V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

50 odstínů hnědi

BŘECLAV (24.11.2020) – V lidském těle se nachází mnoho funkcí a systémů, které jsou neoddělitelnou a kolikrát i neovlivnitelnou součástí každého z nás. A právě díky nim mnohdy nastanou perné chvilky akutního typu, které je třeba bezodkladně řešit. Bohužel někteří se s nimi vypořádají tak, že svou „potřebu" vykonají kdekoliv, bez ohledu na cokoliv.Jednoho takového, který právě ulevoval svému močovému měchýři, přistihli strážníci před obchodním domem. Své koncové ústrojí vystavoval všem nakupujícím na odiv, a že je uvnitř OD WC, mu bylo zjevně fu(c)k.Dalšího zachytil operátor kamerového systému zrovna ve chvíli, kdy se snažil proudem moči trefit jednak zeď čekárny autobusového nádraží a jednak odtok pro dešťovou vodu. Paradoxně na „dostřik“ veřejného WC.No a do třetice. Jedinec, vyskytující se před budovou vlakového nádraží, si ulevil přímo na zeď a své nevábné grafity zanechal i pro potěchu ostatních. Jak sám řekl, cestovat po celé republice mu nedělá problém. Avšak ujít pár metrů na WC do budovy, se mu asi nechtělo…

L. Rigó

50 odstinu

zobrazit více

Dva v pátrání

BŘECLAV (20.11.2020) – V rámci jedné služby se strážníkům podařilo předat policii hned dva výtečníky.

Prvním z nich byl muž, kterého si všiml operátor kamerového systému. Pohyboval se před budovou vlakového nádraží a nedodržoval povinná opatření. Proto byla na místo vyslána hlídka, aby zjednala nápravu. Při zjišťování jeho totožnosti však vyšlo najevo, že jde o osobu celostátně hledanou, kterou si do své péče následně převzali přivolaní policisté.

Další osobu strážníci zajistili při kontrolní činnosti v obci Lanžhot. Místními obyvateli byli upozorněni na muže, který se měl pohybovat v lesním porostu ze směru od státní hranice. Hlídka muže nalezla a při kontrole totožnosti zjistila, že se jedná o cizího státního příslušníka bez dokladů. Vzhledem k tomu, byla na místo přivolána hlídka cizinecké policie. Z muže se záhy vyklubala mezinárodně hledaná osoba, na kterou byl vydán evropský zatykač pro závažnou trestnou činnost.

L. Rigó

zobrazit více

Dopravní týden pro třeťáky

BŘECLAV (18.11.2020) – Jarní akce bohužel nevyšly a dětské dopravní hřiště od půlky října opět zeje prázdnotou. Zářijovou akci pro třeťáčky „Na silnici nejsi sám“, na které se podílí i Město Břeclav a Besip, jsme však ještě stihli.

Společně s policisty jsme vyzkoušeli jejich stávající znalosti, abychom je vzápětí hravou formou rozšířili. Nezapomněli jsme je také upozornit na možná rizika, která jim v dopravě hrozí. Po teorii si za dozoru strážníků „zařádili“ na kole a pod novou pergolou si, tak jako každý rok, procvičili paměť. Absolutním vítězem se stal žák ze ZŠ Slovácká, za kterým jsme se i s odměnou opět vydali přímo do školy. Z dvaceti policejních předmětů si zapamatoval úctyhodných osmnáct! Počasí nám přálo, a tak jsme si program všichni náležitě užili. A jako obvykle nikdo neodešel s prázdnou:o)

L. Rigó

IMG 8035

IMG 8033

zobrazit více

Strážníci se opět připojili k celosvětovému svátku Dne válečných veteránů

BŘECLAV (11.11.2020) - Dnes si připomínáme Den válečných veteránů.

Připnutím květu vlčího máku můžeme vyjádřit úctu lidem, kteří bojovali za svobodu za první a druhé světové války nebo vojákům působícím v zahraničních vojenských misích. Vlčím mákem si svá služební vozidla vyzdobili i břeclavští strážníci, jako projev úcty a vyjádření díků všem, kteří za svobodu položili vlastní život.

