V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Děti v nouzi

BŘECLAV (5.3.2021) – Během jednoho dne řešili strážníci hned dvě události, v nichž byly účastníky i děti. Podobných případů však naštěstí není mnoho.

Tísňovou linku vytočil soused, který z vedlejšího bytu zaslechl křik dětí. Strážníci byli na místě do několika málo minut. Vystrašené děti, jim řekly, že tatínek omdlel. Ten mezi tím přišel k sobě, ale byl zmatený a nevybavoval si, co se stalo. Strážníci kontaktovali matku dětí a pro jistotu i záchranáře, kteří si muže převzali do své péče.

O pár hodin později přijali oznámení o ženě, která se nestará o své malé dítě, chová se k němu hrubě, nebo je ignoruje a je i příležitostnou uživatelkou drog. Svědci na místě uvedli, že ještě před příjezdem hlídky, se dítě pohybovalo samo bez dozoru ve vozovce. Ke změně chování ženu nedonutil ani příjezd strážníků. I nadále o dítě nejevila zájem, o komunikaci nemluvě. Proto byla na místo přivolána i sociální pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí, která si věc převzala k prošetření.

L. Rigó

zobrazit více

Ochota pomoci

BŘECLAV (26.2.2021) – Zjištění, že i v této době se mezi námi stále ještě najdou lidé, kterým není lhostejný osud ostatních, jistě nepotěší jen strážníky. V uplynulém týdnu se staly dvě události, které jsou toho příkladem. Pomoc potřebovali dva senioři. Jednoho zradilo zdraví, druhého přemíra alkoholu.

Ve čtvrtek vytočila linku 156 žena, která pomáhala muži o holi při přecházení lávky. Senior se chvílemi opíral o zábradlí a měl velmi nejistou chůzi. Jeho pádu nezabránila ani pomoc oznamovatelky. Naštěstí si nezpůsobil žádná další zranění. Přivolání lékaře odmítl. Pomoc také nabídla okolo jedoucí řidička, která seniora odvezla domů.

Další událost se stala v neděli odpoledne. Strážníky přivolali lidé, kteří si všimli muže ležícího na chodníku v ulici 17. listopadu. Také upadl, ale už se nebyl schopen postavit, natož provést dechovou zkoušku. Špatně komunikoval a okolnosti pádu si nepamatoval. Proto byli hlídkou na místo přivoláni záchranáři, kteří si muže převzali do své péče.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci měřili pevnost ledu

BŘECLAV (17.2.2021) - Včera odpoledne provedli strážníci měření i v obcích Lanžhot a Podivín. Ani zde stále nejsou vhodné podmínky pro bezpečný pohyb.

Kout 7 cm , Hvězda 7 cm

Šutrák 7 cm

Jelikož předpověď počasí bruslařům moc nepřeje, upozorňujeme na zvýšené riziko propadu!

 BŘECLAV (15.2.2021) - Vzhledem k ideálním podmínkám, které lákají obyvatele ke sportovnímu vyžití, upozorňujeme potenciální bruslaře, že tloušťka ledu na vodních plochách stále nedosahuje bezpečných hodnot. Síla ledu navíc není rovnoměrná po celé ploše. Zeslabení může být u břehů pod stromy, ale i v místě odtoku či přítoku. Zde je riziko propadu velmi vysoké. Bezpečná hodnota pro chůzi je min. 10 cm.

Šutrák za Tescem 4 cm

Mlýnský náhon 7 cm

Včelínek (dvě místa měření) 6 a 7 cm

Apollo (dvě místa měření) 7 a 9 cm

Měřeno cca dva a deset metrů od břehu.

Mlýnský náhon

Včelínek

Apollo

zobrazit více

Umělec - cestovatel

BŘECLAV (2.2.2021) – V neděli odpoledne se jeden „čmáral“ rozhodl, že se výtvarně projeví na vagon vlakové soupravy stojící na nástupišti v Břeclavi. Po dokončení si svůj výtvor ještě zvěčnil mobilním telefonem. Avšak jeho počínání si všiml zaměstnanec ČD, který ihned zalarmoval strážníky. „Umělec“ z místa činu zbaběle prchl, ale hlídka měla jeho slušný popis, který obratem předala operátorovi „na kamerách“. Ten muže zachytil, kterak běží z nádraží směrem k parku. Tam ho strážníci zastihli zrovna ve chvíli, kdy se snažil převléknout do jiného oblečení. Usvědčily ho kreslící potřeby a také fotografie graffiti v mobilu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán republikovým policistům.

