V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Den blbec

BŘECLAV (11.9.2019) – Kdekdo už na vlastní kůži zažil, co to je nemít „svůj den“. Tak jako řidička osobáku, která na něj asi hned tak nezapomene. Druhý den v týdnu začala tím, že způsobila dopravní nehodu. Snad si myslela, že se nepříjemnostem vyhne, nebude-li si jich všímat, nebo to měla jen „na salámu“, zkrátka z místa nehody ujela. Popis vozidla byl dispozici a k její smůle se do hledání zapojili i strážníci. Za pomoci kamerového systému byla erzeta vozidla úspěšně zachycena, no a pak už to byla jen otázka času. Den blbec paní řidičky se chýlil ke svému konci. Strážníci nejen že si jak naschvál informace předali, ale za pár hodin ji i s osobákem, díky své všímavosti, skutečně našli a předali hlídce PČR, která už po ní také toužila. Za komplikace, které jsme svým výkonem služby paní řidičce způsobili, se neomlouváme.

(ril, miš)

zobrazit více

Bude podzim. Všechno zraje, ale něco už spadlo…

BŘECLAV (6.9.2019) – Podzim je za dveřmi, v sadech začne padat ovoce a zvěř se bude připravovat na zimní spánek. Někteří jedinci však uzráli už během uplynulého víkendu. Padali k zemi jak zralé hrušky a bez přípravy se ukládali ke spánku tam, kde zrovna upadli. A tak měli strážníci plno práce se sběrem. Jeden cyklista si opět ustlal přímo ve vozovce. Naštěstí o něj málem zakopl uvědomělý občan, a tak mohl být strážníky probuzen a následně odklizen. Dalších osm „plodů“ v různém stádiu zralosti strážníci budili a odklízeli v místních částech Poštorná, Charvátská a ani střed města nebyl výjimkou. Jeden z nich usnul nedaleko hlavní pošty (asi čekal na balík) a další v parku na lavičce. Ten už prošel i kvasným alkoholovým procesem, poněvadž lavičku, z velké části, pokryl svým genetickým materiálem. V parku ještě zůstaneme. V sobotu odpoledne se jeden už taky pěkně „načatý“ posluchač rozhodl, že probíhající hudební produkce nestojí za nic a jal se to dát svým neopakovatelným hlasitým projevem patřičně najevo. Ruka zákona zasáhla a z parku byl vyveden. A to ještě nebyly hody…

L. Rigó

výpitek

zobrazit více

Na MP opět probíhá značení kol

BŘECLAV (2.9.2018) – Od července probíhá na MP v pořadí již čtvrté značení kol syntetickou DNA. Zájem je značný, zbývá posledních pár sad. Případní zájemci tedy mají nejvyšší čas se přihlásit. Metoda ochrany jízdního kola spočívá v aplikaci mikroteček, neviditelné forenzní DNA a viditelného ID čísla chráněného proti falzifikaci. Tyto prvky jsou aplikovány na všechny části jízdního kola. I letos mají strážníci k dispozici 200 identifikačních sad. Ačkoli se jejich pořizovací cena blíží tisíci korunám, zájemci je od strážníků získají zdarma. Zdarma je i implementace sady na kolo a zaevidování identifikačních kódů do národního i mezinárodního registru. Značení bude probíhat do vyčerpání zásob (předpoklad je měsíc září, říjen). Případní zájemci se ještě mohou hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP.

(ril)

zobrazit více

Park žije

BŘECLAV (27.8.2019) – Celé prázdniny bylo v parku hodně živo. Ale někdy na tom neměly zásluhu jen nedělní koncerty a hojná účast návštěvníků. Konkrétně v sobotu dopoledne se o veřejné vystoupení postaral i jeden sólista, který také neměl o publikum nouzi. Bez zábran v parku ulevoval svému plnému močovému měchýři a vystavoval tak na odiv, k nelibosti kolemjdoucích samozřejmě, své „nádobíčko“ v akci. Strážníci, provádějící zde kontrolu, muže ihned zaregistrovali a jali se s ním dát řeč. Muž však neměl jen problém s udržením moči, ale i s udržením rovnováhy o konverzaci nemluvě. Dostali z něj, že vypil vodku, protože žízeň…Sotva mu dali dýchnout, počal se jim ukládat k nohám do pro něj nejjistější vodorovné polohy. Nebylo divu. Displej přístroje ukázal téměř čtyři a půl promile. Vzhledem k tomu musel vyměnit modré nebe nad hlavou za nudný strop převozového vozu a jet vstříc čtyřem holým stěnám záchytné stanice.