IMG 20201111 142624

zobrazit více

Co ukradl, to rozdal

BŘECLAV (9.11.2020) – Opět se ukázalo, jak důležitá je u strážníků jejich vynikající místní i osobní znalost. Při rutinní kontrole hlučné skupinky osob, strážníci zjistili, že se mezi nimi nachází muž, odpovídající popisu celostátně hledané osoby. Muž se vzápětí pokusil o útěk, ale hlídka se nenechala zaskočit a ihned zasáhla. Vyfasoval náramky a byl předán republikové policii.

Neméně důležitá je i součinnost strážníků s operátory kamerového systému. Příkladem toho je následující událost. Hlídka byla přivolána do jedné z prodejen v ulici 17. listopadu, ze které odešel muž bez placení. Zboží pronesl ukryté v batohu. Jeho popis byl ihned předán operátorovi. Ten jej na záznamu dohledal a ihned strážníky informoval o směru, kterým se vydal. Na základě těchto informací, byl hlídkou nalezen a ztotožněn. Muž se přiznal, že kradl pro zábavu a odcizené věci rozdal lidem. Důvody svého počínání bude vysvětlovat správnímu orgánu.

L. Rigó

zobrazit více

Nevěrník a spáč

BŘECLAV (4.11.2020) – Jak si vyšetřit čas pro své zálety, vymyslel jeden břeclavský „kasanova“. Stávající přítelkyni zavolal, ať mu přinese doklady, protože rozbil výlohu v OD Břeclove. Ta však nenašla ani poškozenou výlohu ani svého milého. V obavě o jeho život, vytočila linku 156 a chtěla znát místo, kde se on i výloha nacházejí. Přestože strážníkům nic podobného hlášeno nebylo, věc neponechali náhodě a jeli na kontrolu. Vše bylo v pořádku. Po pár hodinách narazili i na „pohřešovaného“. Ten byl také bez újmy (zatím). Prý potřeboval na nějaký čas „zabavit“ přítelkyni, aby si mohl nerušeně „užívat“. Pár dní na to byl přistižen při krádeži v prodejně květin…Asi „žehlil“.

Z obavy o svého miláčka volala strážníkům i další žena. Tentokrát šlo o miláčka plechového. Z okna svého bytu viděla, jak na něj kdosi upadl a podezřele se k němu tulil. Strážníci zjistili, že šlo jen o unaveného muže, který po dopadu na vůz, ihned vestoje usnul. Ani jednomu se nic nestalo.

L. Rigó

334514 1

zobrazit více

Mysleli si, že je nikdo nevidí

BŘECLAV (30.10.2020) – V rozmezí pouhých čtyřiadvaceti hodin řešili strážníci hned dva případy ukládání odpadu mimo vyhrazená místa. Názorné ukázky chytráků, jak nechat zmizet nepotřebný odpad snadno a rychle, jim však nevyšly. K jejich smůle byli celou dobu pod dohledem operátorů kamerového systému. Hříšníci tak nemuseli čekat na reprízu. Strážníci je „odměnili“ hned v přímém přenosu.               

L. Rigó

bordel

zobrazit více

Platba parkovného mobilem od 1. 11. 2020

BŘECLAV (29.10.2020) - Od 1. 11. 2020 bude v Břeclavi uvedena do provozu mobilní platební aplikace úhrady parkovného pomocí služby MPLA.

Pro platbu parkovného pomocí služby MPLA lze stáhnout nativní aplikaci v GooglePlay či AppStore, nebo stačí navštívit webový portál https://parkovani.breclav.eu. Platbu lze rovněž provést z portálu nebo aplikace Mapy.cz, se kterou je služba propojena. Vyplnění údajů je vyžadováno pouze při první platbě, pro další platby si je aplikace již pamatuje. Pomocí aplikace lze parkovací dobu i prodloužit - kdykoliv a odkudkoliv.

