V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Umělec

BŘECLAV (19.11.2019) – Snad chtěl autor instalací uměleckého díla abstraktního směru něco sdělit. Bohužel pro něj to strážníci vyhodnotili jako ukládání odpadu mimo vyhrazená místa. Svým jednáním se tak kvalifikoval do soutěže Prasák roku. Dobrou zprávou je, že ve většině případů je „autor“ dohledán a strážníky ustanoven. Tak jako v tomto případě. Ve správním řízení hrozí dotyčnému pokuta do výše 50 000 korun.

L. Rigó

250043 1

250043 2

zobrazit více

Seniorka a zase kamery

BŘECLAV (13.11.2019) – Že je s poslední etapou života spjatá i osamělost, není v dnešní době nic neobvyklého. Na „stará kolena“ se nám může stát, že zůstaneme sami a v blízkosti nezůstane nikdo, koho bychom mohli v případě nouze požádat o pomoc. I takový případ řešili strážníci v uplynulém týdnu. U domu na jednom z břeclavských sídlišť se měla pohybovat bezprizorní starší žena. Hlídka okamžitě vyjela na místo. Žena byla velmi krátkozraká, proto lehce dezorientovaná. Bydlela nedaleko v jednom z domů a strážníci ji raději doprovodili až do bytu. Tam zjistili, že čtyřiaosmdesátiletá seniorka je už pár dní jen na suchém pečivu, žije sama a údajně nemá žádné rodinné příslušníky. Hlídka učinila nezbytná opatření ohledně stravy a zajistila součinnost sociálního pracovníka, který seniorce poskytne potřebnou pomoc.

Závěrem něco veselejšího. Teda jak pro koho:o). Na linku 156 bylo nahlášeno ujetí od dopravní nehody. Operátor na záznamu zachyceného „řidiče“ i s registrační značkou vozidla dohledal a získané informace ihned předal strážníkům. Ti informovali dopravní hlídku PČR. Dalším úspěchem bylo ustanovení ženy, která v jednom z obchodů způsobila škodu odcizením zboží. Dohledat pachatelku dle popisu byla pro operátora kamerového systému maličkost a díky místní znalosti strážníků byla i ztotožněna. Oba výtečníci tak za své skutky mohou být hnáni k zodpovědnosti.

L.Rigó

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

BŘECLAV (1.11.2019) -

Prodej nalezených věcí 

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 11.11.2019 do 21.11.2019, a to vždy

od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav.

Podrobnější informace na tel. 519 324  564.

Aktualizovaný seznam věcí určených k prodeji naleznete ZDE.

 

zobrazit více

Pěsti, kamery a děti

BŘECLAV (7.11.2019) – Strážníkův víkendový „zápisníček“ byl opět plný událostí. V prvních dvou hrály hlavní roli pěsti a kamerový systém. V té další alkohol. V sobotu v brzkých ranních hodinách zaznamenal operátor kamerového systému pěstní potyčku dvou mužů před jedním z barů na sídlišti Na Valtické. Útočník samozřejmě na hlídku nečekal, ale v titulcích na konci „filmu“ uveden bude. Napadenému hlídka poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Na událost stejného charakteru vyjeli strážníci i v neděli po obědě do jednoho z břeclavských OD. Zatímco ochranka volala na tísňovou linku, agresor vzal nohy na ramena. Pro operátora však nebyl problém pachatele podle popisu dohledat a sledovat do doby, než si ho hlídka "odchytla". Mezi těmito událostmi řešili strážníci i stížnost na hlučnou skupinu nacházející se nedaleko OD v místní části Poštorná. Nemilým překvapením (nejen pro strážníky) bylo zjištění, že skupina složena z jednoho mladistvého a zbytku nezletilých, hlučná opravdu byla a někteří z ní navíc i „požili“. Pozitivní dechová zkouška nenechala nikoho na pochybách. Děti hlídka předala zákonným zástupcům a případ byl oznámen Orgánu sociální a právní ochrany dítěte.