L. Rigó

zobrazit více

Ježek v plotě a mladík v pátrání

BŘECLAV (14.8.2019) – V pátek večer zažilo sídliště Na Valtické velkou vyprošťovací akci divokého zvířete. V plotě uvízl ježek. Měl štěstí, našly ho děti a ty ihned zalarmovaly strážníky. Bodlináč byl šprajcnutý tak důkladně, že na něj museli použít pákové kleště (na ten plot samozřejmě:o). Přestože byl mřížemi nějakou dobu nedobrovolně zadržen, byl v dobré zdravotní kondici a po vysvobození byl vypuštěn zpět do divočiny.

Naopak pořádného smolíka měl týpek, kterého ty mříže neminou. Neuvízl v plotě, ale v rukou strážníků, kteří na něj narazili v neděli večer, když si to šlapal na kole ulicí třída 1. máje. Dle místní i osobní znalosti věděli, že je hledaný PČR, a protože je hlídka vybavená nejen pákovými nůžkami, ale i motorovým vozidlem, nebyl problém cyklistu dohonit a předat jej republikové policii.

L. Rigó

235868 1

zobrazit více

Dva pod parou

BŘECLAV (6.8.2019) – Jinak v celku poklidný víkend narušili strážníkům dva společensky unavení jedinci, jenž svým chováním ohrožovali nejen sebe, ale dokonce riskovali zdraví ostatních a navíc způsobili škodu na cizím majetku. Obě události se staly v městské části Charvátská Nová Ves a společným jmenovatelem byl, jak jinak než alkohol. V pátek pozdě večer vyzkoušela účinnost svých brzd řidička, která si na poslední chvíli všimla, že uprostřed silnice někdo klečí. Individuum mužského původu odklidila z vozovky a přivolala strážníky. Muž byl naštěstí nezraněn, ale nebyl schopen komunikovat a navíc nadýchal přes čtyři promile. Pro jistou byl na místo přivolán lékař. V neděli večer si to něco podobného šinulo silnicí kolem zaparkovaných vozidel a opíralo se o jízdní kolo. Bohužel přitažlivost zemská zafungovala nějak víc a muž se poroučel k zemi. A protože s trojkou v krvi si těžko určíme, na kterou stranu spadneme, „opřel“ se i s kolem o zaparkovaný vůz, na kterém zanechal hluboké stopy své přítomnosti (i něco málo genetického materiálu). I jemu hlídka zajistila lékařské ošetření. Po vystřízlivění tak oba čeká nejen pořádné sucho v ústech, ale i v kešeni.

L. Rigó

zobrazit více

Placená parkoviště

BŘECLAV (1.8.2019) – Počínaje dneškem mohou uživatelé čtyř břeclavských placených parkovišť platit parkovné nejen mincemi, ale i platební kartou. Tuto službu zatím umožní parkovací automaty na parkovištích v ulici Národních hrdinů (Cukrovar), Slovácká – hnědá zóna (dva parkomaty na bývalém autobusovém nádraží) a Sady 28. října (U pošty). Na parkomatech, které tuto službu umožňují, jsou uvedeny podrobné instrukce, jak při platbě kartou postupovat. Po vyhodnocení zkušebního provozu pak následně vedení města zváží rozšíření této služby na další parkovací automaty.

(ril)

WIN 20190801 11 53 01 Pro

zobrazit více

Potřebovali pomoc...