Strážník si platbu parkovného ověří v informačním systému podle registrační značky vozidla, parkovací lístek za oknem už nebude potřeba.

aplikace

aplikace2

zobrazit více

AKTUALIZACE ÚŘEDNÍCH HODIN - Správa parkovacích karet, Ztráty a nálezy

Pondělí: 8:00 - 11:00 14:00 - 16:00

Středa: 8:00 - 11:00 14:00 - 16:00

Pokud v těchto dnech dojde k ukončení platnosti parkovací karty pro zóny placeného stání, během vyhlášeného stavu nouze, na základě rozhodnutí vedení města Břeclav, lze kartu používat i nadále, bez hrozby sankce. Žádáme občany, aby při vyřizování agendy spojené s prodlužováním platnosti či vydávání nových parkovacích karet pro zóny placeného stání, v maximální možné míře omezili osobní kontakt s úřednicí, a při vyřizování svých záležitostí upřednostnili elektronickou, korespondenční či telefonickou formu komunikace.

tel: (+420) 519 324 564, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zobrazit více

Jeden na pumpě, druhý v příkopu a třetí v protisměru

BŘECLAV (19.10.2020) – V uplynulých dnech strážníci opět řešili události, které měly společného jmenovatele – alkohol. Benzinku, jako občerstvovací stanici, si vybral muž, který měl už notně „natankováno“. Avšak k jeho smůle i jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Proto mu také obsluha odmítla „dolít nádrž“. To jedince velice rozlítilo a svou frustraci si vybil na ochranném plexiskle v prodejně. Hlídce nadýchal téměř tři promile.Strážníci také vyjeli na pomoc cyklistovi, který nezvládl gravitaci a skončil i s kolem v příkopu u silnice. Nutno dodat, že v odlehlé části obce, ale naštěstí si ho někdo všiml a přivolal pomoc. Kolu se nic nestalo, ale muž, který nadýchal přes tři promile, takové štěstí neměl. Z vážným zraněním musel být převezen do nemocnice. Na dotaz strážníků, kam se vydal o půlnoci a s „trojkou v krvi“ odpověděl, že do práce. Kam taky jinam…A nakonec víkendová jízda cyklisty, který na sebe upoutal pozornost operátora MKDS svou kreativní jízdou „napadavo“, v protisměru a bez světel. Jak by jeho styl ohodnotila porota, nevíme. Ale výsledná známka strážníků byla téměř čistá „dvojka“.

L. Rigó

Cyklista 1maje

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (14.10.2020) - Z důvodu zvýšené hladiny řeky Dyje došlo k uzavření cyklostezky pod Vídeňským mostem.

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (14.10.2020) - Z důvodu navýšení odtoku z nádrže Nové Mlýny a vlivem nepříznivého počasí i zvýšení hladiny a průtoku řeky Moravy, došlo k uzavření přístupu do obory Soutok.

zobrazit více

Když dva dělají totéž…

BŘECLAV (7.10.2020) – Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, naše chování ovlivňuje několik faktorů. V mnoha případech je vystupování stejné, ale příčina jiná...

Strážníci vyjeli na neznámého muže, který zvonil na cizí domovní zvonek a chytal za kliku dveří rodinného domu, jako by se snažil dostat dovnitř. Muž měl nepřítomný výraz, nevěděl kde je a na dotazy strážníků odpovídal zmateně. Hlídka zjistila jeho totožnost a kontaktovala rodinné příslušníky, kteří strážníky upozornili na mužův dlouhodobě nedobrý zdravotní stav. Proto byl předán posádce záchranky.

Událost, která se stala o pár dnů později, začínala stejně. Na cizí zvonek zvonila i žena, která ale na rozdíl od muže, vešla do domu, jakmile jí bylo otevřeno. Než stačil užaslý majitel zareagovat, žena usnula na prvním gauči, který potkala. Jak se později ukázalo, nezvaná návštěvnice byla notně společensky unavená a ztratila nejen zábrany, ale i boty, mobil a kabelku s doklady...

L. Rigó

zobrazit více

Příměstské tábory se strážníky

BŘECLAV (30.9.2020) - I letos o prázdninách proběhla setkání dětí z příměstských táborů se strážníky. Ať už na dopravním hřišti či přímo v táboře...

Děti si vyzkoušely nejen pevnost pout a výstroj strážníků, ale i odchytové pomůcky a vybavení služebních vozidel (samo sebou byla provedena zkouška vysílačky i výstražného a zvukového zařízení na vozidlech:o). Došlo však i na nezbytné opakování pravidel bezpečného pohybu na ulici, při jízdě na kole či autem...