L. Rigó

zobrazit více

Odpadlíci, labuť a dušičky

BŘECLAV (1.11.2019) – Uplynulé dny byly až na jednu výjimku opět věnovány účastníkům alkoholické soutěže „Když ne vítězství i remíza dobrá“. Jednoho, co téměř remízoval, probrali až strážníci. Sice se snažil v mezičase osvěžit spánkem, ale obsluhou byl probuzen a vyhoštěn. Záhy ho opět zmohla únava a vysílen, padl na znak. Nadýchal téměř 4,5 promile. Pro jistotu byl přivolán lékař. Dalšího účastníka musela hlídka v půl třetí ráno navigovat do správného vchodu a pak už to šlo ráz na ráz. Odpadlíka, kterému remíza nestačila, odklízeli z vozovky. I pro něj musela přijet záchranka, nebyl schopen dýchnout, natož vstát. Dalšího budili na rampě OD, jiného vyprovázeli z parkoviště. Navíc oba za bílého dne. A u zvířátek ještě zůstaneme. V sobotu se vydala na kontrolu hustoty městského provozu labuť. V ranní mlze si to šlapala silnicí v ulici Sovadinova. Strážníky byla upozorněna:o) na dodržování bezpečnosti silničního provozu a po chvíli přemlouvání se vrátila do svého plovacího pruhu v řece Dyji. A upozornění na konec. Vzhledem k nadcházejícím „Dušičkám“ apelujeme na návštěvníky hřbitovů, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Peněženky a mobilní telefony si schovejte při sobě a nezapomeňte si cennější výzdobu zadokumentovat. Strážníci budou kontrolovat hřbitovy, obřadní místnosti a přilehlá parkoviště v denních i nočních hodinách.

L. Rigó

20191026 084027 K006

20191026 084356 K006

zobrazit více

PODĚKOVAT NENÍ SLABOST

Strážníci Městské policie Břeclav se připojili k celosvětovému svátku Dne válečných veteránů

11. listopad 1918, 11.00 hodin. Toto datum je považováno za konec 1. světové války. 11. listopadu si připomeneme Den válečných veteránů. Připnutím květu vlčího máku můžeme vyjádřit úctu lidem, kteří bojovali za svobodu za první a druhé světové války nebo vojákům působícím v zahraničních vojenských misích. Tak učinili i břeclavští strážníci. Vlčím mákem „vyzdobili“ svá služební vozidla, jako projev úcty a vyjádření díků všem, kteří za svobodu položili vlastní život.

(mp)

auta mák

zobrazit více

Bezpečně v dopravě

BŘECLAV (23.10.2019) – Za podpory Města Břeclav, Zdravého města a BESIPu proběhla koncem září před domem kultury preventivní akce Bezpečně v dopravě. Ta byla zaměřena na rizika spojená s hustým městským provozem a připravili ji strážníci MP spolu s policisty ČR. Cílem projektu bylo oživit rizikovým skupinám - dětem, studentům a dospělým (tedy potencionálním chodcům, cyklistům a řidičům), základní pravidla BESIPu. Do akce se zapojily družiny ZŠ Kupkova, 2. stupeň ZŠ Kpt. Jaroše, a Na Valtické, 3. ročníky SPŠ Edvarda Beneše a OA Břeclav, ale i obyvatelé Břeclavi. Děti vyhodnocovaly dopravní situace a středoškoláci si nanečisto vyzkoušeli testy autoškoly. Nejlepší žáci a studenti byli dodatečně odměněni hodnotnými cenami. Odpoledne pak patřilo veřejnosti. Všichni si mohli vyzkoušet simulátory nárazu a otočení vozidla, trenažery BESIP týmu a simulační brýle na drogy a alkohol. Děti jako vždy nejraději okupovaly policejní vozidla a stanoviště s dárečky. Program návštěvníkům také zpestřilo vystoupení taneční skupiny Actiwity DC. Počasí nezklamalo a i přes hojnou účast návštěvníků nikdo neodešel s prázdnou:o)

(ril)

 DSC0638

 DSC0643

 DSC0645

 DSC0647

 DSC0650

zobrazit více

Senioři

BŘECLAV (21.10.2019) – V uplynulých dnech strážníci také vyjížděli i k seniorům v nouzi. A to hned dvakrát během jednoho dne. Brzy z rána volala na linku 156 žena, která měla podezření, že má její sousedka zdravotní potíže a nemůže se k ní dostat. Hlídka byla na místě do několika minut. Situace vypadala dost dramaticky, ale seniorka se strážníky naštěstí začala komunikovat alespoň přes dveře. Náhradní klíč byl sice k dispozici, ale žena byla bohužel zamčená zevnitř. Proto hlídka přivolala hasiče, kteří byt otevřeli a seniorku předali do péče záchranářů. Pár hodin na to vyjeli strážníci pomoci další ženě, která se bez úspěchu snažila zvednout manžela. Ten upadl a nebyl schopen se sám ani s pomocí manželky zvednout. Muži se naštěstí při pádu nic nestalo, takže stačila pouze pomoc strážníků.