BŘECLAV (1.8.2019) – V rozmezí několika málo dnů, byli strážníci přivoláni hned ke třem případům, kdy potřebným poskytovali první pomoc a zajišťovali příjezd záchranky. Perné chvilky prožívala seniorka, která se ocitla v nouzi, když v sobotu při večerní procházce upadla a zranila se. V úterý hned po ránu přijali strážníci oznámení o muži bez známek života. Hlídka prováděla resuscitaci do příjezdu lékaře. Další událost je ze včerejšího rána. Strážníci vyjeli na pomoc muži, který špatně dýchal a upadal do bezvědomí… Může se stát, že se nám ve stresu čísla jednotlivých záchranných složek nevybaví, a proto jsou události, jako je požár, bezvědomí či dopravní nehoda se zraněním, často oznámeny na linku 156. Přestože jsou strážníci v poskytování první pomoci neustále proškolováni a jejich znalosti i vybavení jsou na vysoké úrovni, samozřejmě však nemohou konkurovat specializovaným záchranným složkám. Ty jsou z naší strany o události ihned informovány, ale v těchto chvílích je důležitá každá vteřina. Proto připomínáme: 150 Hasiči, 155 Zdravotnická záchranná služba, 156 Městská policie, 158 Policie České republiky. Tísňová linka 112 je vhodná zejména při volání v zahraničí a funguje ve všech státech EU a ve Švýcarsku.

Při volání na tísňovou linku se snažte uklidnit, operátorovi stručně a srozumitelně sdělte přesné místo, co se na místě děje, případně informace o poškozeném/poškozených, informace o volajícím a vyčkejte dalších pokynů operátora, který vás povede a bude radit, co dělat do příjezdu pomoci.

L. Rigó

linky

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (25.7.2019) – Upozorňujeme uživatele břeclavských placených parkovišť, že služba placení parkovného formou SMS v Břeclavi není možná. Na portálu Google Play je ke stažení aplikace SMS ParkovaCzech, která má tuto službu umožnit. Aplikace je přinejmenším matoucí, jelikož je v ní uvedeno i město Břeclav, které tuto službu neumožňuje. Uživatelé, kteří by tuto aplikaci pro tento účel použili, si nejprve musí ověřit, zda tato možnost v tom kterém městě funguje. Pokud si uživatel tuto skutečnost neověří, může nabýt mylného dojmu, že má parkovné řádně zaplaceno! Proto doporučujeme podrobně se seznámit s možnostmi placení, které jsou vždy na parkovacím automatu uvedeny. Jelikož jednání autora zveřejněné mobilní aplikace vykazuje znaky přečinu poškození cizích práv, byla celá věc postoupena republikové policii, která se dál bude případem zabývat.

(ril)

App

výběr města

zadání platby

zobrazit více

Dopravní hřiště bylo plné dětí

BŘECLAV (23.7.2019) – Ani o prázdninách dětské dopravní hřiště nezahálí. Pro změnu na něj zavítají děti z příměstských táborů. Ty vystřídaly téměř tisícovku dětí z mateřských a základních škol, které hřiště navštívily od jara do letních prázdnin. Kromě projektu pro prvňáčky jsme, tak jako loni, připravili projekt zaměřený i pro předškoláčky. Ti si v učebně vyzkoušeli nový interaktivní program, který je hravou formou seznámil se základními pravidly BESIPu, a musíme přiznat, že měl u dětí (i učitelů:o) velký úspěch. Na hřišti pak otestovali sedm nových kol, které jsme, ke stávajícím osmi, pořídili pro prťata už na podzim. Děti také zavítaly i k nám na služebnu MP. Prohlédly si operační středisko i kamerový systém (nejvíc se jim líbilo, když na jednotlivých kamerách mohly sledovat průjezd sanitky jedoucí k zásahu). Také vyzkoušely odchyt medvěda, pevnost pout, ale i hlasitost houkačky na služebním vozidle. Už nyní se však připravujeme na počátek školního roku, kdy na dopravním hřišti spustíme další projekt pro třeťáky základních škol.

L. Rigó

20190502 072232

20190502 073753

20190502 074037

20190502 075112

20190502 075317

20190502 075408

20190502 075429

20190502 075958

20190502 080339

IMG 20190418 094400

IMG 20190418 101211

IMG 20190418 101922

IMG 20190418 102052IMG 20190418 102422

zobrazit více

Odpad naházeli přes plot

BŘECLAV (19.7.2019) – Opět jedna kuriozitka. Sotva přišli v pondělí pracovníci Ave do práce, nestačili se divit. Někdo si k nim originálním způsobem odložil starý nábytek. Protože měli zavřeno, prostě jim ho naházeli přes plot. Strážníci úspěšně sjeli kamerové záznamy. Na nich byla zachycena dvojice, kterak veze na káře úplně stejné kusy nábytku, jež se octly za plotem sběrného dvora. Je chvályhodné, že odpad odložili zde, ale házet ho přes plot…? Navíc se jednalo o velké kusy, nebylo tedy jednoduché, vzhledem k vysokému plotu, je jen tak zvednout a přehodit. Na nadhoz by dotyční jistě trhli rekord. Ještě sladit vyvezení odpadu s otvírací dobou a bude to cajk.

