V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Chtěl cigarety a peníze. Když je nedostal, vydával se za policistu a byl agresivní

BŘECLAV (15.10.2018) – Ve středu odpoledne, při kontrolní činnosti, zaznamenali strážníci strkanici mezi dvěma muži před prodejnou potravin v ulici J. Palacha. Konflikt vyprovokoval šestatřicetiletý muž z Břeclavi, který chtěl po kolemjdoucí ženě peníze a cigarety. Té však přispěchal na pomoc přítel a neodbytného pobudu zahnal. Ten se však neúspěchem nenechal odradit a zaměřil se na nedaleko kouřícího devětačtyřicetiletého muže, po kterém chtěl taktéž cigarety. Jelikož opět nepořídil, začal se chovat agresivně, vydával se za policistu a do kouřícího muže strčil a plivl na něj. To už ale napadenému muži přispěchali na pomoc strážníci a výtečníka, který se kromě policisty vydával také za hasiče, rybářskou stráž a samozvaného ochránce zákonů a práv, ihned zpacifikovali. Vzhledem k pozitivní zkoušce na alkohol s výsledkem 2,45 promile a k nevypočitatelnému chování, byl muž převezen na záchytku. Po vystřízlivění tak bude muž vysvětlovat své chování ve správním řízení.

Lenka Rigó

zobrazit více

Nepoučitelný řidič skútru

BŘECLAV (11.10.2018) – Ve čtvrtek večer zjistil operátor kamerového systému, že muž, který právě vyšel z restaurace, nasedl na skútr a rozjel se. Jednalo se o devětapadesátiletého cizího státního příslušníka, kterého strážníci už před měsícem přistihli při jízdě pod vlivem alkoholu. Muž na opakované výzvy strážníků k zastavení nereagoval, hlídku objel a snažil se jí ujet a ztratit v bočních uličkách. Svou jízdou, při které nerespektoval dopravní značení, bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V jedné z uliček, v místní části Poštorná, řidič ze skútru seskočil a dal se na útěk. Strážníci však muže ihned dopadli a pro podezření ze spáchání hned dvou trestných činů, předali policii ČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Dopravní týden pro třeťáky

BŘECLAV (9.10.2018) – Na úvod nového školního roku si strážníci městské policie, společně s policisty ČR a Městem Břeclav, připravili projekt pro třeťáky základních škol „Na silnici nejsi sám“. Na dětském dopravním hřišti jsme žáky seznámili s pravidly silničního provozu a také je upozornili na možná rizika. Děti si vyzkoušely výstroj policistů i strážníků, reflexní prvky a samozřejmě nechyběla jízda na kole. Žáci si také zábavnou formou procvičili paměť. Rekordmankou se stala žákyně ze ZŠ Komenského, která si z dvaceti policejních předmětů zapamatovala úctyhodných sedmnáct! Děti si program očividně náležitě užily a ani tentokrát od nás neodešly s prázdnou.

Lenka Rigó

DSC 0001

zobrazit více

Další princezna hledá svého pána

BŘECLAV (9.10.2018) - Fenka se našla včera odpoledne u Rotundy pod zámkem. Je to mazlík a má červené kšíry. Info na lince 156. Prosíme o sdílení.

(ril)

181863 1

 

zobrazit více

Hledá se majitel této krasavice

BŘECLAV (8.10.2018) - Fenečka je bázlivá, ale hodná a byla odchycena včera odpoledne na pěší zóně v ulici Sady 28. října. Dnes bude převezena do útulku pro opuštěná zvířata. Info na lince 156.

(ril)

181530 2

zobrazit více

Strážníci pomohli dvěma seniorům

BŘECLAV (8.10.2018) – Ve středu minulého týdne, v brzkých ranních hodinách, si musela zavolat na pomoc strážníky pětašedesátiletá žena z Břeclavi. Hlídka našla seniorku sedět na lavičce na hrázi řeky Dyje. Zdravotní problémy jí už nedovolily dostat se z procházky zpět domů. Strážníci přivolali záchranku, která seniorku převezla do nemocnice. Ani ne o dvě hodiny později vyjela hlídka na pomoc sedmaosmdesátiletému muži z Břeclavi, který nemohl zvednout svého nemocného syna. Zde, naštěstí, stačila pouze pomoc strážníků.