L. Rigó

zobrazit více

Cyklista repetent a jednooký řidič

BŘECLAV (15.10.2019) – Přes víkend měli strážníci opět plné ruce práce s experty, kteří nepijí s mírou, ba co víc, troufnou si sednout i za volant. Svým nezodpovědným chováním tak ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. V pátek večer na sebe upoutal pozornost cyklista, kterému se i přes velmi zajímavou sestavu pohybů nedařilo udržet kolo „jen“ v jednom jízdním pruhu vozovky. Strážníkům nadýchal přes dvě a půl promile. V práci prý celý den dodržoval pitný režim (alkoholem) a pak si dal ještě "jedno" na cestu. Neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a ta samá hlídka, pro změnu v jiné ulici, opět narazila na toho samého cyklistu, se stejnou sestavou i výsledným promile. Snad mu správní orgán vysvětlí, za jakých podmínek se leze na kolo. Dalšího hříšníka (tentokrát řidiče vozidla) kontrolovali strážníci v neděli po půlnoci z důvodu nefunkčního světla na vozidle. Hlídka však záhy zjistila, že problém nebudou jen světla. Provedená dechová zkouška řidiči prokázala bez mála jednu promile. Policisté mu za nemalý poplatek pravidla silničního provozu jistě rádi osvěží.

L. Rigó

zobrazit více

Dva pod vlivem

BŘECLAV (11.10.2019) – V sobotu večer vyjeli strážníci na žádost operátora ZZS Jmk. Před jedním z obchodních domů se měl nacházet muž ve špatném zdravotním stavu. Hlídka však nikoho takového nenašla. Neuběhla ani půlhodina a jeli prověřovat nanovo. Tentokrát měli pátrat v okolí zámku. A vypátrali. Muž byl naštěstí bez zranění, avšak ve stavu přiměřeném zkonzumovanému množství alkoholu. Byly mu naměřeny dvě promile. Lámanou češtinou hlídce sdělil, že opravdu potřebuje pomoc….s odvozem domů. No nato mu strážníci důrazně vysvětlili, k jakému účelu je která služba určená. Pánovi přejeme, až bude skutečně v nouzi, aby v ten samý okamžik nevolal a zbytečně neblokoval tísňovou linku jemu podobný, který si plete záchranku s taxíkem. No a dalším zpestřením víkendové noci byl pro břeclavské strážníky výjezd na vlakové nádraží. Tam se měl nacházet zmatený mladík, který tvrdil, že ho někdo honí a on musí utíkat. Hlídka na místě zjistila, že chlapec je nezletilý, pod pervitinem a navíc v pátrání. Strážníci ho předali republikové policii, která mu bude věnovat náležitou pozornost.

L. Rigó

zobrazit více

Projekty na dopravním hřišti pokračují

BŘECLAV (8.10.2019) – V půlce září se na dětském dopravním hřišti vystřídali další třeťáci ze všech břeclavských základních škol. Městská policie ve spolupráci PČR, Města Břeclav a BESIPu, pro ně zopakovala úspěšný projekt Na silnici nejsi sám. V učebně si děti oživily znalosti, které již získaly a zároveň se dověděly něco nového. Také se seznámily s riziky, která jim hrozí při pohybu v silničním provozu. Na hřišti si pak pod dozorem strážníků vyzkoušely teorii v praxi a pro zpestření jsme jim opět připravili stanoviště, kde si vyzkoušely reflexní prvky a procvičily paměť. Letos máme tři rekordmanky, které si zapamatovaly sedmnáct z dvaceti policejních předmětů. Jsou jimi žačky ze ZŠ Slovácká, Na Valtické a Kupkova. Blahopřejeme a ceny opět přivezeme:o)

L. Rigó

 DSC0502

 DSC0531

 DSC0539

 DSC0549

 

 DSC0565

 DSC0600

 

zobrazit více

Dohodováno

BŘECLAV (4.10.2019) – Svatováclavské slavnosti proběhly celkem v poklidu. I když nějaké dozvuky byly…

Právě hodovního hemžení asi využil zloděj, který v sobotu dopoledne odcizil jízdní kolo ze stojanu před domem na jednom z břeclavských sídlišť. Hned jak majitel zjistil, že kolo nemalé hodnoty už nevlastní, krádež nahlásil a dal se do pátrání na vlastní pěst. Úspěšně. Nalezl ho na nástupišti vlakového nádraží. Na krok od něj stál muž, který mu tvrdil, že s kolem nemá nic společného, jen se na něj dívá. To mu ale majitel nespolkl. Ihned upozornil strážníky a ti operátora kamerového systému. Ten ze záznamu zjistil, že muž, který si na nástupišti kolo zálibně prohlížel, je i tím, kdo tam to kolo přivedl. Strážníci muže předali PČR. Bude mít co vysvětlovat.