L. Rigó

115749600 2974610009331284 1118862463416665137 o

IMG 7615

zobrazit více

Řidičova „trojka“ a noční hrátky v kanalizaci

BŘECLAV (24.9.2020) – Jsou mezi námi jedinci, kteří si možné následky svého chování plně neuvědomují a tak se stane, že ohrozí sami sebe. Ale bohužel jsou tu i ti, kteří svým chováním ohrozí nejen sebe, ale i ostatní.V sobotu večer byl strážníky lapen řidič, notně posílen alkoholem. Muž usedl za volant jdouce přímo z baru a bez zábran se vydal na cesty. Nedojel daleko, strážníci jeho spanilou jízdu ihned ukončili a ještě před dechovou zkouškou tipovali, že výsledek pod „tři“ nepůjde. A měli pravdu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl řidič předán PČR.Ten samý den, pár hodin po půlnoci, operátor zaznamenal dvojici osob, která se vydala na „inspekci“ staveniště v ulici 17. listopadu. Zkontrolovali technický stav stavebních strojů, a jali se zhodnotit i kvalitu odvedené práce na rekonstrukci kanalizace. A nejen zvenku. Po vzoru želvích „nindžů“ se spustili do útrob kanalizace, ale jejich vynoření už kamera nezaznamenala. Vzhledem k tomu, že jim mimo jiné hrozilo i riziko výskytu nebezpečných koncentrací toxických plynů, kromě hlídek MP a PČR, byl povolán i HZS a následně i kamerový systém Vodovodů a kanalizací.Dvojice v kanalizaci nalezena nebyla. Jen o ulici dál mokré stopy, vedoucí od kanálu...

L. Rigó

kanal 

zobrazit více

Biketower - průjezdný profil jízdních kol

BŘECLAV (14.9.2020) - Žádáme klienty, aby do cyklověže neuschovávali kola, která neodpovídají parametrům na vyobrazení.

Děkujeme za pochopení.

BT profil

zobrazit více

Seniorky, potyčka a zloději

BŘECLAV (11.9.2020) – V době prázdnin měli plné ruce práce i operátoři kamerového systému.

Ti pátrali nejen po vandalech, ale i po osobách, které byly ohroženy na zdraví. Úspěšně se jim podařilo dohledat pohřešovanou seniorku, kterou pak strážníci v pořádku předali rodinným příslušníkům, ale i ženu se zraněním hlavy, která opustila nemocnici, bez nutného lékařského ošetření.

V nedávné události také proběhla ukázková součinnost operátorů se strážníky. Na linku 156 bylo oznámeno, že dochází k potyčce dvou osob. Ještě před příjezdem hlídky se na místo zaměřil i operátor. A zrovna ve chvíli, kdy jeden z dvojice začal druhého ohrožovat zbraní… Incident, který se naštěstí obešel bez zranění, je stále v šetření.

Avšak v rámci spolupráce jsou jejich informace poskytovány i pro potřeby PČR. Díky kamerám a následné vynikající místní i osobní znalosti operátorů a strážníků, jsou ztotožněni i pachatelé podezřelí z trestných činů. Právě na žádost policistů byli dohledáni nejen zloději, kteří kradli oblečení, ale podařilo se nalézt i odstavené vozidlo, které bylo nahlášeno jako odcizené.

L. Rigó

zobrazit více

Muž v koloně

BŘECLAV (2.9.2020) – Uzavírka centra ještě více zhoršila už tak komplikovaný průjezd městem. Kolony, které se tvořily pouze v ranní a odpolední špičce, se nyní staly celodenními. Nastalá dopravní situace je tedy nejen opravdovou zkouškou trpělivosti všech účastníků silničního provozu, ale také může zdramatizovat i banální cestu k lékaři. Příkladem toho je událost, která se stala hned první den uzavírky.

Na žádost operátora záchranky JmK vyjeli břeclavští strážníci na pomoc muži, který se vydal se zdravotními obtížemi k lékaři a uvízl v koloně. Naneštěstí u něj došlo ke zhoršení zdravotního stavu a byl zapotřebí rychlý přesun. Strážníci muže v koloně nalezli, přeložili do služebního vozidla a dopravili jej co nejrychleji do nemocnice.