L. Rigó

230948 3

zobrazit více

Seniorka přecenila své síly

BŘECLAV (16.7.2019) – Ve čtvrtek odpoledne vyjeli strážníci na pomoc nemohoucí seniorce. Na ženu v nouzi upozornila její známá. Hlídce se podařilo seniorku kontaktovat telefonicky. Ta jim sdělila, že se nachází ve svém domě a není schopna pohybu. Naštěstí nebyla v ohrožení života. Proto si také nepřála, aby došlo při vstupu do domu k poškození dveří. Jelikož se k ní nedalo dostat ani od sousedů, dům musel zpřístupnit zámečník. Poté byla na místo přivolána záchranka, která ženu ihned převezla do nemocnice. Ta však bohužel těžce přecenila své síly. V péči lékařů nezůstala ani dva dny. Opět se jí přitížilo a celý proces se musel složitě opakovat, aby stejně skončila v nemocnici, kterou na vlastní žádost předešlý den opustila…

Starší lidé někdy mívají o své samostatnosti zkreslené představy a pomoc ostatních vehementně odmítají.

Veškerá pomoc však vždy souvisí se souhlasem osoby. Pokud pomoc odmítá a není v bezprostředním ohrožení života, nelze v daném případě víc dělat. Byť bychom sebevíc chtěli.

L. Rigó

zobrazit více

Chtěl vonět

BŘECLAV (12.7.2019) – Kuriózní případ řešili strážníci ve středu v podvečer. Návštěvou obchodního domu si chtěl vytunit svou image mladík, který se chystal na rande (jak sám přiznal). A že chtěl evidentně zaujmout, potvrdil fakt, že vzal z regálu deodorant a navoněl se s ním od hlavy k patě. Nutno dodat, že nešlo o tester. Poté se pokusil prodejnu opustit, aniž by za něj zaplatil. Zastavila ho ochranka, kterou zaujal právě svou originální zkrášlovací procedurou. Ještěže nechtěl vyzkoušet sprchový gel nebo toaletní papír….

L. Rigó

zobrazit více

Pohádkář, facky a zas jeden hazardér

BŘECLAV (10.7.2019) – Uplynulý týden byl pro strážníky maraton na události. Většina měla společného jmenovatele. Alkohol. A štafetu si mezi sebou předávali jednotlivci různých věkových kategorií... V půlce týdne si strážníky přivolal cyklista, kterého mělo srazit auto. Kromě podnapilosti, kterou si způsobil sám, mu naštěstí nic nebylo. Strážníkům se snažil vnutit svou verzi příběhu, kterou ale pro zpestření několikrát změnil. V jeho neprospěch však mluvila dechová zkouška s výsledkem přes dvě a půl promile a také svědek, který vnesl do případu jasno. Cyklista se díky svému velmi nekoordinovanému stylu jízdy na kole neudržel a poroučel se k zemi. Na pomoc mu vyrazil právě řidič vozidla, který „indisponovaného“ cyklistu viděl padat. V neděli strážníci zase prověřovali oznámení na hlučnější skupinku osob. Ani „dvojka“ v krvi hádku nepomohla vyřešit, a tak mezi sebou přikročili k pádnější argumentaci – fackám. Konec týdne také patřil dalšímu cyklistovi, který strážníky zaujal nejen svými originálními kreacemi při jízdě, ale i specifickou artikulací. Také nadýchal přes dvě promile… Kromě těchto už „standardních“ záležitostí museli strážníci vyjíždět i k nezvykle vysokému počtu oznámení, u kterých bylo po prvotním šetření zjištěno, že se jedná o trestné činy. Ty byly předány k dořešení Policii České republiky.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci budou opět značit kola

BŘECLAV (8.7.2019) - Od 9. 7. 2019 MP zahájí forenzní značení jízdních kol, které bude probíhat v budově Městské policie (Kupkova 3, Břeclav). Zájemci o značení jízdního kola se musí předem hlásit do pořadníku v pracovní dny v čase od 7:00 do 15:30 hod. na tel. č. 518 398 818, 724 391 277 nebo na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně u manažera prevence kriminality v budově MP. Značení bude zdarma. Zájemci se dostaví v termínu a čase, na který se přihlásili.