L. Rigó

zobrazit více

Muž v pokušení

BŘECLAV (26.1.2021) – Snad nespokojenost s návazností integrovaného dopravního systému či prostá touha po zlepšení fyzické kondice dostaly do potíží jedince, který svým chováním zaujal operátora kamerového systému. Těsně po půlnoci se dotyčný nejprve motal nedaleko terminálu, ale instinkt lovce ho neomylně vedl ke stojanům s jízdními koly. Úspornými pohyby zkoušel, zda bude jedno z nich „na volno“. Nebylo. Ale kdo je připraven, není překvapen! Vytasil nůžky a zkoušel jimi jeden ze zámků přestřihnout. Nevhodný výběr nářadí však zapříčinil, že ho pěší cesta přece jen nemine. To už byla hlídka na cestě. Strážníci si rádoby cyklistu vyzvedli ve vestibulu ČD, kde se chtěl ještě před cestou posilnit. Operátor z něj po celou dobu nespustil kameru, a tak šli na jisto. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o cizího státního příslušníka, který se ke svému jednání doznal. Případ je v šetření MP.

 

L. Rigó

Muzvpokusen

zobrazit více

Ženy v nouzi

BŘECLAV (22.1.2021) - V uplynulých dnech vyjížděli břeclavští strážníci hned k několika ženám, kterým bylo třeba pomoci. První událost navíc opět dokázala, že se stále najdou lidé, kterým osud ostatních není lhostejný.

Hlídku městské policie si na pomoc přivolala poštovní doručovatelka, která z jednoho z bytů zaslechla volání seniorky. Ta jí přes dveře sdělila, že leží na zemi a nemůže vstát. Strážníci kontaktovali nejen rodinné příslušníky, ale i pečovatelskou službu, díky které se nakonec do bytu dostali. Žena tak mohla být ihned ošetřena přivolanými záchranáři.

Pro podobné případy mohou senioři využít S.O.S. hodinky s tísňovým tlačítkem, díky kterému si mohou snadno přivolat pomoc.

V rozmezí několika málo dnů musely právě toto tlačítko využít dvě uživatelky, které se ocitly v nouzi. Těm se náhle zhoršil zdravotní stav, a tak si jimi musely přivolat strážníky. Ti byli na místě do několika minut. Pomoci generálního klíče se snadno dostali do bytu, a tak mohli seniorkám, ještě před příjezdem záchranky, poskytnout první pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

POZOR!

BŘECLAV (21.1.2021) - Městská policie Břeclav přijala několik oznámení, že se v místní části Stará Břeclav pohybují osoby, které obchází obyvatele za účelem revize plynu. Svou hodnověrnost prokazují logem firmy Innogy. Proto upozorňujeme obyvatele, aby si vždy osobu, která vyžaduje k nahlédnutí smlouvy či vstup do bytu, prověřili! Pracovník by měl mít u sebe kartu, na které má identifikační číslo, dle kterého je snadno ověřitelný (kontakt Innogy - 800 331 331). Upozorněte starší generaci rodinných příslušníků!

PS: V případě revize plynu, firma dopředu zákazníky upozorní oznámením!

zobrazit více

Zvíře v pasti

BŘECLAV (19.1.2021) – V pátek dopoledne vyjeli strážníci k srně uvězněné v hluboké šachtě, která se nachází u polní cesty nedaleko dálnice. Na zvíře v pasti upozornil všímavý kolemjdoucí. Hlídka na místo ihned přivolala hasiče, kteří srnku vyprostili a nezraněnou vypustili do lesa.

Aby se podobná situace nemohla opakovat, byl zjištěn majitel pozemku, který místo ihned zabezpečil.