I když je jízda v koloně doslova ubíjející, je potřeba stále sledovat provoz a předvídat. Častým problémem jsou řidiči, kteří vjedou do křižovatky, aniž by mohli pokračovat dál. Nejen že si nepomohou, ale hlavně zablokují výjezd a vjezd do vedlejších ulic. Tím dopravu ještě více zpomalí. A pokud se tak stane v křižovatce třída 1. máje a U Nemocnice, tito hazardéři ohrožují nejen stabilitu nervové soustavy stojících řidičů, ale i rychlý průjezd posádek ZZS k pacientům ohrožených na životech.

L. Rigó

zobrazit více

Oznámení - Biketower

BŘECLAV (31.8.2020) - Upozorňujeme uživatele Biketoweru, že ve čtvrtek 10.9.2020 od 9:00 do 15:30 bude z důvodu pravidelné servisní prohlídky MIMO PROVOZ. Děkujeme za pochopení.

zobrazit více

Oznámení

BŘECLAV (31.8.2020) - Upozorňujeme uživatele placeného stání v ulici Jungmanova, že od 1. 9. 2020 dojde ke změně ceníku a provozní doby:

po - pá 8 - 18 hod so 8 - 12 hod

Max doba stání je 2 hodiny, cena 10 Kč.

S parkovacím kotoučem 30 min. zdarma.

 

Nařízení Města Břeclavi č. 3_2020, kterým se vymezují oblasti města, kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užit ke stání vozidla jen za sjednanou cenu platné od 1.9.2020. 

Ceník parkovného platný od 1.9.2020.

zobrazit více

Jak se chovat v křižovatce, kterou řídí policie, strážník či hasič

Policisté často při řízení křižovatek zjišťují, že někteří účastníci silničního provozu nedokáží správně reagovat na jejich pokyny. Tyto situace pak zbytečně komplikují dopravu. Proto přinášíme krátké shrnutí toho, jak se správně zachovat a zajistit si klidný průjezd křižovatkou – bez komplikací a zmatků.

V první řadě je nejdůležitější si připomenout, že pokyny policisty jsou nadřazeny dopravním značkám a také světelným signálům. Pokyny policisty musí dodržovat také chodci.  Řídit provoz na křižovatce může kromě policisty v uniformě také vojenský policista nebo příslušník vojenské pořádkové služby. Stejné pokyny pak může používat strážník obecní policie při usměrňování provozu, pokud je to nutné. Pokyny může také využít i příslušník hasičského záchranného sboru k usměrnění provozu při řešení mimořádné události.

Při příchodu policisty do křižovatky policista vztyčí ruku a zahájí chůzi doprostřed křižovatky. V tento moment musí řidiči zastavit svá vozidla a to na hranici křižovatky.

Základní pokyny policisty

Stůj: Policista má rozpřažené ruce a stojí čelem či zády k vozidlu

Volno: Policista má rozpřažené ruce a stojí bokem k vozidlu

Pozor: Policista vztyčí paži se směrovkou

Trojstranná uzávěra: Pro řidiče zpravidla nejtěžší. Policista má upaženou levou ruku a předpaženou pravou. Tento postoj připomíná písmeno L. Pro řidiče přijíždějící od upažené ruky (levého boku) znamená volno ve všech směrech. Řidič přijíždějící od předpažené ruky může odbočit vpravo. Volno platí také pro chodce přecházející za zády. Pro řidiče z ostatních směrů platí stůj.

Pokud si tyto pravidla nezapamatujete, pak raději zastavte nebo stůjte. Policista vám dá dodatečně najevo, kdy a kam můžete pokračovat.

 kri

ZDROJ FOTO: POLICIE.CZ

zobrazit více

Úkaz

BŘECLAV (18.8.2020) – Od půlky července do půlky srpna lze na noční obloze zahlédnout vzácný jev - perseidy.

Avšak v sobotu, na jednom z břeclavských sídlišť a za bílého dne, byl k vidění i jiný úkaz, bohužel už ne tak vzácný. Z nebe padal nábytek. Na zem dosedl po překonání vzdálenosti šesti pater (a rychlosti zvuku). Z dřevěných meteoritů pak byla vytvořena něco jako „skulptura“, která doslova „obtékala“ nádoby na odpad. Vzhledem k tomu, že se rozhodně nejedná o umění a navíc je „autor“ znám, může si být jistý, že cena za dílo bude vysoká.