No a na zakončení hodů asi nebude ráda vzpomínat žena, kterou jeli strážníci v pondělí na poledne prověřit na žádost dispečera ZZS JmK. Měla se nacházet na jedné z autobusových zastávek ve špatném zdravotním stavu. Tam hlídka ženu také nalezla. Sice nezraněnou, zato opilou. Zastávku si spletla s veřejnými záchodky (s okolím se podělila nejen o obsah svého žaludku, ale i močového měchýře), a také se nestyděla strážníky častovat neslušnými výrazy. Snad se bude alespoň trochu stydět, až bude její chování projednávat správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Divoška, IQ a jogín

BŘECLAV (27.9.2019) – Uplynulý víkend byl opět velmi pestrý na události. V sobotu po půlnoci měli strážníci co do činění s divoškou z nádraží. Hned po příjezdu do stanice byla z vlaku ostrahou vyvedena a divočit nepřestala ani po důrazném napomenutí. Kolejiště považovala za zábavní park a na slušné vychování si nevzpomněla a ni po svém odchycení. Všechny okolo častovala velmi zvukomalebnými, avšak neopakovatelnými podstatnými jmény. Uvidíme, jak jí pojede vyřídilka, až se bude její noční cvičení projednávat. V noci ze soboty na neděli se něco, co vzdáleně připomínalo člověka (pouze vzhledem, nikoliv IQ) rozhodlo poupravit fasádu několika odpadkovým košům na trase Poštorná kostel – nám. T.G.M. K jeho smůle je však trasa prošpikována nejen koši, ale i kamerami. V neděli večer si zas operátor MKDS všiml muže ležícího v podezřele nepřirozené poloze na lavičce v parku. Vypadalo to, že se buď odebral do věčných lovišť, nebo nacvičuje nový druh jógy. Po bližším „ohledání“ strážníci zjistili, že muž zde pouze "vytuhnul" po náročném výkonu v některé z občerstvovacích stanic.

L. Rigó

242840 2

242840 6

242840 9

242840 11

242840 13

zobrazit více

Den blbec

BŘECLAV (11.9.2019) – Kdekdo už na vlastní kůži zažil, co to je nemít „svůj den“. Tak jako řidička osobáku, která na něj asi hned tak nezapomene. Druhý den v týdnu začala tím, že způsobila dopravní nehodu. Snad si myslela, že se nepříjemnostem vyhne, nebude-li si jich všímat, nebo to měla jen „na salámu“, zkrátka z místa nehody ujela. Popis vozidla byl dispozici a k její smůle se do hledání zapojili i strážníci. Za pomoci kamerového systému byla erzeta vozidla úspěšně zachycena, no a pak už to byla jen otázka času. Den blbec paní řidičky se chýlil ke svému konci. Strážníci nejen že si jak naschvál informace předali, ale za pár hodin ji i s osobákem, díky své všímavosti, skutečně našli a předali hlídce PČR, která už po ní také toužila. Za komplikace, které jsme svým výkonem služby paní řidičce způsobili, se neomlouváme.

(ril, miš)

zobrazit více

Bude podzim. Všechno zraje, ale něco už spadlo…

BŘECLAV (6.9.2019) – Podzim je za dveřmi, v sadech začne padat ovoce a zvěř se bude připravovat na zimní spánek. Někteří jedinci však uzráli už během uplynulého víkendu. Padali k zemi jak zralé hrušky a bez přípravy se ukládali ke spánku tam, kde zrovna upadli. A tak měli strážníci plno práce se sběrem. Jeden cyklista si opět ustlal přímo ve vozovce. Naštěstí o něj málem zakopl uvědomělý občan, a tak mohl být strážníky probuzen a následně odklizen. Dalších osm „plodů“ v různém stádiu zralosti strážníci budili a odklízeli v místních částech Poštorná, Charvátská a ani střed města nebyl výjimkou. Jeden z nich usnul nedaleko hlavní pošty (asi čekal na balík) a další v parku na lavičce. Ten už prošel i kvasným alkoholovým procesem, poněvadž lavičku, z velké části, pokryl svým genetickým materiálem. V parku ještě zůstaneme. V sobotu odpoledne se jeden už taky pěkně „načatý“ posluchač rozhodl, že probíhající hudební produkce nestojí za nic a jal se to dát svým neopakovatelným hlasitým projevem patřičně najevo. Ruka zákona zasáhla a z parku byl vyveden. A to ještě nebyly hody…

