V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Testovali kvalitu

BŘECLAV (13.5.2021) – Operátoři na kamerách většinou nic moc veselého nevidí. Ale i jim se občas „zadaří“, když místo chronicky známých tváří, spatří na obrazovce nezvyklé dění, které jim na tváři vyloudí úsměv od ucha k uchu. Kvalitu nově položeného asfaltového povrchu hned za čerstva prubl bruslař se svým kolegou v „sajdce“. Vzhledem k tomu, jak dobře a rychle jim to jezdilo (hlavně, když zahlédli strážníky:o), soudíme, že silničáři odvedli velmi dobrou práci.PS: Bruslařům nebyl zkřiven vlásek a „předměty doličné“ byly vráceny majitelům.

L. Rigó

bruslari

zobrazit více

Díky kamerám se PČR opět podařilo ustanovit pachatele podezřelé z rozsáhlé trestné činnosti

BŘECLAV (6.5.2021) – Hned několikanásobnou smůlu měli zloději, kteří se neštítili krást kola před lanžhotskou základní školou. V rámci šetření této události, byli Policií ČR požádáni o spolupráci i operátoři kamerového systému. Ti záznamy zpětně prověřili a zjistili, že zloděje kamera zabrala zrovna ve chvíli, kdy pákovými nůžkami přecvakli zámky a poté na ukradených kolech drze odjeli.Zkušený operátor se však zaměřil i na záznamy z ostatních kamerový bodů. Na jednom z nich si všiml motorového vozidla s „cizí“ registrační značkou, odstaveného na parkovišti, které se nachází nedaleko školy. Odpovídalo popisu vozidla, které pár dnů na zpět dohledávali na „kamerách“ policisté v souvislosti s jinou trestnou činností. Pak už jen stačilo sledovat trasu vozidla i povedených „cyklistů“ a podezření si tak potvrdit. Ztotožnit posádku už byla pro kolegy z PČR hračka. Jednalo se o cizince, kteří jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti, daleko přesahující okres Břeclav.

 L. Rigó

lanzhot kola 

zobrazit více

Ohrožený druh?

BŘECLAV (30.4.2021) – Není sporu o tom, že se v Břeclavi z místa na místo přemístíme nejrychleji „kolmo“. Na zlepšení dopravní situace si ještě nějaký ten pátek počkáme, takže cyklisté zde jistě nevyhynou. Když však vyrazí do ulic v dopravní špičce, stane se z nich minimálně ohrožený druh. Ne vždy za to ale mohou řidiči motorových vozidel či chodci. Svou „troškou do mlýna“ přispějí i sami cyklisté. V tomto týdnu se strážníci zaměřili právě na ně. Hříšníkům osvěžili pravidla silničního provozu a po té je vypustili zpět do „džungle“. „Trajler“ k akčnímu filmu dle skutečných událostí komentovat netřeba.

L. Rigó

kolari 

zobrazit více

Peněženka a facky za bílého dne

BŘECLAV (22.4.2021) – Zloděje, který se pokusil okrást ženu, strážníci chytli do několika minut.

Událost se stala v neděli po poledni v místní části Poštorná. K ženě stojící před svým domem se z nenadání přiblížil mladík a snažil se jí vytrhnout z ruky peněženku. Zloděj však nečekal, že se bude majitelka bránit. Chvíli se o ni přetahovali, ale nakonec utekl bez kořisti. Žena na nic nečekala, vytočila linku 156 a strážníkům poskytla všechny potřebné informace včetně popisu osoby. Hlídka jej do několika minut nalezla a zadržela. Vinu strážníkům přiznal ještě před příjezdem PČR, kteří si jej převzali k dalšímu šetření.

O týden dříve během jednoho dne a v rozmezí jen několika málo hodin, musela hlídka zasahovat u dvou rozepří, které zúčastnění řešili pěstmi. První liskanec padl v parku přímo pod kamerami, kde se do sebe pustili „dva“ z několikahlavé tlupy.