Pro evidenci musí mít s sebou

• občanský průkaz

• doklad o nabytí jízdního kola (pokud jej nemá, bude sepsáno čestné prohlášení)

• čisté kolo (na znečištěná jízdní kola nelze značení aplikovat)

V případě, že dojde k odcizení, ke změně majitele kola, nebo ke změně jeho markantů (barvy apod.), je majitel povinen neprodleně sdělit tuto informaci Městské policii Břeclav.

(ril)

zobrazit více

Dopravní týden pro prvňáčky

BŘECLAV (28.6.2019) – V uplynulých dnech proběhl na dětském dopravním hřišti projekt určený prvňáčkům základních škol, který pro ně opět připravila Městská policie společně s Policií ČR. Vzhledem k tomu, že děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, byla akce zaměřena na prevenci. Strážníci i policisté jim před blížícími se prázdninami formou pohádek vysvětlili, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, na ulici i na hřišti. Do projektu se k naší velké radosti opět zapojily všechny břeclavské základní školy. Děti ukázaly strážníkům, jak jim jde jízda na kole, vyzkoušely si reflexní prvky i policejní výstroj a samozřejmě i přístroj na přítomnost alkoholu v dechu. Nenadýchal nikdo:o). Děti byly moc šikovné, a proto také neodešly s prázdnou.

L. Rigó

 

 

DSC 0054

zobrazit více

Pobudové, ťukance a kolaps

BŘECLAV (19.6.2019) – Po delší době zažili strážnici klidnější víkend. To už se ale nedalo říci o pondělku. Hned z rána museli vysvětlit trojici pobudů, jak se chovat v budově městského úřadu. Obtěžovali nejen zaměstnance, ale i návštěvníky, a proto je hlídka vyprovodila rychlým krokem. Daleko nedošli. Po pár metrech si jeden z nich ustlal na chodníku před budovou banky. Začal pokřikovat po kolemjdoucích, že je princ a odmítal se hnout z místa. Strážníci muže zpacifikovali a provedli u něj zkoušku na alkohol. Nadýchal téměř čtyři promile. Své dojmy pak mohl sdělovat už jen statnému ošetřujícímu personálu na záchytce. Zbytek dne se nesl ve znamení poskytování první pomoci. Ve dvou případech šlo o dopravní nehodu. Dopoledne bylo nutné přivolat záchranku řidičce skútru a večer řidiči osobního vozidla. Lékařskou pomoc potřebovala také seniorka, které si hlídka všimla v ulici Lidická. Žena se opírala o strom a očividně na tom nebyla zdravotně dobře. Špatně se jí komunikovalo, stěžovala si na nevolnost a závratě. Strážníci jí proto ihned přivolali lékařskou pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

Na kole jen s přilbou!

BŘECLAV (17.6.2019) – Ochranná přilba je při jízdě na kole nejdůležitějším ochranným prvkem a je povinná pro cyklisty mladší 18 let. To se snažíme vštěpovat dětem na dopravním hřišti už v předškolním věku. Bohužel ne každý toto pravidlo dodržuje. Situace v ulicích našeho města je na pováženou. Apelujeme i na rodiče, aby učili své ratolesti používat přilby od malička a dohlédli na to, aby je používali i ti starší 10 let, kteří už mohou jezdit bez doprovodu. A něco málo ze statistik - v roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z toho bylo 38 cyklistů, z nichž 30 nemělo přilbu. Jednalo se o 79 procent všech usmrcených! Srazí-li se cyklista, který jede rychlostí v 15 km/h s osobním automobilem, které jede pouhých 35 km/h, síla nárazu se rovná pádu z 10 metrů! Bez přilby je pravděpodobnost přežití téměř nulová. Proto chraňme to nejcennější, co máme – zdraví a životy našich dětí.