L. Rigó

výpitek

zobrazit více

Na MP opět probíhá značení kol

BŘECLAV (2.9.2018) – Od července probíhá na MP v pořadí již čtvrté značení kol syntetickou DNA. Zájem je značný, zbývá posledních pár sad. Případní zájemci tedy mají nejvyšší čas se přihlásit. Metoda ochrany jízdního kola spočívá v aplikaci mikroteček, neviditelné forenzní DNA a viditelného ID čísla chráněného proti falzifikaci. Tyto prvky jsou aplikovány na všechny části jízdního kola. I letos mají strážníci k dispozici 200 identifikačních sad. Ačkoli se jejich pořizovací cena blíží tisíci korunám, zájemci je od strážníků získají zdarma. Zdarma je i implementace sady na kolo a zaevidování identifikačních kódů do národního i mezinárodního registru. Značení bude probíhat do vyčerpání zásob (předpoklad je měsíc září, říjen). Případní zájemci se ještě mohou hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP.

(ril)

zobrazit více

Park žije

BŘECLAV (27.8.2019) – Celé prázdniny bylo v parku hodně živo. Ale někdy na tom neměly zásluhu jen nedělní koncerty a hojná účast návštěvníků. Konkrétně v sobotu dopoledne se o veřejné vystoupení postaral i jeden sólista, který také neměl o publikum nouzi. Bez zábran v parku ulevoval svému plnému močovému měchýři a vystavoval tak na odiv, k nelibosti kolemjdoucích samozřejmě, své „nádobíčko“ v akci. Strážníci, provádějící zde kontrolu, muže ihned zaregistrovali a jali se s ním dát řeč. Muž však neměl jen problém s udržením moči, ale i s udržením rovnováhy o konverzaci nemluvě. Dostali z něj, že vypil vodku, protože žízeň…Sotva mu dali dýchnout, počal se jim ukládat k nohám do pro něj nejjistější vodorovné polohy. Nebylo divu. Displej přístroje ukázal téměř čtyři a půl promile. Vzhledem k tomu musel vyměnit modré nebe nad hlavou za nudný strop převozového vozu a jet vstříc čtyřem holým stěnám záchytné stanice.

L. Rigó

zobrazit více

Ježek v plotě a mladík v pátrání

BŘECLAV (14.8.2019) – V pátek večer zažilo sídliště Na Valtické velkou vyprošťovací akci divokého zvířete. V plotě uvízl ježek. Měl štěstí, našly ho děti a ty ihned zalarmovaly strážníky. Bodlináč byl šprajcnutý tak důkladně, že na něj museli použít pákové kleště (na ten plot samozřejmě:o). Přestože byl mřížemi nějakou dobu nedobrovolně zadržen, byl v dobré zdravotní kondici a po vysvobození byl vypuštěn zpět do divočiny.

Naopak pořádného smolíka měl týpek, kterého ty mříže neminou. Neuvízl v plotě, ale v rukou strážníků, kteří na něj narazili v neděli večer, když si to šlapal na kole ulicí třída 1. máje. Dle místní i osobní znalosti věděli, že je hledaný PČR, a protože je hlídka vybavená nejen pákovými nůžkami, ale i motorovým vozidlem, nebyl problém cyklistu dohonit a předat jej republikové policii.

L. Rigó

235868 1

zobrazit více

Dva pod parou

BŘECLAV (6.8.2019) – Jinak v celku poklidný víkend narušili strážníkům dva společensky unavení jedinci, jenž svým chováním ohrožovali nejen sebe, ale dokonce riskovali zdraví ostatních a navíc způsobili škodu na cizím majetku. Obě události se staly v městské části Charvátská Nová Ves a společným jmenovatelem byl, jak jinak než alkohol. V pátek pozdě večer vyzkoušela účinnost svých brzd řidička, která si na poslední chvíli všimla, že uprostřed silnice někdo klečí. Individuum mužského původu odklidila z vozovky a přivolala strážníky. Muž byl naštěstí nezraněn, ale nebyl schopen komunikovat a navíc nadýchal přes čtyři promile. Pro jistou byl na místo přivolán lékař. V neděli večer si to něco podobného šinulo silnicí kolem zaparkovaných vozidel a opíralo se o jízdní kolo. Bohužel přitažlivost zemská zafungovala nějak víc a muž se poroučel k zemi. A protože s trojkou v krvi si těžko určíme, na kterou stranu spadneme, „opřel“ se i s kolem o zaparkovaný vůz, na kterém zanechal hluboké stopy své přítomnosti (i něco málo genetického materiálu). I jemu hlídka zajistila lékařské ošetření. Po vystřízlivění tak oba čeká nejen pořádné sucho v ústech, ale i v kešeni.

