Zranění, agresivita i děti
BŘECLAV (13.11.2025) – Poslední dny měli strážníci napilno. Událostí, u kterých zasahovali, bylo nespočet. V těch následujících sehrál hlavní roli alkohol.
Hned dva pády se zraněním byly způsobeny jeho nadměrnou konzumací. Jedna osoba bez domova pak zaměstnala hlídky natolik, že k ní museli vyjíždět šestkrát během dvou dnů. Alkohol se projevil i na chování agresivních osob. V nemocnici musel být zpacifikován nepříčetný pacient, na třídě 1. máje výtržník rozbíjející skleněné lahve. K tomu šest fyzických napadení včetně jednoho domácího násilí a také hospodská rvačka, která musela být zklidněna společným zásahem strážníků a policistů. Ti se jednáním útočníků ještě budou dále zabývat.
Konzumaci alkoholu bohužel nezvládlo také několik dětí. Dvě z nich byly opilé natolik, že jim musela být přivolána záchranka. Děti jsou nyní v péči OSPOD a odpovědnost čeká také ty, kteří jim konzumaci alkoholu umožnili.
L. Rigó