L. Rigó

343047 2 3 šš

343047 7

343047 11

zobrazit více

Cyklista závodník a seniorka v nouzi

BŘECLAV (14.1.2021) - Tak jako v jiných městech proběhla silvestrovská noc v Břeclavi v klidu, bez násilného jednání, fyzických potyček či porušování vládních nařízení. Strážníci řešili jen tři zaběhnuté chlupáče, které si majitelé vzápětí dohledali. Žel další dny už tak klidné nebyly…V sobotu po půlnoci zaujal operátora kamerového systému cyklista, jehož jízda byla sice nejistá, ale zato kreativní. Strážníky pobavila jeho snaha ujet jim, protože jízda rovně mu prostě nešla. Asi závada na řídítkách. Před hlídkou se pak snažil ukrýt v příkopu, kam se po skoku plavmo odplížil. I tak byl strážníky nalezen a „dechově“ zkontrolován. Více než promile alkoholu odpovídalo způsobu jízdy a jeho heroický výkon bude po zásluze odměněn.O pár dnů později strážníky přivolala jedna z obyvatelek činžovního domu. Zaslechla sténání sousedky a z obavy o její zdraví vytočila tísňovou linku městských strážníků. Žena s hlídkou přes dveře sice komunikovala, ale hlas měla slabý a roztřesený. Přesto jakoukoliv pomoc zarputile odmítala. To ale strážníky neodradilo. Zjistili kontakt na rodinné příslušníky, ti však od bytu klíče neměli. K seniorce se nakonec museli dostat hasiči. Jak sama uvedla, upadla a bezmocně ležela na zemi několik hodin. Následně byla předána do péče záchranářů.

L. Rigó

Cyklista zavodnik 

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (13.1.2021) – Městská policie Břeclav oznamuje, že od 1. 2. 2021 dojde k úpravě provozních hodin parkovacích automatů a k navýšení cen parkovného na parkovištích a v rezidentních zónách. Nově bude zpoplatněno i stání v ulici Veslařská.

Ale nedošlo jen k navýšení cen...

Byly rozšířeny stávající parkovací plochy s možností stání 30 minut zdarma s parkovacími hodinami.

Také servisní karty již nebudou vázány registrační značkou. Nově budou vystaveny na IČO organizace a jsou přenosné.

Od 1. 11. 2020 je také v provozu i mobilní platební aplikace úhrady parkovného pomocí služby MPLA.

Zájemci, kteří parkoviště využívají téměř denně, si mohou zakoupit i roční předplatní parkovací kartu, se kterou mohou parkovat na všech placených parkovištích města Břeclavi. Karta je taktéž přenosná a parkovné vyjde cca 11 Kč na den.

S přibývajícím počtem aut, bohužel roste i potřeba parkovacích míst. Proto město přistoupilo k rozšíření a modernizaci parkovacích ploch. To sebou ale zákonitě nese i zvýšení nákladů na jejich provoz jako je údržba, osvětlení atd.

I toto jsou důvody, které vedly k tak nepopulárnímu opatření. Změnu schválila rada města Břeclavi dne 25. 11. 2020 vydáním Nařízení města Břeclavi č. 6/2020, kterým se vymezují oblasti města, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít ke stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu.

Ceník vejde v platnost 1. 2. 2021.

Ceník ke stažení - ZDE.

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (4.1.2021) – S ohledem na aktuální situaci došlo k omezení úředních hodin Přestupkového oddělení a oddělení Správy parkovacích karet a Ztrát a nálezů. Upravená pracovní doba:

Pondělí 8:00 – 11:00 a 13:00 – 17:00

Středa  8:00 – 11:00 a 13:00 – 17:00

Žádáme občany, aby při vyřizování agendy spojené s prodlužováním platnosti či vydávání nových parkovacích karet pro zóny placeného stání, v maximální možné míře omezili osobní kontakt s úřednicí, a při vyřizování svých záležitostí upřednostnili elektronickou, korespondenční či telefonickou formu komunikace.

tel: (+420) 519 324 564, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zobrazit více

Strážníci pokračují v kontrolách osob bez domova

BŘECLAV (30.12.2020) – Strážníci se opět vypravili do lokalit, kde tyto osoby přečkávají zimu. Aktualizovali jejich početní stav, zkontrolovali zdravotní stav těchto osob a zároveň jim poskytli informace ohledně možnosti ubytování či řešení jejich momentální situace. Také byly zaevidovány jejich nové úkryty a přístřešky, sloužící k přečkání zimy, které jsou strážníky průběžně vyhledávány v rámci kontrolní činnosti místních částí.