L. Rigó

zobrazit více

Placená parkoviště

BŘECLAV (1.8.2019) – Počínaje dneškem mohou uživatelé čtyř břeclavských placených parkovišť platit parkovné nejen mincemi, ale i platební kartou. Tuto službu zatím umožní parkovací automaty na parkovištích v ulici Národních hrdinů (Cukrovar), Slovácká – hnědá zóna (dva parkomaty na bývalém autobusovém nádraží) a Sady 28. října (U pošty). Na parkomatech, které tuto službu umožňují, jsou uvedeny podrobné instrukce, jak při platbě kartou postupovat. Po vyhodnocení zkušebního provozu pak následně vedení města zváží rozšíření této služby na další parkovací automaty.

(ril)

WIN 20190801 11 53 01 Pro

zobrazit více

Potřebovali pomoc...

BŘECLAV (1.8.2019) – V rozmezí několika málo dnů, byli strážníci přivoláni hned ke třem případům, kdy potřebným poskytovali první pomoc a zajišťovali příjezd záchranky. Perné chvilky prožívala seniorka, která se ocitla v nouzi, když v sobotu při večerní procházce upadla a zranila se. V úterý hned po ránu přijali strážníci oznámení o muži bez známek života. Hlídka prováděla resuscitaci do příjezdu lékaře. Další událost je ze včerejšího rána. Strážníci vyjeli na pomoc muži, který špatně dýchal a upadal do bezvědomí… Může se stát, že se nám ve stresu čísla jednotlivých záchranných složek nevybaví, a proto jsou události, jako je požár, bezvědomí či dopravní nehoda se zraněním, často oznámeny na linku 156. Přestože jsou strážníci v poskytování první pomoci neustále proškolováni a jejich znalosti i vybavení jsou na vysoké úrovni, samozřejmě však nemohou konkurovat specializovaným záchranným složkám. Ty jsou z naší strany o události ihned informovány, ale v těchto chvílích je důležitá každá vteřina. Proto připomínáme: 150 Hasiči, 155 Zdravotnická záchranná služba, 156 Městská policie, 158 Policie České republiky. Tísňová linka 112 je vhodná zejména při volání v zahraničí a funguje ve všech státech EU a ve Švýcarsku.

Při volání na tísňovou linku se snažte uklidnit, operátorovi stručně a srozumitelně sdělte přesné místo, co se na místě děje, případně informace o poškozeném/poškozených, informace o volajícím a vyčkejte dalších pokynů operátora, který vás povede a bude radit, co dělat do příjezdu pomoci.

L. Rigó

linky

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (25.7.2019) – Upozorňujeme uživatele břeclavských placených parkovišť, že služba placení parkovného formou SMS v Břeclavi není možná. Na portálu Google Play je ke stažení aplikace SMS ParkovaCzech, která má tuto službu umožnit. Aplikace je přinejmenším matoucí, jelikož je v ní uvedeno i město Břeclav, které tuto službu neumožňuje. Uživatelé, kteří by tuto aplikaci pro tento účel použili, si nejprve musí ověřit, zda tato možnost v tom kterém městě funguje. Pokud si uživatel tuto skutečnost neověří, může nabýt mylného dojmu, že má parkovné řádně zaplaceno! Proto doporučujeme podrobně se seznámit s možnostmi placení, které jsou vždy na parkovacím automatu uvedeny. Jelikož jednání autora zveřejněné mobilní aplikace vykazuje znaky přečinu poškození cizích práv, byla celá věc postoupena republikové policii, která se dál bude případem zabývat.