Besip, Besip2

L. Rigó

zobrazit více

Pes bez pána a řidič s „dvojkou“

BŘECLAV (13.6.2019) – A výčet víkendových událostí pokračuje. V sobotu navečer museli strážníci prověřit hned několik oznámení, že se nedaleko benziny v ulici tř. 1. máje nachází už delší dobu pes bez pána. Hlídka našla fenku nakrátko uvázanou na parkovišti bývalé transporty. Nestandardní dočasný útulek fence zřídil majitel psa, který se šel bavit pod zámek. Přestože měla fenka na místě deku, vodu i granule, hlídka ji převezla na služebnu MP, kde měla zajištěno větší pohodlí. Majitel se po ní sháněl až o půlnoci…O pár hodin později si operátor MKDS všiml vrávorající dvojice mužů. Vzhledem k doznívajícím slavnostem by na tom nebylo až tak nic zvláštního. Oba však nastoupili do auta, jeden z nich si sedl za volant a frčeli směr Poštorná. Strážníci vůz zastavili a dali řidiči dýchnout. Výsledná hodnota přesáhla dvě promile. Řidiče bez svědomí si do „své péče“ převzala republiková policie.

L. Rigó

224263 6

zobrazit více

Dealer v akci a dobyvatel ze sídliště

BŘECLAV (11.6.2019) – Víkend ještě pořádně nezačal a břeclavští strážníci už měli na pilno. V pátek odpoledne v ulici U Stadionu zpozoroval jeden ze strážníků podezřelou dvojici mužů, kteří si mezi sebou něco vyměnili. O informace v tomto případě rozhodně nešlo. Jednalo se o jisté množství drogy v jedné ruce a finanční hotovost v ruce druhé. Muži byli, ke své smůle, do obchodní transakce tak zabráni, že si opodál stojícího strážníka vůbec nevšimli. Povedenou dvojici, kterou hlídka přistihla při činu, vzápětí předala PČR. V sobotu po půlnoci byli strážníci přivoláni na sídliště Dukelských hrdinů. Jeden z obyvatelů před vchodem vykřikoval, že pokud se nedostane do domu, bude zvonit na zvonky. A protože na jeho výhrůžky nikdo nereagoval, začal se do domu dobývat tak vehementně, až se mu podařilo poškodit vstupní dveře. Strážníci zjistili, že s dotyčným ten večer měli už čest. Na náměstí mu, zmoženému, pomáhali na nohy. Muž nadýchal jeden a půl promile. A protože se stoupající hladinou alkoholu úměrně klesá mimo jiných i činnost mozku, použít klíč ho nenapadlo. Po vystřízlivění výtečníka čeká nejen hodně vysvětlování, ale také hodně uleví své peněžence.

L. Rigó

zobrazit více

Pomoc potřebovala žena i opeřenec

BŘECLAV (7.6.2019) – Ve čtvrtek večer měli břeclavští strážníci, na žádost dispečera ZZS JmK, prověřit neurčité oznámení o ženě, která se pravděpodobně nachází nedaleko Marketu v ulici Lidická a nutně potřebuje lékařskou pomoc. Strážníci v okolí Marketu nikoho nenalezli, proto se rozhodli podívat se i po okolí. A jelikož byl v dohledu objekt bývalého Miami, zkontrolovali i ten. Tam také osmadvacetiletou ženu ve velmi vážném zdravotním stavu objevili a ihned přivolali záchranku. V dopoledních hodinách téhož dne strážníci museli kontaktovat také záchrannou stanici. Všímavý občan hlídku upozornil na opeřence, kterého nalezl v trávě na sídlišti Na Valtické. Pro zraněné křídlo nemohl létat a dříve nebo později by stal kořistí. Opeřenec už je taktéž v odborné péči:o)