Lenka Rigó

zobrazit více

Jeden útočil na koš, druhý na strážníky

BŘECLAV (5.10.208) - V neděli odpoledne byla hlídka strážníků přivolána před jeden z obchodů v ulici J. Palacha. Neznámý muž zde kopal do odpadkového koše tak dlouho, až ho vytrhl ze země a převrhl. Strážníci na místě zajistili dvacetiletého mladíka, který se k činu doznal. Navíc to není tak dlouho, co byl tento mladík, za ten samý čin, již řešen. Do úkonů, spojených se zjištěním skutečnosti, začal strážníkům slovně zasahovat kolemjdoucí dvaadvacetiletý mladík, který na marné výzvy hlídky nereagoval, úmyslně kolem sebe plival a zvyšoval intenzitu svého agresivního chování. Proto strážníci muže zpacifikovali a provedli u něj dechovou zkoušku s výsledkem přes tři a půl promile. Oba mladíci tak budou mít ve správním řízení co vysvětlovat.

Lenka Rigó

180085 4

zobrazit více

Opilému cyklistovi nestačila silnice

BŘECLAV (4.10.2018) – Ve čtvrtek večer minulého týdne zastavili strážníci městské policie neosvětleného cyklistu na jedné z hlavních břeclavských silnic. Devětatřicetiletý muž měl velký problém nejen s povinnou výbavou jízdního kola, ale i s jízdou. Cyklistovi se nedařilo udržet směr a „šněroval“ si to přímo přes celou vozovku. Proto u něj byla hlídkou provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která ukázala hodnotu přes dvě promile. Za tento přestupek hrozí cyklistovi ve správním řízení pokuta až do výše 20.000 korun.

Lenka Rigó

zobrazit více

Další štěňata nechaná napospas osudu

BŘECLAV (3.10.2018) – V pondělí odpoledne se břeclavští strážníci museli zabývat dalším případem odložených štěňat. Před obchodním domem v ulici Hraniční našel všímavý občan, v jednom z nákupních vozíků, odloženou krabici se dvěma chlupatými kuličkami. Oznamovatel ihned přivolal strážníky, kteří štěňata převezli na služebnu MP. Chlupáči byli v dobré zdravotní kondici, a proto byli předáni do útulku pro opuštěná zvířata, kde se snad dočkají hodnějších páníčků.

Lenka Rigó

180378 2

zobrazit více

Strážníci předali dětem reflexní batůžky

BŘECLAV (24.9.2018) Začátkem nového školního roku strážníci spolu s představiteli města opět zavítali do břeclavských mateřských škol. Městská policie pro ně pořídila další reflexní vybavení pro zvýšení jejich bezpečnosti v městském provozu. Strážníci dětem předali reflexní batůžky a také je pozvali na městskou policii i na dopravní hřiště, kde je opět rádi přivítají.

(ril)

ch.n

 

zobrazit více

Zraněné seniorce pomáhali ochotní spoluobčané i strážníci

BŘECLAV (20.9.2018) – V sobotu v dopoledních hodinách hlídku strážníků zastavili občané, kteří poskytovali první pomoc zraněné ženě. Ta si pádem způsobila tržnou ránu na hlavě. Vzhledem k tomu, že ZZS nebyla tou dobou v Břeclavi k dispozici, hlídka třiaosmdesátiletou seniorku ihned naložila do služebního vozidla a přepravila do břeclavské nemocnice, kde si ji převzali do péče lékaři. Bohužel smůla ženu neopustila. V úterý v noci vyjížděli strážníci na nouzové volání ze SOS hodinek. Pomoc potřebovala tatáž seniorka, která si dalším pádem opět způsobila zranění obličeje. Hlídka ženu ošetřila a přivolala ZZS.