(ril)

App

výběr města

zadání platby

zobrazit více

Dopravní hřiště bylo plné dětí

BŘECLAV (23.7.2019) – Ani o prázdninách dětské dopravní hřiště nezahálí. Pro změnu na něj zavítají děti z příměstských táborů. Ty vystřídaly téměř tisícovku dětí z mateřských a základních škol, které hřiště navštívily od jara do letních prázdnin. Kromě projektu pro prvňáčky jsme, tak jako loni, připravili projekt zaměřený i pro předškoláčky. Ti si v učebně vyzkoušeli nový interaktivní program, který je hravou formou seznámil se základními pravidly BESIPu, a musíme přiznat, že měl u dětí (i učitelů:o) velký úspěch. Na hřišti pak otestovali sedm nových kol, které jsme, ke stávajícím osmi, pořídili pro prťata už na podzim. Děti také zavítaly i k nám na služebnu MP. Prohlédly si operační středisko i kamerový systém (nejvíc se jim líbilo, když na jednotlivých kamerách mohly sledovat průjezd sanitky jedoucí k zásahu). Také vyzkoušely odchyt medvěda, pevnost pout, ale i hlasitost houkačky na služebním vozidle. Už nyní se však připravujeme na počátek školního roku, kdy na dopravním hřišti spustíme další projekt pro třeťáky základních škol.

L. Rigó

20190502 072232

20190502 073753

20190502 074037

20190502 075112

20190502 075317

20190502 075408

20190502 075429

20190502 075958

20190502 080339

IMG 20190418 094400

IMG 20190418 101211

IMG 20190418 101922

IMG 20190418 102052IMG 20190418 102422

zobrazit více

Odpad naházeli přes plot

BŘECLAV (19.7.2019) – Opět jedna kuriozitka. Sotva přišli v pondělí pracovníci Ave do práce, nestačili se divit. Někdo si k nim originálním způsobem odložil starý nábytek. Protože měli zavřeno, prostě jim ho naházeli přes plot. Strážníci úspěšně sjeli kamerové záznamy. Na nich byla zachycena dvojice, kterak veze na káře úplně stejné kusy nábytku, jež se octly za plotem sběrného dvora. Je chvályhodné, že odpad odložili zde, ale házet ho přes plot…? Navíc se jednalo o velké kusy, nebylo tedy jednoduché, vzhledem k vysokému plotu, je jen tak zvednout a přehodit. Na nadhoz by dotyční jistě trhli rekord. Ještě sladit vyvezení odpadu s otvírací dobou a bude to cajk.

L. Rigó

230948 3

zobrazit více

Seniorka přecenila své síly

BŘECLAV (16.7.2019) – Ve čtvrtek odpoledne vyjeli strážníci na pomoc nemohoucí seniorce. Na ženu v nouzi upozornila její známá. Hlídce se podařilo seniorku kontaktovat telefonicky. Ta jim sdělila, že se nachází ve svém domě a není schopna pohybu. Naštěstí nebyla v ohrožení života. Proto si také nepřála, aby došlo při vstupu do domu k poškození dveří. Jelikož se k ní nedalo dostat ani od sousedů, dům musel zpřístupnit zámečník. Poté byla na místo přivolána záchranka, která ženu ihned převezla do nemocnice. Ta však bohužel těžce přecenila své síly. V péči lékařů nezůstala ani dva dny. Opět se jí přitížilo a celý proces se musel složitě opakovat, aby stejně skončila v nemocnici, kterou na vlastní žádost předešlý den opustila…

Starší lidé někdy mívají o své samostatnosti zkreslené představy a pomoc ostatních vehementně odmítají.

Veškerá pomoc však vždy souvisí se souhlasem osoby. Pokud pomoc odmítá a není v bezprostředním ohrožení života, nelze v daném případě víc dělat. Byť bychom sebevíc chtěli.

L. Rigó

zobrazit více

Chtěl vonět

BŘECLAV (12.7.2019) – Kuriózní případ řešili strážníci ve středu v podvečer. Návštěvou obchodního domu si chtěl vytunit svou image mladík, který se chystal na rande (jak sám přiznal). A že chtěl evidentně zaujmout, potvrdil fakt, že vzal z regálu deodorant a navoněl se s ním od hlavy k patě. Nutno dodat, že nešlo o tester. Poté se pokusil prodejnu opustit, aniž by za něj zaplatil. Zastavila ho ochranka, kterou zaujal právě svou originální zkrášlovací procedurou. Ještěže nechtěl vyzkoušet sprchový gel nebo toaletní papír….