L. Rigó

fták2

zobrazit více

Seniorky v nouzi

BŘECLAV (3.6.2019) - Ve čtvrtek odpoledne se služebnou městské policie opět rozezněl alarm z S.O.S. hodinek. V nouzi se ocitla pětašedesátiletá seniorka. Té se náhle zhoršil zdravotní stav natolik, že si musela na pomoc přivolat strážníky. Hlídka byla na místě do několika minut. Nemocné ženě přivolala záchranku, která ji ihned převezla do nemocnice. Ten samý den, ale o pár hodin dříve strážníci také asistovali hasičům a záchranářům. Ti byli přivoláni k sedmaosmdesátileté seniorce, která doma upadla a nebyla schopna se sama postavit. Proto musela z bytu volat o pomoc a doufat, že ji někdo zaslechne. Naštěstí se tak stalo a ihned poté, co hasiči záchranářům zpřístupnili byt, si ženu převzali do své péče. Strážníci pak byt zajistili do příchodu rodinných příslušníků.

L. Rigó

zobrazit více

Dva v ringu a další rekord

BŘECLAV (30.5.2019) – V neděli těsně před půlnocí zaznamenal operátor kamerového systému potyčku dvou mužů v ulici J. Palacha. Než strážníci přijeli, kolemjdoucí je od sebe odtrhli, ale ti se sebou nemínili hned tak skončit a znovu se do sebe pustili. Hlídka byla na místě do několika minut a mydlící se dvojici od sebe oddělila. Oba výtečníci nadýchali. A nebyli to žádní troškaři. Jeden a půl u jednoho a téměř tři promile u druhého mluví za vše. Lékařské ošetření nebylo potřeba. Ti, co jsou „pod vlivem“, prý mají štěstí... No, bude ho potřeba. Oba totiž budou mít ještě co vysvětlovat. A opět borec na konec. O pár hodin dříve padl nový rekord. Strážníci přijali oznámení o muži, který leží jak dlouhý, tak široký nedaleko náměstí T. G. M. Zdravotní problém neměl, jen přebral. Nadýchal „úctyhodných“ čtyři a půl promile. video

L.Rigó

zobrazit více

Noční klid - stále diskutované téma

BŘECLAV (28.5.2019) - Jaro sice chvilku váhalo, ale už si opět užíváme teplejších dnů i nocí, což některé z nás láká například k posezení v oblíbených restauračních zahrádkách. Tento čas však s sebou nese i zvýšený počet oznámení na rušení nočního klidu a v nejednom případě se jedná o stížnosti občanů na nadměrný hluk pocházející právě z těchto zahrádek. Všichni návštěvníci tohoto populárního venkovního posezení s obsluhou by si proto měli uvědomit, že pokud příslušná zahrádka přímo sousedí s bytovou zástavbou, mohou být některé příliš hlasité projevy pro okolí obtěžující, protože co jedni považují za aktivní odpočinek, je pro jiné jen hlučná forma zábavy…

(ril)

zobrazit více

Ze zloděje se vyklubal dezorientovaný soused

BŘECLAV (22.5.2019) – V neděli měl jeden z obyvatelů sídliště velmi nestandartní budíček. Po čtvrté hodině ranní vylekaly třiašedesátiletého majitele nejen rány na dveře bytu, ale i pokusy o zasunutí klíče do zámku. Vzhledem k tomu, že se doma nacházel obvyklý počet rodinných příslušníků a dalšího nocležníka nečekal, přivolal si na pomoc strážníky. Ti na místě zjistili, že se nejedná o žádného zloděje, ale jen o souseda, který si bohužel spletl patro, když se vracel nad ránem domů. Při snaze dostat klíč do zámku si pomáhal i silou a stále nechápal, proč se do bytu ne a ne dostat. Hlídka proto muže nasměrovala do správného patra a pro jistotu i ke správným dveřím, se kterými si už lehce poradil.

L. Rigó

zobrazit více

Padly nové rekordy

BŘECLAV (20.5.2019) – Přes víkend se opět někteří zasloužili o zvýšení statistik ve spotřebě alkoholu. Aspoň v Břeclavi určitě. V pátek večer museli strážníci „sundávat“ z kola čtyřiačtyřicetiletého muže, který se snažil přímo ve vozovce nekoordinovanými pohyby osedlat bicykl, rozjet se na něm a ještě u toho držet v jedné ruce láhev s alkoholem. "Cyklista" strážníkům nadýchal téměř dvě a půl promile. Druhý den ráno našla hlídka ležet na chodníku v ulici Husova bezvládné tělo muže. Ještě před příjezdem přivolané záchranky se sedmačtyřicetiletého muže podařilo přivést k sobě. A protože se kolem něho šířilo silné aroma odéru značky Alkohol, dali mu strážníci dýchnout. Výsledná cifra téměř čtyř promile mu zajistila místenku ve vozidle do protialkoholní záchytné stanice. A „borec“ na konec. Stal se jím řidič, kterému byla radarem na sedmdesátce naměřena rychlost 148 km/h. K novým rekordům gratulujeme. Ceny předá správní orgán.