Lenka Rigó

zobrazit více

Oznámení

BŘECLAV (18.9.2018) – Upozorňujeme řidiče, že na silnici I/55 u dálničního mostu, kde je dle dopravního značení povolena maximální rychlost 70 km/h, Městská policie Břeclav provádí opakovaná radarová měření rychlosti projíždějících vozidel. Místo pro měření rychlosti je schváleno Dopravním inspektorátem PČR.

(ril)

zobrazit více

Zbavili se nepotřebného nábytku. Vynesli ho před dům

BŘECLAV (14.9.2018) - V uplynulých dnech a v rozmezí pouhých dvou dnů zaznamenali operátoři kamerového systému hned dva případy odložení odpadu mimo vyhrazená místa na sídlišti Na Valtické. Dva muži, ve věku čtyřicet tři a třicet čtyři let, se jali z domu vynášet nepotřebné dřevěné vchodové dveře a korpusy pohovky i s čalouněním. Další den si z povedené dvojice asi vzal příklad pětašedesátiletý muž, který pro změnu u kontejnerů odložil elektroodpad. Všichni tři aktéři jsou podezřelí z přestupkového jednání. Finanční náklady města, při odstranění takto odloženého odpadu, jsou velmi vysoké a vysoká je i pokuta, která „stěhovákům“ hrozí ve správním řízení. Ta se může vyšplhat až do výše 50 000 korun.

Lenka Rigó

bordel 2

odpad l

zobrazit více

Noční procházka se psíkovi nevyplatila

BŘECLAV (13.9.2018) – V úterý pozdě v noci vyjeli strážníci městské policie na pomoc psovi, který spadl do výkopu ve Školní ulici. Psa v pasti si naštěstí všiml kolemjdoucí a ten zalarmoval strážníky. Protože byl chlupáč v hloubce bez mála dvou metrů a ve výkopu se nacházelo i potrubí, byli na místo přivoláni hasiči, kteří psího nešiku bezpečně vytáhli. Strážníci psíka, který vyvázl bez úhony, převezli na služebnu a poté do útulku pro opuštěná zvířata. Bohužel u něj nenašli čip ani známku a nemohli tak kontaktovat majitele. Psíkovi přejeme, ať se ke svému pánovi dostane co nejdříve.

Lenka Rigó

175611 6

zobrazit více

Odložená štěňata skončila v útulku

BŘECLAV (12.9.2018) – Včera odpoledne byli strážníci přivoláni na ulici Hraniční před OD Albert. Před prodejnou byla nalezena odložená papírová krabice se šesti štěňaty, kterých se někdo takovýmto způsobem zbavil. Drobečci byli naštěstí v dobré zdravotní kondici. Hlídka psí nadělení převezla na služebnu a poté do útulku pro opuštěná zvířata. Snad se dočkají lepšího osudu.

Lenka Rigó

psi

zobrazit více

Jel bez „papírů“ a ještě nadýchal

BŘECLAV (10.9.2018) - V uplynulém týdnu přijali strážníci oznámení o řidiči, který měl odjet na skútru ze sídliště na Valtické po požití alkoholického nápoje. Operátor kamerového systému řidiče zachytil při výjezdu ze sídliště na ulici Hlavní a vzápětí o jeho poloze informoval hlídku strážníků. Ti devětapadesátiletého cizího státního příslušníka zastavili, po jeho velice nejisté jízdě, na ulici Hraniční. Povedený řidič strážníkům nadýchal přes dvě promile, a navíc u sebe neměl řidičské oprávnění. Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka muže předala PČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Posádka hrozivě vypadající nehody měla štěstí v neštěstí