L. Rigó

zobrazit více

Pohádkář, facky a zas jeden hazardér

BŘECLAV (10.7.2019) – Uplynulý týden byl pro strážníky maraton na události. Většina měla společného jmenovatele. Alkohol. A štafetu si mezi sebou předávali jednotlivci různých věkových kategorií... V půlce týdne si strážníky přivolal cyklista, kterého mělo srazit auto. Kromě podnapilosti, kterou si způsobil sám, mu naštěstí nic nebylo. Strážníkům se snažil vnutit svou verzi příběhu, kterou ale pro zpestření několikrát změnil. V jeho neprospěch však mluvila dechová zkouška s výsledkem přes dvě a půl promile a také svědek, který vnesl do případu jasno. Cyklista se díky svému velmi nekoordinovanému stylu jízdy na kole neudržel a poroučel se k zemi. Na pomoc mu vyrazil právě řidič vozidla, který „indisponovaného“ cyklistu viděl padat. V neděli strážníci zase prověřovali oznámení na hlučnější skupinku osob. Ani „dvojka“ v krvi hádku nepomohla vyřešit, a tak mezi sebou přikročili k pádnější argumentaci – fackám. Konec týdne také patřil dalšímu cyklistovi, který strážníky zaujal nejen svými originálními kreacemi při jízdě, ale i specifickou artikulací. Také nadýchal přes dvě promile… Kromě těchto už „standardních“ záležitostí museli strážníci vyjíždět i k nezvykle vysokému počtu oznámení, u kterých bylo po prvotním šetření zjištěno, že se jedná o trestné činy. Ty byly předány k dořešení Policii České republiky.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci budou opět značit kola

BŘECLAV (8.7.2019) - Od 9. 7. 2019 MP zahájí forenzní značení jízdních kol, které bude probíhat v budově Městské policie (Kupkova 3, Břeclav). Zájemci o značení jízdního kola se musí předem hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP. Značení bude zdarma. Zájemci se dostaví v termínu a čase, na který se přihlásili.

Pro evidenci musí mít s sebou

• občanský průkaz

• doklad o nabytí jízdního kola (pokud jej nemá, bude sepsáno čestné prohlášení)

• čisté kolo (na znečištěná jízdní kola nelze značení aplikovat)

V případě, že dojde k odcizení, ke změně majitele kola, nebo ke změně jeho markantů (barvy apod.), je majitel povinen neprodleně sdělit tuto informaci Městské policii Břeclav.

(ril)

zobrazit více

Dopravní týden pro prvňáčky

BŘECLAV (28.6.2019) – V uplynulých dnech proběhl na dětském dopravním hřišti projekt určený prvňáčkům základních škol, který pro ně opět připravila Městská policie společně s Policií ČR. Vzhledem k tomu, že děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, byla akce zaměřena na prevenci. Strážníci i policisté jim před blížícími se prázdninami formou pohádek vysvětlili, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, na ulici i na hřišti. Do projektu se k naší velké radosti opět zapojily všechny břeclavské základní školy. Děti ukázaly strážníkům, jak jim jde jízda na kole, vyzkoušely si reflexní prvky i policejní výstroj a samozřejmě i přístroj na přítomnost alkoholu v dechu. Nenadýchal nikdo:o). Děti byly moc šikovné, a proto také neodešly s prázdnou.

L. Rigó

 

 

DSC 0054

zobrazit více

Pobudové, ťukance a kolaps

BŘECLAV (19.6.2019) – Po delší době zažili strážnici klidnější víkend. To už se ale nedalo říci o pondělku. Hned z rána museli vysvětlit trojici pobudů, jak se chovat v budově městského úřadu. Obtěžovali nejen zaměstnance, ale i návštěvníky, a proto je hlídka vyprovodila rychlým krokem. Daleko nedošli. Po pár metrech si jeden z nich ustlal na chodníku před budovou banky. Začal pokřikovat po kolemjdoucích, že je princ a odmítal se hnout z místa. Strážníci muže zpacifikovali a provedli u něj zkoušku na alkohol. Nadýchal téměř čtyři promile. Své dojmy pak mohl sdělovat už jen statnému ošetřujícímu personálu na záchytce. Zbytek dne se nesl ve znamení poskytování první pomoci. Ve dvou případech šlo o dopravní nehodu. Dopoledne bylo nutné přivolat záchranku řidičce skútru a večer řidiči osobního vozidla. Lékařskou pomoc potřebovala také seniorka, které si hlídka všimla v ulici Lidická. Žena se opírala o strom a očividně na tom nebyla zdravotně dobře. Špatně se jí komunikovalo, stěžovala si na nevolnost a závratě. Strážníci jí proto ihned přivolali lékařskou pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.