L. Rigó

340602 2

340602 3

zobrazit více

ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN

BŘECLAV (29.12.2020) - Oznamujeme, že z technických důvodů dojde ke změně úředních hodin oddělení Správa parkovacích karet, Ztráty a nálezy:

30. 12. 2020     8 - 11

31. 12. 2020     ZAVŘENO

Děkujeme za pochopení.

zobrazit více

Přání

Milí přátelé,

za všechny mé kolegyně a kolegy vám (i nám) přeji, aby nadcházející vánoční svátky proběhly v klidu, v pokoře a v ohleduplnosti vůči sobě i ostatním.

Letošní rok svými událostmi spadá spíše do kategorie „sajns fikšn“ takže se nenechte rozhodit kaprem „příliš“ na černo či otrávenými obličeji potomků z přemíry „měkkých“ dárků a berte vše s humorem.

PS: Jen pro jistotu…vykostit kapra NE tchýni, zapálit svíčky NE stromek, rozbalovat dárky NE diazepam, sledovat pohádky NE zprávy, zavolat blízkým NE složky IZS.

Pohodové Vánoce vám všem.

zobrazit více

Nechtěný předvánoční dárek?

BŘECLAV (21.12.2020) - Včera odpoledne byli strážníci přivoláni do jednoho z obytných domů v ulici J. Palacha. Jedna z obyvatelek nalezla ve sklepních prostorech štěně. Vzhledem k tomu, že prostor pod schodištěm byl zajištěn mříží, byl problém se k němu dostat. Fenka byla tak nedůvěřivá a vystrašená, že se nedala nalákat ani na pamlsek. No není se čemu divit. Štěně bylo následně převezeno do městského útulku, kde se bude mít rozhodně lépe.

L. Rigó

340723 4

340723 3

340723 1

zobrazit více

Akutní pomoc v nouzi

BŘECLAV (17.12.2020) – Mnohokrát zde bylo zmíněno, jak důležité jsou u strážníků odborné znalosti. Zvláště pak ty zdravotní. A právě tyto důkladně prověřily události uplynulých dnů. Strážníci vyjeli hned k několika případům, kde byla nutná jejich neodkladná péče.

Ve dvou událostech šlo o „domácí“ pády seniorů (naštěstí) bez zranění. Stačilo jim pouze pomoci vstát. V dalších šesti případech už šlo o život. Hlídky poskytovaly první pomoc osobám, které si pádem způsobily vážná zranění nebo zkolabovaly. Proto bylo nutné co nejrychleji jim poskytnout první pomoc a přivolat záchranku. Všechny události se týkaly uživatelů S.O.S hodinek, takže díky nim mohly být hlídky na místě do několika málo minut a zasáhnout.

Ale strážníci nejsou voláni jen k seniorům s pagery. Na tísňovou linku přijali i oznámení o velmi spoře oděné a zmatené osobě, která se pohybovala na jednom z břeclavských sídlišť. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o nemocného muže a ač byl dezorientovaný, přece jen se podařilo zjistit jeho totožnost a v pořádku ho předat rodinným příslušníkům. O pár dnů později řešili strážníci obdobnou událost, útěk psychicky nemocného pacienta z nemocnice. Hlídce se jej podařilo záhy dohledat a předat ho zpět do péče zdravotníků.

L. Rigó

zobrazit více

Sběratel a lovec

BŘECLAV (10.12.2020) – Mlsat bez placení se v sobotu večer zachtělo muži, který byl přistižen v jednom z OD při krádeži většího množství čokolád. Přestože se mu podařilo ještě před příjezdem hlídky z prodejny uniknout, operátor MKDS zloděje záhy dohledal. Strážníci jej zastavili zrovna ve chvíli, kdy se vracel s plnou náručí (i pusou) z dalšího nezaplaceného odběru čokovzorků z nedaleké benzinky. Prostě si celou akci zopakoval o kus dál. Vzhledem k tomu, že čokožrout už má s krádežemi jisté zkušenosti, případ byl předán PČR.Dalšího výtečníka si operátor všiml ve středu po půlnoci před OD Breclove. Díky místní i osobní znalosti dobře věděl, že dotyčný již dříve „dělal do kol“, a proto mu věnoval náležitou pozornost. Repetent nepřekvapil. Když počal něco kutit u stojanu s jízdním kolem, operátor zalarmoval strážníky. Po kole zůstal jen přestřihnutý zámek, avšak kameraman z pachatele nespustil oko a hlídka tak věděla, kde si má na něj počkat a rovnou ho i s lupem předat republikovým policistům.