PS: Až uvidíte padat skříň, něco si přejte!

L. Rigó

324051 2

324051 3

zobrazit více

Šmejdi opět v akci

BŘECLAV (12.8.2020) – Následující řádky vezměte jako varování do budoucna.

Seniorku z Břeclavi telefonicky kontaktovali „šmejdi“ s tím, že měla nehorázné štěstí a stala se výherkyní obrovské slevy na „zázračný“ kloubní preparát. Aby taky nebyl…za „původních“ osm tisíc! A co víc! Ještě k tomu dostane i polštář zdarma! Vše doručeno přímo domů. A další zázrak! Věděli kam balíček poslat, přestože jim adresu seniorka do telefonu neuvedla. No kdo by odolal, tak lákavé nabídce?! Abychom firmě nekřivdili, nebyla to výhra „za všechny prachy“ ale „jen“ za pouhé tři tisíce. Že to výhodná koupě nebyla, seniorce došlo až poté, co za vše dobrovolně zaplatila a převzala zboží i fakturu.

Bohužel ne každé nemorální jednání je protiprávní. Tito „šmejdi“ jsou si toho dobře vědomi a vědí, jak tuto hranici nepřekročit. Proto telefonické nabídky podobného typu odmítejte, nebo lépe, hovor ihned ukončete! Pokud si s prodejcem předem domluvíte schůzku, nejedná se o podomní prodej!

Na linku 156 jsme také přijali zvýšený počet oznámení na prodejce energií. Proto opět apelujeme na obyvatele, aby je nevpouštěli do domu a v žádném případě jim neukazovali SIPO nebo občanský průkaz. Pokud máte zájem o změnu dodavatele energií, navštivte příslušnou pobočku.

L. Rigó

zobrazit více

Muž a žena

BŘECLAV (7.8.2020) – Stále se nedá říci, že by na MP začala „okurková sezóna“. Alespoň co se alkoholem posilněných týče. Ukázkou toho je sobotní událost. Odpoledne bylo na MP učiněno oznámení, že na jednom z břeclavských sídlišť jezdí na kole křičící polonahý muž a snad měl mít při sobě i nůž. Hlídka muže dostihla, ztotožnila a provedla dechovou zkoušku s výsledkem jeden a půl promile. Proto mu byl nůž, který měl skutečně u sebe, odebrán. Ze zkušenosti už strážníci tušili, že se s ním nevidí naposled…

Přesně o dvě hodiny později ho spatřili před jedním z břeclavských OD. Opět hlasitě vykřikoval a nadával. Ještě než ho stačili usměrnit, náhodně je oslovila žena s tím, že ten samý muž vyhrožoval fyzickou újmou jí i známému a po jejich autu hodil nůž. Protože se zúčastnění znali a dosud neměli dořešeny vzájemné vztahy, byla komunikace s nimi o to složitější. Při samotné konfrontaci s dotyčným, hlídka zjistila, že má u sebe další nůž, který mu byl také odebrán. Nato se však muž začal chovat agresivně a dokonce se pokusil napadnout jednoho z asistentů prevence kriminality, kteří se na místo dostavili vzápětí. Byl ihned zpacifikován a „vyfasoval náramky“. To však ještě nebyl konec…

Rozruch totiž zaujal kolemjdoucí ženu, která byla také „pod vlivem“. Ta počala do jednání strážníků zasahovat, a protože na jejich výzvy nereagovala a dokonce si troufla do jedno z nich strkat, byla spoutána také. Po uklidnění byla její nevyžádaná spoluúčast „odměněna“ blokovou pokutou.

L. Rigó

zobrazit více

Strážník přispěl k dopadení hledané osoby

BŘECLAV (29.7.2020) – Již mnohokrát bylo zmíněno, jak důležitá je u strážníků místní i osobní znalost. Důkazem toho je i případ, kdy dopomohla k dopadení pachatele hledaného PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Břeclavský strážník, který byl zrovna mimo službu, zachytil v médiích zprávu o hledaném podezřelém. Podle popisu zjistil, že jde o osobu, která momentálně pobývá v Břeclavi. O této skutečnosti ihned informoval strážníky a ti pak PČR, která tak mohla jít „na jisto“. Díky vynikající osobní znalosti strážníka byl hříšník dopaden a předán spravedlnosti.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníkům se podařilo lapit zloděje. Zajištěná kola čekají na své majitele.