Druhá se odehrála nedaleko kina. Zde probíhala hádka mezi mužem a ženou. Ta křičela, jelikož se jí mužský jedinec snažil fackami vysvětlit, co to je patriarchát.

V obou případech strážníci ihned zasáhli a obě události oznámili správnímu orgánu, který se jimi bude zabývat.

L. Rigó

imageedit 4 5470708764

imageedit 4 8733305863

imageedit 12 6691929440

imageedit 20 3035604334

zobrazit více

Díky skvělé spolupráci Městské policie Břeclav a policistů Obvodního oddělení PČR Břeclav byly objasněny dva případy graffiti.

ŘECLAV (19.4.2021) – Pár týdnu nazpět řešili strážníci opakované počmárání vnitřních prostor veřejných toalet na autobusovém nádraží. Pachatelé však nebyli kamerou zachyceni. A protože jakékoliv poškození cizí věci nápisy, malbou apod. je trestným činem, byly případy předány PČR. O pár dnů později operátoři zjistili i počmáranou autobusovou zastávku na jednom z břeclavských sídlišť. Tentokrát však byli více než úspěšní. Nejenže zpětně na záznamech dohledali podezřelé i přesný čas, kdy k poškození došlo, ale ještě týž den se jim podařilo jednoho z nich zachytit na kamerách. Operátoři jej „doprovodili“ k autobusu a ihned informovali strážníky, kteří si jen počkali, až vystoupí. Současně byly získané poznatky předány i policistům, kteří si výtečníka od strážníků převzali. Ten pak policistům přiznal nejen počmáranou zastávku autobusu, ale i záchodky u terminálu. Také se jim podařilo ustanovit další pachatele, kteří se ke svému jednání doznali. Jejich „výtvory“ byly vloženy do systému Tagbust, který dokáže ztotožnit jednotlivé tagy a graffiti. Pokud se tedy budou chtít v budoucnu opět „umělecky vyjádřit“, svým výtvorem se v podstatě podepíší.

L. Rigó

sprejeri

 

zobrazit více

Opuštěný pes

BŘECLAV (12.4.2021) - Dnes po poledni museli strážníci řešit případ opuštěného psa. Chlupáč byl přivázaný k plotu Myslivny v ulici Říční. Takto "pečuje" o svého čtyřnohého mazlíčka zatím neznámý řidič motorového vozidla, který mu sice poskytl vodu a jídlo, ale pak ho zanechal osudu a odjel. Přítulný jezevčík hnědo černé barvy byl strážníky převezen do útulku pro opuštěná zvířata.

L. Rigó

353855 6

353855 2

353855 1

zobrazit více

Popral se s dveřmi

BŘECLAV (7.4.2021) – Velikonoční svátky nepřinesly nic, co by strážníky potěšilo. Mezi oznámeními, která se většinou týkala nerespektování opatření, bylo i jedno o poškození vchodových dveří v obytném domě v ulici Krátká. V neděli odpoledne si na nich jeden z nájemníků očividně vylil vztek a utekl. Ukázka s návodem jak si vykoledovat „parádního flastra“, mluví sama za sebe. Strážníci výtečníka ustanovili a záhy i dopadli. Nalezli jej sedícího na břehu řeky Dyje. Nadýchal přes dvě a půl promile. Svým chováním si tedy velikonoční výslužku rozhodně nezasloužil. Snad dostane alespoň po vejci.

L. Rigó

dvere

 

zobrazit více

„Bomby“ v Břeclavi

BŘECLAV (31.3.2021) – Na pozůstatky různorodé lidské činnosti, dřívější i té současné, narážíme dnes a denně. Některé však mohou být i životu nebezpečné. Jak moc, posuďte sami.

V neděli dopoledne přijali strážníci oznámení o nalezené nevybuchlé munici v lese nedaleko lanového centra. Hlídka místo nálezu zabezpečila a přivolala PČR, která zajistí odbornou likvidaci.