L. Rigó

lovec

zobrazit více

Blek frajdej

BŘECLAV (7.12.2020) – K výhodným nákupům nelákají jen znovu otevřené prodejny. S nimi se zákonitě zaplnila i parkoviště, a tak na svá místa dorazili i (od pohledu) zahraniční prodejci se svým „prvotřídním“ zbožím jako je nářadí zn. Mäkytta, vhodné pro profíky, kteří práci zvládnou do pěti minut (baterky víc nevydrží), „značkové“ hodinky dražší než švýcarské (Čína je dál), parfémy podle kterých vás soused bezpečně identifikuje (přestože už dávno bydlí v jiném městě), či zaručeně pravé nefalšované zlaté řetězy (vhodné pro raperské videoklipy). Takže kdo ještě nemá dárek, chce si ušetřit frontu před prodejnou a zároveň využít možnosti nakoupit za „zvýhodněné“ ceny, hurá na parkoviště! Hlavně neotálet, pokud na takové prodejce narazí hlídka MP, je ze zboží tak nadšená, že prodejcům zůstanou jen oči pro pláč. Jejich úhledně zabalené zboží pak strážníci předají k nahlédnutí i správnímu orgánu.

L. Rigó

kufr

hodinky

hodinky 1

zobrazit více

Film nebo pohádka?

BŘECLAV (3.12.2020) – V uplynulém týdnu se strážníkům o zpestření služby postaral jim dobře známý jedinec. Hlídkou byl konfrontován hned z rána, když způsobil rozruch v jedné z prodejen na sídlišti Na Valtické. Odmítal si nasadit roušku a byl hrubý na ostatní zákazníky. To byl teprve začátek. Odpoledne téhož dne bylo na linku 156 přijato několik oznámení, že se ve vozovce ve směru na Valtice pohybuje podivně oděný a očividně i opilý muž, který řidičům vstupuje do cesty. Některé z nich svým zjevem navíc i děsil. Ustrojen-neustrojen se vydal na nedalekou benzínku a snažil se někoho „stopnout“. Ku podivu ho nikdo nesvezl (čím se inspiroval a kde si svůj outfit vybíral, těžko říct). Dechovou zkoušku samozřejmě odmítl. Tím hůř.

L. Rigó

muz ve vozovce

zobrazit více

50 odstínů hnědi

BŘECLAV (24.11.2020) – V lidském těle se nachází mnoho funkcí a systémů, které jsou neoddělitelnou a kolikrát i neovlivnitelnou součástí každého z nás. A právě díky nim mnohdy nastanou perné chvilky akutního typu, které je třeba bezodkladně řešit. Bohužel někteří se s nimi vypořádají tak, že svou „potřebu" vykonají kdekoliv, bez ohledu na cokoliv.Jednoho takového, který právě ulevoval svému močovému měchýři, přistihli strážníci před obchodním domem. Své koncové ústrojí vystavoval všem nakupujícím na odiv, a že je uvnitř OD WC, mu bylo zjevně fu(c)k.Dalšího zachytil operátor kamerového systému zrovna ve chvíli, kdy se snažil proudem moči trefit jednak zeď čekárny autobusového nádraží a jednak odtok pro dešťovou vodu. Paradoxně na „dostřik“ veřejného WC.No a do třetice. Jedinec, vyskytující se před budovou vlakového nádraží, si ulevil přímo na zeď a své nevábné grafity zanechal i pro potěchu ostatních. Jak sám řekl, cestovat po celé republice mu nedělá problém. Avšak ujít pár metrů na WC do budovy, se mu asi nechtělo…

L. Rigó

50 odstinu

zobrazit více

Dva v pátrání

BŘECLAV (20.11.2020) – V rámci jedné služby se strážníkům podařilo předat policii hned dva výtečníky.

Prvním z nich byl muž, kterého si všiml operátor kamerového systému. Pohyboval se před budovou vlakového nádraží a nedodržoval povinná opatření. Proto byla na místo vyslána hlídka, aby zjednala nápravu. Při zjišťování jeho totožnosti však vyšlo najevo, že jde o osobu celostátně hledanou, kterou si do své péče následně převzali přivolaní policisté.