BŘECLAV (13.7.2020) - V pátek dvě hodiny po půlnoci byli strážníci přivoláni před vlakové nádraží. Oznamovatel měl dojem, že slyšel cvaknutí řetězu a následně zahlédl od stojanu ujíždějící osobu na kole. Pojal podezření, že došlo ke krádeži a vytočil linku 156. Při kontrole stojanů pak hlídka skutečně nalezla nejen několik poškozených zámků, ale i další nezajištěná kola, která byla očividně připravena k dalšímu „přesunu“. Proto byla ihned převezena a uschována na MP. Zpětnou kontrolou kamerových záznamů pak bylo zjištěno množství odcizených kol, počet a popis pachatelů a v neposlední řadě také popis jejich auta, kterým na místo přijeli. A právě auta, které odpovídalo popisu, si o pár hodin později všiml strážník, který byl mimo službu. Bylo odstaveno v jedné z ulic v místní části Poštorná. Ihned zalarmoval hlídku a ta vozidlo zajistila. Nato se k vozidlu přihlásil řidič cizí státní příslušnosti a zároveň i majitel. Povedené „skupince“ se totiž přilepila smůla na paty. Nejenže se nechali zvěčnit na kamerách, ale vůz, kterým kola převezli do úkrytu, jim na zpáteční cestě do Břeclavi, vypověděl službu. Cizinec se hlídce pod tíhou důkazů doznal a následně vrátil i několik odcizených kol, která už byla za hranicemi ČR. Do dnešního dne však nedošlo k nahlášení krádeže ani jednoho z těchto odcizených kol. Známe sice pachatele, ale neznáme poškozené. Proto tímto žádáme obyvatele, kteří své kolo odstavili před nádražím a v inkriminované době o něj „přišli“, nechť kontaktují linku 156, nebo se na MP dostaví osobně.

L. Rigó

kola

zobrazit více

Ušák, netopýr a lichokopytníci

BŘECLAV (8.7.2020) – Co se týká odchytu zvířat, valná většina výjezdů je na psí tuláky. Ale někdy strážníkům zpestří směnu i jiná „zvířena“. Tak jako včera večer. Hlídka vyjela na pomoc zajíci, který vběhl do jedné z provozoven na sídlišti Na Valtické a zaklínil se za nábytkem. Aby mohl být ušák bezpečně vyproštěn, musela hlídka nábytek demontovat. Poté byl bez újmy vypuštěn do divočiny.

O pár dní dříve zase převáželi na služebnu mládě netopýra, které leželo na zemi před obchodem. Všimla si ho kolemjdoucí a zalarmovala strážníky. Ti zas obratem pracovníky Záchranné stanice. Než byl předán do jejich péče, poskytli mu strážníci prozatímní ubytování na služebně MP.

Ne vždy však odchytávají jen mrňousky. Stane se, že se na špacír vydají i koně. V uplynulých dnech byla hlídka vyslána na hráz řeky Dyje, kde se pohybovali hned čtyři. Strážníkům se podařilo dohledat majitele, který už uprchlíky hledal a po upřesnění místa jejich výskytu, je vzápětí i našel.

Jen o pár dní později byl hlídce předán osedlaný kůň, kterého odchytl náhodný řidič. Další hlídka strážníků se proto, ve spolupráci s PČR, vypravila hledat jezdce, který mohl být zraněný. Vše nakonec dobře dopadlo. Jezdci se na štěstí nic nestalo a sám kontaktoval policii. Pak už bylo shledání dílem okamžiku.

L. Rigó

286414 1

284218 1

zobrazit více

Jednou to vyjít musí!

BŘECLAV (3.7.2020) – Vedle přestupků v dopravě, jsou strážníky nejčastěji řešeny i přestupky proti majetku, do kterých spadají krádeže v prodejnách. Přestože v uplynulých měsících počet událostí tohoto typu klesl, nyní už opět dosáhl standardní výše. Navíc jsou někteří pachatelé nepoučitelní a jejich chování hraničí až s drzostí. Tak jako v události, která se stala ve středu.