Na další „nález“ vyjeli strážníci týž den večer. Ale tentokrát to vypadalo, že zde už k výbuchu došlo. Na zemi ležel muž, vedle něj noha (protéza) a o kus dál parkoval invalidní vozík. Muž měl v obličeji krvavé šrámy a v dechu přes tři a půl promile. Komunikoval jen stěží a jakoukoliv pomoc odmítal. Pro jistotu byl předán do péče záchranářů. Po ošetření byl bezpečně dopraven do místa bydliště.

A ještě jedna „nálož“, opět nastražena před budovou ČD. „Specialista“ byl hlídkou odchycen a finančně odlehčen.

L. Rigó

269170 1

zobrazit více

Blokové čištění

BŘECLAV (22.3.2021) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že opět započalo blokové čištění místních komunikací. Na stanovených místech je předem umístěna dopravní značka s datem úklidu.

Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení se zákazem stání vozidla a umožnili tak bezproblémové provedení údržby.

Plán blokového čištění – viz. tabulka.

159467129 3933153890041397 2130516982839249577 o

zobrazit více

Strážníkovo odpoledne

BŘECLAV (22.3.2021) – Každá událost, která se netýká restriktivních opatření, je nyní pro strážníka „vítaným zpestřením“. Následující řádky proto berte s nadsázkou.

Pracovní týden strážníků začal oznámením o omladině prohánějící se po střeše jednoho z obchodních domů. Šikovné děti se s nedostatkem povoleného perimetru k výběhu vypořádaly po svém a o „level“ si jej zvedly. Ze svých pár metrů navíc se však neradovaly dlouho. Pod dohledem strážníků slanily k zemi, kde byly samozřejmě řádně poučeny nejen o rizicích, která jim hrozila, ale i o dalších možnostech „venčení“.

O tři roušky později, zaznamenal jeden ze strážníků dva muže blíže neurčeného aroma, kteří si hlučně vyměňovali názory. Strážník, přestože sám, vydal se jim statečně vstříc. Snad charisma, odhodlanost či nadšený výraz zasahujícího strážníka způsobil, že se při pohledu na něj ihned zklidnili sami. Důvodem sporu byl překvapivě alkohol a (prý) čest „dámy“.

No a kachna na konec. Na jednom z dětských hřišť došlo k částečné amputaci nohy. Na vině byla únava a stáří. Dětem se nic nestalo, jen kačenka musí na plastiku…

L. Rigó

349830 2

 

 

zobrazit více

Dobrá praxe

BŘECLAV (11.3.2021) – Již nějaký ten pátek působí v našem městě nejen asistenti prevence kriminality, ale i domovníci-preventisté. Obě strany si v uplynulém týdnu prohodily své pracovní pozice a v rámci interakce si tak mohly vyzkoušet jednotlivé úkony vplývající z jejich pracovních povinností.

Běžný pracovní den asistentů začíná kontrolou ulic Slovácká, J. Palacha a OD Breclove. Poté se přesouvají do parku, kde mají zřízenu služebnu, kterou využívají spolu se strážníky. Kromě zázemí zde mají uloženy i materiály v podobě nařízení, vyhlášek a letáků preventivní činnosti města, se kterými musí být podrobně obeznámeni. Následují kontroly rizikových lokalit. Konkrétní místa jsou denně přizpůsobována aktuálním potřebám. APK jsou také v neustálém kontaktu se strážníky. V případě zjištění jakékoliv nestandardní situace, je ihned informují. Vzhledem k nynější situaci dohlíží i na dodržování mimořádných opatření.

Že to byla zajímavá zkušenost, potvrdili oba. Na rozdíl od domovníků, kteří působí v rámci jedné lokality, APK provádí kontroly v různých částech města a navíc za každého počasí. Také dochází častěji ke kontaktu s agresivními jedinci. Na druhou stranu je práce v terénu rozmanitější a díky komunikaci s veřejností, bohatší o možnosti získávání nových poznatků.