L. Rigó

zobrazit více

Horolezec u gymnázia

BŘECLAV (13.5.2019) - V úterý po půlnoci zaznamenal operátor MKDS podezřelý pohyb kolem sochy před gymnáziem. Singl individuum mužského pohlaví se „nenápadně“ rozhlíželo na všechny strany, jestli je čistý vzduch. Týpek, vyzbrojen papírovou krabicí a hráběmi místo cepínu, si připravoval podmínky pro svůj pozdější heroický výkon. Neuvědomil si však, že stojí přímo pod kamerou a že už je v „hlavní roli“. Za pomocí násady narval krabici soše do úst (asi dentální hygiena) a pak se začal škrabat na sochu. Hlídka strážníků přijela zrovna ve chvíli, kdy vrchol hlavy zdolal a vítězoslavně se na něm usadil. Vlajku však už vztyčit nestihl.  video

  L. Rigó

 

zobrazit více

V regálu našli obálku s několika tisíci

BŘECLAV (9.5.2019) – O tom, že se mezi námi stále najdou poctiví lidé se v úterý přesvědčili břeclavští strážníci, kteří byli přivoláni do jednoho z obchodů v ulici J. Palacha. Kolem poledne našla prodavačka v regálu se zbožím odložený doklad totožnosti a objemnou papírovou obálku s logem banky, ve které byla finanční hotovost v řádech desítek tisíc korun. Hlídka majitelku kontaktovala a nález jí předala.

L. Rigó

zobrazit více

Přijeli mu na pomoc. Na oplátku jim nadával

BŘECLAV (7.5.2019) – V noci ze soboty na neděli strážníci opět asistovali posádkám ZZS. Hned po půlnoci byli přivoláni do vestibulu vlakového nádraží, kde se nacházel muž, který ho odmítal opustit. Ze zdravotních důvodů, jak uvedl hlídce. Přestože „nadýchal“ přes dvě promile, tvrdil, že závratě, bolesti, slabost a celkově zhoršený zdravotní stav má pouze důsledkem těžké nemoci. Jakmile však přijela záchranka, slabost dotyčného rázem přešla a jako zázrakem se mu vrátila síla do žil i do plic. Začal se vůči posádce erzety chovat agresivně a bez skrupulí ji častoval velmi vulgárními tituly. Bohužel každý záchranář potvrdí, že takové chování některých pacientů, které je slušně řečeno „na přeshubu“, není výjimkou. Proto strážníci „pacienta“ doprovodili až do nemocnice a byli přítomni i během vyšetření. Dvě hodiny nato, na žádost operátora JmZZS, prověřovali oznámení o muži v bezvědomí. Hlídka muže skutečně nalezla. Konzument, který v jedné z břeclavských restaurací evidentně přebral, upadl a zůstal bez sebe. Přestože se muž záhy probral, pro jistou byl také převezen záchrankou do břeclavské nemocnice.

L. Rigó

zobrazit více

Upozornění

BŘECLAV (7.5.2019) - Břeclavští strážníci opět přijali oznámení, že by se v odpoledních hodinách v ulici Za Kasárnami měli pohybovat prodejci energií! Může Vás telefonicky kontaktovat operátorka registračního střediska a oznámit, že k Vám vyslali své pracovníky na ověření a kontrolu odběrných míst energií. Upozorňujeme, že se může jednat o podomní prodej a nabádáme proto obyvatele k obezřetnosti. Na tyto telefonáty, prosím, nereagujte, nikoho nevpouštějte do domu, upozorněte starší generaci rodinných příslušníků a jakýkoliv kontakt ze strany prodejců ihned hlaste na linku 156.

(ril)

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.