Strážníci vyjeli do jednoho z obchodních domů, kde byla zadržena žena „v akci“. Dvěma pracovníkům prodejny, kteří ji měli v prozatímní „péči“, vulgárně nadávala a vyhrožovala fyzickou újmou. Stejné jednání pak zkoušela i na zasahující strážníky. Na jejich výzvy nereagovala a kladla odpor, čímž si na chvíli vysloužila kovovou výzdobu obou zápěstí a výlet na služebnu PČR k ověření její totožnosti. Tím se však nenechala odradit. Žena se na místo činu vrátila a opět zkusila štěstí. Tentokrát se jí podařilo vyjít s odcizeným zbožím až ven, ale jen pár metrů, než ji ta samá hlídka i s lupem odchytila.

Během chvíle svým jednáním porušila hned několik paragrafů. Snad ji výsledek správního řízení přesvědčí o tom, že nakupování „za pět prstů“ není tím správným koníčkem.

L. Rigó

zobrazit více

Nikdo není dokonalý

BŘECLAV (26.6.2020) – Kromě těch vážnějších, řešili strážníci i pár událostí, které sice na první pohled vypadaly dost dramaticky, ale naštěstí šlo jen o úsměvná nedorozumění. V každém případě je třeba všechna oznámení vždy důkladně prověřit. Veselý konec je pak bonusem navíc.

Strážníci přijali oznámení o osobě, nehybně ležící za městem, v těsné blízkosti vozovky. Hlídka ihned vyjela na místo a osobu záhy nalezla. Zjišťováním zdravotního stavu však vyrušili právě odpočívajícího pracovníka, který byl naprosto v pořádku. Jen si po lopotě užíval zaslouženou přestávku.

Také byli přivoláni k jednomu z obytných domů. Před vchodem se mělo nacházet větší uhynulé zvíře. Bližší zkoumání odhalilo, že jde chlupatou rohožku z umělých vláken, nasáklou vodou.

Hlídka také vyjela na pomoc muži, který měl mít náhlé zdravotní obtíže, protože se skoro půl hodiny nehybně opíral o nádobu na odpad. Ano, nic mu nebylo, jen byl tak hluboce soustředěn na obsah popelnice. Nejprve pohledem pečlivě zkoumal obsah a teprve až narazil na něco užitečného, šel rukou na jisto.

L Rigó

zobrazit více

Noční zahradník

BŘECLAV (22.6.2020) – Jak už bylo psáno, některé osoby bez domova mají široké spektrum zájmů, a proto je jejich činnost velmi rozmanitá. Další dvě události jsou toho příkladem. Ve středu večer bylo strážníkům nahlášeno odcizení jízdního kola. Majitel ho zajistil zámkem a odstavil na náměstí T. G. Masaryka. Když se vrátil, stojan na kola byl prázdný. Srážníkům poskytl podrobný popis a ti ihned instruovali operátora MKDS. Ten hledal a našel. Kamera zachytila starého známého, nesoucího uzamčené kolo, které následně „zaparkoval“ nedaleko OD. Tam také kolo strážníci nalezli a mohli jej předat majiteli. Těžko říci, zda si tam muž kolo jen „odložil na později“ nebo to byla jen prostá škodolibost.Do další větší akce se pustil dnes těsně po půlnoci. Operátor ho zachytil, kterak „jednotí“ záhonky květin před Domem školství v ulici 17. listopadu. Nejeden obyvatel jistě rád potěší oko bohatě kvetoucími záhony, které lemují ulice města, bohužel ne tak náš starý známý. S prací zahradníků nebyl očividně spokojen a rostliny trochu „protřídil“. Strážníkům tvrdil, že nic netrhal. Záznam z kamer však „mluví“ jasně. Přestože se muž snaží dělat dojem „neškodného blázna“, jeho jednání naznačuje opak a dle jeho argumentů je zřejmé, že si své chování plně uvědomuje. Nabízenou pomoc opakovaně odmítá. Svým chováním však vyžaduje neustálou pozornost.

L. Rigó

videozáznam

matula

L.Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.