L. Rigó

zobrazit více

Děti v nouzi

BŘECLAV (5.3.2021) – Během jednoho dne řešili strážníci hned dvě události, v nichž byly účastníky i děti. Podobných případů však naštěstí není mnoho.

Tísňovou linku vytočil soused, který z vedlejšího bytu zaslechl křik dětí. Strážníci byli na místě do několika málo minut. Vystrašené děti, jim řekly, že tatínek omdlel. Ten mezi tím přišel k sobě, ale byl zmatený a nevybavoval si, co se stalo. Strážníci kontaktovali matku dětí a pro jistotu i záchranáře, kteří si muže převzali do své péče.

O pár hodin později přijali oznámení o ženě, která se nestará o své malé dítě, chová se k němu hrubě, nebo je ignoruje a je i příležitostnou uživatelkou drog. Svědci na místě uvedli, že ještě před příjezdem hlídky, se dítě pohybovalo samo bez dozoru ve vozovce. Ke změně chování ženu nedonutil ani příjezd strážníků. I nadále o dítě nejevila zájem, o komunikaci nemluvě. Proto byla na místo přivolána i sociální pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí, která si věc převzala k prošetření.

L. Rigó

zobrazit více

Ochota pomoci

BŘECLAV (26.2.2021) – Zjištění, že i v této době se mezi námi stále ještě najdou lidé, kterým není lhostejný osud ostatních, jistě nepotěší jen strážníky. V uplynulém týdnu se staly dvě události, které jsou toho příkladem. Pomoc potřebovali dva senioři. Jednoho zradilo zdraví, druhého přemíra alkoholu.

Ve čtvrtek vytočila linku 156 žena, která pomáhala muži o holi při přecházení lávky. Senior se chvílemi opíral o zábradlí a měl velmi nejistou chůzi. Jeho pádu nezabránila ani pomoc oznamovatelky. Naštěstí si nezpůsobil žádná další zranění. Přivolání lékaře odmítl. Pomoc také nabídla okolo jedoucí řidička, která seniora odvezla domů.

Další událost se stala v neděli odpoledne. Strážníky přivolali lidé, kteří si všimli muže ležícího na chodníku v ulici 17. listopadu. Také upadl, ale už se nebyl schopen postavit, natož provést dechovou zkoušku. Špatně komunikoval a okolnosti pádu si nepamatoval. Proto byli hlídkou na místo přivoláni záchranáři, kteří si muže převzali do své péče.

L. Rigó

zobrazit více

Strážníci měřili pevnost ledu

BŘECLAV (17.2.2021) - Včera odpoledne provedli strážníci měření i v obcích Lanžhot a Podivín. Ani zde stále nejsou vhodné podmínky pro bezpečný pohyb.

Kout 7 cm , Hvězda 7 cm

Šutrák 7 cm

Jelikož předpověď počasí bruslařům moc nepřeje, upozorňujeme na zvýšené riziko propadu!

 BŘECLAV (15.2.2021) - Vzhledem k ideálním podmínkám, které lákají obyvatele ke sportovnímu vyžití, upozorňujeme potenciální bruslaře, že tloušťka ledu na vodních plochách stále nedosahuje bezpečných hodnot. Síla ledu navíc není rovnoměrná po celé ploše. Zeslabení může být u břehů pod stromy, ale i v místě odtoku či přítoku. Zde je riziko propadu velmi vysoké. Bezpečná hodnota pro chůzi je min. 10 cm.

Šutrák za Tescem 4 cm

Mlýnský náhon 7 cm

Včelínek (dvě místa měření) 6 a 7 cm

Apollo (dvě místa měření) 7 a 9 cm

Měřeno cca dva a deset metrů od břehu.