Další osobu strážníci zajistili při kontrolní činnosti v obci Lanžhot. Místními obyvateli byli upozorněni na muže, který se měl pohybovat v lesním porostu ze směru od státní hranice. Hlídka muže nalezla a při kontrole totožnosti zjistila, že se jedná o cizího státního příslušníka bez dokladů. Vzhledem k tomu, byla na místo přivolána hlídka cizinecké policie. Z muže se záhy vyklubala mezinárodně hledaná osoba, na kterou byl vydán evropský zatykač pro závažnou trestnou činnost.

L. Rigó

zobrazit více

Dopravní týden pro třeťáky

BŘECLAV (18.11.2020) – Jarní akce bohužel nevyšly a dětské dopravní hřiště od půlky října opět zeje prázdnotou. Zářijovou akci pro třeťáčky „Na silnici nejsi sám“, na které se podílí i Město Břeclav a Besip, jsme však ještě stihli.

Společně s policisty jsme vyzkoušeli jejich stávající znalosti, abychom je vzápětí hravou formou rozšířili. Nezapomněli jsme je také upozornit na možná rizika, která jim v dopravě hrozí. Po teorii si za dozoru strážníků „zařádili“ na kole a pod novou pergolou si, tak jako každý rok, procvičili paměť. Absolutním vítězem se stal žák ze ZŠ Slovácká, za kterým jsme se i s odměnou opět vydali přímo do školy. Z dvaceti policejních předmětů si zapamatoval úctyhodných osmnáct! Počasí nám přálo, a tak jsme si program všichni náležitě užili. A jako obvykle nikdo neodešel s prázdnou:o)

L. Rigó

IMG 8035

IMG 8033

zobrazit více

Strážníci se opět připojili k celosvětovému svátku Dne válečných veteránů

BŘECLAV (11.11.2020) - Dnes si připomínáme Den válečných veteránů.

Připnutím květu vlčího máku můžeme vyjádřit úctu lidem, kteří bojovali za svobodu za první a druhé světové války nebo vojákům působícím v zahraničních vojenských misích. Vlčím mákem si svá služební vozidla vyzdobili i břeclavští strážníci, jako projev úcty a vyjádření díků všem, kteří za svobodu položili vlastní život.

IMG 20201111 142624

zobrazit více

Co ukradl, to rozdal

BŘECLAV (9.11.2020) – Opět se ukázalo, jak důležitá je u strážníků jejich vynikající místní i osobní znalost. Při rutinní kontrole hlučné skupinky osob, strážníci zjistili, že se mezi nimi nachází muž, odpovídající popisu celostátně hledané osoby. Muž se vzápětí pokusil o útěk, ale hlídka se nenechala zaskočit a ihned zasáhla. Vyfasoval náramky a byl předán republikové policii.

Neméně důležitá je i součinnost strážníků s operátory kamerového systému. Příkladem toho je následující událost. Hlídka byla přivolána do jedné z prodejen v ulici 17. listopadu, ze které odešel muž bez placení. Zboží pronesl ukryté v batohu. Jeho popis byl ihned předán operátorovi. Ten jej na záznamu dohledal a ihned strážníky informoval o směru, kterým se vydal. Na základě těchto informací, byl hlídkou nalezen a ztotožněn. Muž se přiznal, že kradl pro zábavu a odcizené věci rozdal lidem. Důvody svého počínání bude vysvětlovat správnímu orgánu.

L. Rigó

zobrazit více

Nevěrník a spáč

BŘECLAV (4.11.2020) – Jak si vyšetřit čas pro své zálety, vymyslel jeden břeclavský „kasanova“. Stávající přítelkyni zavolal, ať mu přinese doklady, protože rozbil výlohu v OD Břeclove. Ta však nenašla ani poškozenou výlohu ani svého milého. V obavě o jeho život, vytočila linku 156 a chtěla znát místo, kde se on i výloha nacházejí. Přestože strážníkům nic podobného hlášeno nebylo, věc neponechali náhodě a jeli na kontrolu. Vše bylo v pořádku. Po pár hodinách narazili i na „pohřešovaného“. Ten byl také bez újmy (zatím). Prý potřeboval na nějaký čas „zabavit“ přítelkyni, aby si mohl nerušeně „užívat“. Pár dní na to byl přistižen při krádeži v prodejně květin…Asi „žehlil“.