Mlýnský náhon

Včelínek

Apollo

zobrazit více

Umělec - cestovatel

BŘECLAV (2.2.2021) – V neděli odpoledne se jeden „čmáral“ rozhodl, že se výtvarně projeví na vagon vlakové soupravy stojící na nástupišti v Břeclavi. Po dokončení si svůj výtvor ještě zvěčnil mobilním telefonem. Avšak jeho počínání si všiml zaměstnanec ČD, který ihned zalarmoval strážníky. „Umělec“ z místa činu zbaběle prchl, ale hlídka měla jeho slušný popis, který obratem předala operátorovi „na kamerách“. Ten muže zachytil, kterak běží z nádraží směrem k parku. Tam ho strážníci zastihli zrovna ve chvíli, kdy se snažil převléknout do jiného oblečení. Usvědčily ho kreslící potřeby a také fotografie graffiti v mobilu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán republikovým policistům.

L. Rigó

zobrazit více

Muž v pokušení

BŘECLAV (26.1.2021) – Snad nespokojenost s návazností integrovaného dopravního systému či prostá touha po zlepšení fyzické kondice dostaly do potíží jedince, který svým chováním zaujal operátora kamerového systému. Těsně po půlnoci se dotyčný nejprve motal nedaleko terminálu, ale instinkt lovce ho neomylně vedl ke stojanům s jízdními koly. Úspornými pohyby zkoušel, zda bude jedno z nich „na volno“. Nebylo. Ale kdo je připraven, není překvapen! Vytasil nůžky a zkoušel jimi jeden ze zámků přestřihnout. Nevhodný výběr nářadí však zapříčinil, že ho pěší cesta přece jen nemine. To už byla hlídka na cestě. Strážníci si rádoby cyklistu vyzvedli ve vestibulu ČD, kde se chtěl ještě před cestou posilnit. Operátor z něj po celou dobu nespustil kameru, a tak šli na jisto. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o cizího státního příslušníka, který se ke svému jednání doznal. Případ je v šetření MP.

 

L. Rigó

Muzvpokusen

zobrazit více

Ženy v nouzi

BŘECLAV (22.1.2021) - V uplynulých dnech vyjížděli břeclavští strážníci hned k několika ženám, kterým bylo třeba pomoci. První událost navíc opět dokázala, že se stále najdou lidé, kterým osud ostatních není lhostejný.

Hlídku městské policie si na pomoc přivolala poštovní doručovatelka, která z jednoho z bytů zaslechla volání seniorky. Ta jí přes dveře sdělila, že leží na zemi a nemůže vstát. Strážníci kontaktovali nejen rodinné příslušníky, ale i pečovatelskou službu, díky které se nakonec do bytu dostali. Žena tak mohla být ihned ošetřena přivolanými záchranáři.

Pro podobné případy mohou senioři využít S.O.S. hodinky s tísňovým tlačítkem, díky kterému si mohou snadno přivolat pomoc.

V rozmezí několika málo dnů musely právě toto tlačítko využít dvě uživatelky, které se ocitly v nouzi. Těm se náhle zhoršil zdravotní stav, a tak si jimi musely přivolat strážníky. Ti byli na místě do několika minut. Pomoci generálního klíče se snadno dostali do bytu, a tak mohli seniorkám, ještě před příjezdem záchranky, poskytnout první pomoc.

L. Rigó

zobrazit více

POZOR!

BŘECLAV (21.1.2021) - Městská policie Břeclav přijala několik oznámení, že se v místní části Stará Břeclav pohybují osoby, které obchází obyvatele za účelem revize plynu. Svou hodnověrnost prokazují logem firmy Innogy. Proto upozorňujeme obyvatele, aby si vždy osobu, která vyžaduje k nahlédnutí smlouvy či vstup do bytu, prověřili! Pracovník by měl mít u sebe kartu, na které má identifikační číslo, dle kterého je snadno ověřitelný (kontakt Innogy - 800 331 331). Upozorněte starší generaci rodinných příslušníků!

PS: V případě revize plynu, firma dopředu zákazníky upozorní oznámením!

zobrazit více

Zvíře v pasti

BŘECLAV (19.1.2021) – V pátek dopoledne vyjeli strážníci k srně uvězněné v hluboké šachtě, která se nachází u polní cesty nedaleko dálnice. Na zvíře v pasti upozornil všímavý kolemjdoucí. Hlídka na místo ihned přivolala hasiče, kteří srnku vyprostili a nezraněnou vypustili do lesa.

Aby se podobná situace nemohla opakovat, byl zjištěn majitel pozemku, který místo ihned zabezpečil.

L. Rigó

343047 2 3 šš

343047 7

343047 11

zobrazit více

Cyklista závodník a seniorka v nouzi

BŘECLAV (14.1.2021) - Tak jako v jiných městech proběhla silvestrovská noc v Břeclavi v klidu, bez násilného jednání, fyzických potyček či porušování vládních nařízení. Strážníci řešili jen tři zaběhnuté chlupáče, které si majitelé vzápětí dohledali. Žel další dny už tak klidné nebyly…V sobotu po půlnoci zaujal operátora kamerového systému cyklista, jehož jízda byla sice nejistá, ale zato kreativní. Strážníky pobavila jeho snaha ujet jim, protože jízda rovně mu prostě nešla. Asi závada na řídítkách. Před hlídkou se pak snažil ukrýt v příkopu, kam se po skoku plavmo odplížil. I tak byl strážníky nalezen a „dechově“ zkontrolován. Více než promile alkoholu odpovídalo způsobu jízdy a jeho heroický výkon bude po zásluze odměněn.O pár dnů později strážníky přivolala jedna z obyvatelek činžovního domu. Zaslechla sténání sousedky a z obavy o její zdraví vytočila tísňovou linku městských strážníků. Žena s hlídkou přes dveře sice komunikovala, ale hlas měla slabý a roztřesený. Přesto jakoukoliv pomoc zarputile odmítala. To ale strážníky neodradilo. Zjistili kontakt na rodinné příslušníky, ti však od bytu klíče neměli. K seniorce se nakonec museli dostat hasiči. Jak sama uvedla, upadla a bezmocně ležela na zemi několik hodin. Následně byla předána do péče záchranářů.

L. Rigó

Cyklista zavodnik 

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (13.1.2021) – Městská policie Břeclav oznamuje, že od 1. 2. 2021 dojde k úpravě provozních hodin parkovacích automatů a k navýšení cen parkovného na parkovištích a v rezidentních zónách. Nově bude zpoplatněno i stání v ulici Veslařská.

Ale nedošlo jen k navýšení cen...

Byly rozšířeny stávající parkovací plochy s možností stání 30 minut zdarma s parkovacími hodinami.

Také servisní karty již nebudou vázány registrační značkou. Nově budou vystaveny na IČO organizace a jsou přenosné.

Od 1. 11. 2020 je také v provozu i mobilní platební aplikace úhrady parkovného pomocí služby MPLA.

Zájemci, kteří parkoviště využívají téměř denně, si mohou zakoupit i roční předplatní parkovací kartu, se kterou mohou parkovat na všech placených parkovištích města Břeclavi. Karta je taktéž přenosná a parkovné vyjde cca 11 Kč na den.

S přibývajícím počtem aut, bohužel roste i potřeba parkovacích míst. Proto město přistoupilo k rozšíření a modernizaci parkovacích ploch. To sebou ale zákonitě nese i zvýšení nákladů na jejich provoz jako je údržba, osvětlení atd.

I toto jsou důvody, které vedly k tak nepopulárnímu opatření. Změnu schválila rada města Břeclavi dne 25. 11. 2020 vydáním Nařízení města Břeclavi č. 6/2020, kterým se vymezují oblasti města, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít ke stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu.

Ceník vejde v platnost 1. 2. 2021.

Ceník ke stažení - ZDE.