Z obavy o svého miláčka volala strážníkům i další žena. Tentokrát šlo o miláčka plechového. Z okna svého bytu viděla, jak na něj kdosi upadl a podezřele se k němu tulil. Strážníci zjistili, že šlo jen o unaveného muže, který po dopadu na vůz, ihned vestoje usnul. Ani jednomu se nic nestalo.

L. Rigó

334514 1

zobrazit více

Mysleli si, že je nikdo nevidí

BŘECLAV (30.10.2020) – V rozmezí pouhých čtyřiadvaceti hodin řešili strážníci hned dva případy ukládání odpadu mimo vyhrazená místa. Názorné ukázky chytráků, jak nechat zmizet nepotřebný odpad snadno a rychle, jim však nevyšly. K jejich smůle byli celou dobu pod dohledem operátorů kamerového systému. Hříšníci tak nemuseli čekat na reprízu. Strážníci je „odměnili“ hned v přímém přenosu.               

L. Rigó

bordel

zobrazit více

Platba parkovného mobilem od 1. 11. 2020

BŘECLAV (29.10.2020) - Od 1. 11. 2020 bude v Břeclavi uvedena do provozu mobilní platební aplikace úhrady parkovného pomocí služby MPLA.

Pro platbu parkovného pomocí služby MPLA lze stáhnout nativní aplikaci v GooglePlay či AppStore, nebo stačí navštívit webový portál https://parkovani.breclav.eu. Platbu lze rovněž provést z portálu nebo aplikace Mapy.cz, se kterou je služba propojena. Vyplnění údajů je vyžadováno pouze při první platbě, pro další platby si je aplikace již pamatuje. Pomocí aplikace lze parkovací dobu i prodloužit - kdykoliv a odkudkoliv.

Strážník si platbu parkovného ověří v informačním systému podle registrační značky vozidla, parkovací lístek za oknem už nebude potřeba.

aplikace

aplikace2

zobrazit více

AKTUALIZACE ÚŘEDNÍCH HODIN - Správa parkovacích karet, Ztráty a nálezy

Pondělí: 8:00 - 11:00 14:00 - 16:00

Středa: 8:00 - 11:00 14:00 - 16:00

Pokud v těchto dnech dojde k ukončení platnosti parkovací karty pro zóny placeného stání, během vyhlášeného stavu nouze, na základě rozhodnutí vedení města Břeclav, lze kartu používat i nadále, bez hrozby sankce. Žádáme občany, aby při vyřizování agendy spojené s prodlužováním platnosti či vydávání nových parkovacích karet pro zóny placeného stání, v maximální možné míře omezili osobní kontakt s úřednicí, a při vyřizování svých záležitostí upřednostnili elektronickou, korespondenční či telefonickou formu komunikace.

tel: (+420) 519 324 564, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zobrazit více

Jeden na pumpě, druhý v příkopu a třetí v protisměru

BŘECLAV (19.10.2020) – V uplynulých dnech strážníci opět řešili události, které měly společného jmenovatele – alkohol. Benzinku, jako občerstvovací stanici, si vybral muž, který měl už notně „natankováno“. Avšak k jeho smůle i jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Proto mu také obsluha odmítla „dolít nádrž“. To jedince velice rozlítilo a svou frustraci si vybil na ochranném plexiskle v prodejně. Hlídce nadýchal téměř tři promile.Strážníci také vyjeli na pomoc cyklistovi, který nezvládl gravitaci a skončil i s kolem v příkopu u silnice. Nutno dodat, že v odlehlé části obce, ale naštěstí si ho někdo všiml a přivolal pomoc. Kolu se nic nestalo, ale muž, který nadýchal přes tři promile, takové štěstí neměl. Z vážným zraněním musel být převezen do nemocnice. Na dotaz strážníků, kam se vydal o půlnoci a s „trojkou v krvi“ odpověděl, že do práce. Kam taky jinam…A nakonec víkendová jízda cyklisty, který na sebe upoutal pozornost operátora MKDS svou kreativní jízdou „napadavo“, v protisměru a bez světel. Jak by jeho styl ohodnotila porota, nevíme. Ale výsledná známka strážníků byla téměř čistá „dvojka“.

L. Rigó

Cyklista 1maje

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (14.10.2020) - Z důvodu zvýšené hladiny řeky Dyje došlo k uzavření cyklostezky pod Vídeňským mostem.

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.