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV (4.1.2021) – S ohledem na aktuální situaci došlo k omezení úředních hodin Přestupkového oddělení a oddělení Správy parkovacích karet a Ztrát a nálezů. Upravená pracovní doba:

Pondělí 8:00 – 11:00 a 13:00 – 17:00

Středa  8:00 – 11:00 a 13:00 – 17:00

Žádáme občany, aby při vyřizování agendy spojené s prodlužováním platnosti či vydávání nových parkovacích karet pro zóny placeného stání, v maximální možné míře omezili osobní kontakt s úřednicí, a při vyřizování svých záležitostí upřednostnili elektronickou, korespondenční či telefonickou formu komunikace.

tel: (+420) 519 324 564, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zobrazit více

Strážníci pokračují v kontrolách osob bez domova

BŘECLAV (30.12.2020) – Strážníci se opět vypravili do lokalit, kde tyto osoby přečkávají zimu. Aktualizovali jejich početní stav, zkontrolovali zdravotní stav těchto osob a zároveň jim poskytli informace ohledně možnosti ubytování či řešení jejich momentální situace. Také byly zaevidovány jejich nové úkryty a přístřešky, sloužící k přečkání zimy, které jsou strážníky průběžně vyhledávány v rámci kontrolní činnosti místních částí.

L. Rigó

340602 2

340602 3

zobrazit více

ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN

BŘECLAV (29.12.2020) - Oznamujeme, že z technických důvodů dojde ke změně úředních hodin oddělení Správa parkovacích karet, Ztráty a nálezy:

30. 12. 2020     8 - 11

31. 12. 2020     ZAVŘENO

Děkujeme za pochopení.

zobrazit více

Přání

Milí přátelé,

za všechny mé kolegyně a kolegy vám (i nám) přeji, aby nadcházející vánoční svátky proběhly v klidu, v pokoře a v ohleduplnosti vůči sobě i ostatním.

Letošní rok svými událostmi spadá spíše do kategorie „sajns fikšn“ takže se nenechte rozhodit kaprem „příliš“ na černo či otrávenými obličeji potomků z přemíry „měkkých“ dárků a berte vše s humorem.

PS: Jen pro jistotu…vykostit kapra NE tchýni, zapálit svíčky NE stromek, rozbalovat dárky NE diazepam, sledovat pohádky NE zprávy, zavolat blízkým NE složky IZS.

Pohodové Vánoce vám všem.

zobrazit více

Nechtěný předvánoční dárek?

BŘECLAV (21.12.2020) - Včera odpoledne byli strážníci přivoláni do jednoho z obytných domů v ulici J. Palacha. Jedna z obyvatelek nalezla ve sklepních prostorech štěně. Vzhledem k tomu, že prostor pod schodištěm byl zajištěn mříží, byl problém se k němu dostat. Fenka byla tak nedůvěřivá a vystrašená, že se nedala nalákat ani na pamlsek. No není se čemu divit. Štěně bylo následně převezeno do městského útulku, kde se bude mít rozhodně lépe.

L. Rigó

340723 4

340723 3

340723 1

zobrazit více

Akutní pomoc v nouzi

BŘECLAV (17.12.2020) – Mnohokrát zde bylo zmíněno, jak důležité jsou u strážníků odborné znalosti. Zvláště pak ty zdravotní. A právě tyto důkladně prověřily události uplynulých dnů. Strážníci vyjeli hned k několika případům, kde byla nutná jejich neodkladná péče.

Ve dvou událostech šlo o „domácí“ pády seniorů (naštěstí) bez zranění. Stačilo jim pouze pomoci vstát. V dalších šesti případech už šlo o život. Hlídky poskytovaly první pomoc osobám, které si pádem způsobily vážná zranění nebo zkolabovaly. Proto bylo nutné co nejrychleji jim poskytnout první pomoc a přivolat záchranku. Všechny události se týkaly uživatelů S.O.S hodinek, takže díky nim mohly být hlídky na místě do několika málo minut a zasáhnout.

Ale strážníci nejsou voláni jen k seniorům s pagery. Na tísňovou linku přijali i oznámení o velmi spoře oděné a zmatené osobě, která se pohybovala na jednom z břeclavských sídlišť. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o nemocného muže a ač byl dezorientovaný, přece jen se podařilo zjistit jeho totožnost a v pořádku ho předat rodinným příslušníkům. O pár dnů později řešili strážníci obdobnou událost, útěk psychicky nemocného pacienta z nemocnice. Hlídce se jej podařilo záhy dohledat a předat ho zpět do péče zdravotníků.

L. Rigó

zobrazit více

Sběratel a lovec

BŘECLAV (10.12.2020) – Mlsat bez placení se v sobotu večer zachtělo muži, který byl přistižen v jednom z OD při krádeži většího množství čokolád. Přestože se mu podařilo ještě před příjezdem hlídky z prodejny uniknout, operátor MKDS zloděje záhy dohledal. Strážníci jej zastavili zrovna ve chvíli, kdy se vracel s plnou náručí (i pusou) z dalšího nezaplaceného odběru čokovzorků z nedaleké benzinky. Prostě si celou akci zopakoval o kus dál. Vzhledem k tomu, že čokožrout už má s krádežemi jisté zkušenosti, případ byl předán PČR.Dalšího výtečníka si operátor všiml ve středu po půlnoci před OD Breclove. Díky místní i osobní znalosti dobře věděl, že dotyčný již dříve „dělal do kol“, a proto mu věnoval náležitou pozornost. Repetent nepřekvapil. Když počal něco kutit u stojanu s jízdním kolem, operátor zalarmoval strážníky. Po kole zůstal jen přestřihnutý zámek, avšak kameraman z pachatele nespustil oko a hlídka tak věděla, kde si má na něj počkat a rovnou ho i s lupem předat republikovým policistům.

L. Rigó

lovec

zobrazit více

Blek frajdej

BŘECLAV (7.12.2020) – K výhodným nákupům nelákají jen znovu otevřené prodejny. S nimi se zákonitě zaplnila i parkoviště, a tak na svá místa dorazili i (od pohledu) zahraniční prodejci se svým „prvotřídním“ zbožím jako je nářadí zn. Mäkytta, vhodné pro profíky, kteří práci zvládnou do pěti minut (baterky víc nevydrží), „značkové“ hodinky dražší než švýcarské (Čína je dál), parfémy podle kterých vás soused bezpečně identifikuje (přestože už dávno bydlí v jiném městě), či zaručeně pravé nefalšované zlaté řetězy (vhodné pro raperské videoklipy). Takže kdo ještě nemá dárek, chce si ušetřit frontu před prodejnou a zároveň využít možnosti nakoupit za „zvýhodněné“ ceny, hurá na parkoviště! Hlavně neotálet, pokud na takové prodejce narazí hlídka MP, je ze zboží tak nadšená, že prodejcům zůstanou jen oči pro pláč. Jejich úhledně zabalené zboží pak strážníci předají k nahlédnutí i správnímu orgánu.

L. Rigó

kufr

hodinky

hodinky 1

zobrazit více

Film nebo pohádka?

BŘECLAV (3.12.2020) – V uplynulém týdnu se strážníkům o zpestření služby postaral jim dobře známý jedinec. Hlídkou byl konfrontován hned z rána, když způsobil rozruch v jedné z prodejen na sídlišti Na Valtické. Odmítal si nasadit roušku a byl hrubý na ostatní zákazníky. To byl teprve začátek. Odpoledne téhož dne bylo na linku 156 přijato několik oznámení, že se ve vozovce ve směru na Valtice pohybuje podivně oděný a očividně i opilý muž, který řidičům vstupuje do cesty. Některé z nich svým zjevem navíc i děsil. Ustrojen-neustrojen se vydal na nedalekou benzínku a snažil se někoho „stopnout“. Ku podivu ho nikdo nesvezl (čím se inspiroval a kde si svůj outfit vybíral, těžko říct). Dechovou zkoušku samozřejmě odmítl. Tím hůř.

L. Rigó

muz ve vozovce

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.