BŘECLAV (6.9.2018) - Neslavně začal víkend pro posádku osobního vozu Honda, který v sobotu po půlnoci sjel ze silnice a převrátil se. Hrozivě vypadající nehoda se stala nedaleko Břeclavi. Automobil nebyl ze silnice vidět, ale naštěstí si ženy stojící ve dvě ráno u silnice všiml náhodný svědek, kterému se to zdálo být podezřelé, a tak pro jistotu informoval břeclavské strážníky. Hlídka se na místo ihned rozjela a zjistila, že kromě zdemolovaného auta, se zde nacházela jednatřicetiletá žena, čtyřiadvacetiletý muž a pes. Muž se psem vyvázli jen s oděrkami, žena kromě šoku utrpěla i řezná poranění. Posádce automobilu hlídka poskytla první pomoc a přivolala IZS. Z jakých příčin sjel řidič ze silnice a vůz převrátil, šetří policie ČR, která si případ na místě převzala.

Lenka Rigó

zobrazit více

Mladík si vybil vztek na odpadkovém koši

BŘECLAV (5.9.2018) – V pátek večer zaznamenal operátor kamerového systému poškozený keramický odpadkový koš před břeclavským Domem kultury. Vzápětí byla událost strážníkům oznámena i očitým svědkem, který podal i podrobný popis pachatele. Hlídka ho tak po pár metrech dopadla. Poškození koše způsobil strážníkům dobře známý dvacetiletý mladík z Břeclavi, který se k činu doznal a svoje konání se snažil omluvit špatnou rodinnou situací. Výtečník je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku a ve správním řízení mu hrozí pokuta v řádech desítek tisíc korun.

Lenka Rigó

koš

zobrazit více

Řidič zaparkoval auto ve světelné křižovatce

BŘECLAV (4.9.2018) – Ve čtvrtek po poledni si operátor kamerového systému všiml auta stojícího za plného provozu v křižovatce řízené světelnou signalizací na náměstí T. G. Masaryka. Řidič zde vozidlo zaparkoval a vešel do nedaleké banky, přestože ta má své parkoviště i vchod také z druhé strany budovy. Ostatní řidiči tak byli nuceni vozidlo objíždět. Řidič bude mít co vysvětlovat ve správním řízení, ve kterém mu hrozí několikatisícová pokuta.

Lenka Rigó

20180830 130945 516 1 K001 Náměstí TGM lékárna

zobrazit více

Strážníci pomáhali hned dvěma seniorům v nouzi

BŘECLAV (3.9.2018) – Opět se projevila užitečnost programu Pager pro seniory. V průběhu minulého týdne zasahovali strážníci během jedné směny hned u dvou seniorů. Ti byli nuceni zavolat si o pomoc nouzovým tlačítkem na svých SOS hodinkách z důvodu náhlého zhoršení zdravotního stavu. První výjezd absolvovali strážníci ve večerních hodinách k čtyřiaosmdesátileté ženě, která ležela na zemi, silně se třásla a stěžovala si na slabost. Uběhlo jen několik málo hodin a strážníci opět vyjeli na pomoc v nouzi. Tentokrát k šestaosmdesátiletému muži, kterého rovněž nalezli na zemi s těžkými zdravotními potížemi. V obou případech hlídka seniorům poskytla první pomoc a ihned přivolala záchranku, která oba převezla do břeclavské nemocnice. Strážníci také zabezpečili jejich obydlí a informovali příbuzné. Program Pager pro seniory běží v našem městě již třetím rokem a břeclavským seniorům, kteří žijí sami, bez stálé pomoci příbuzných, byla rozdána bez mála stovka SOS hodinek.

Lenka Rigó

zobrazit více

Venčení tentokrát skončilo úhynem psa

BŘECLAV (31.8.2018) – V úterý odpoledne přijali břeclavští strážníci oznámení padesátiletého muže, že byl jeho pes při venčení napaden cizím psem. Útočící pes byl sice na vodítku, ale jednačtyřicetiletý muž, který ho venčil spolu s dalším psem, ho neudržel a vysmekl se mu. Také mu chyběl náhubek, ač ho vzhledem ke své výšce měl mít. Muži se snažili své psy od sebe odtrhnout, avšak bez úspěchu. Napadeného psa si majitel bránil a tím naopak způsobil zranění psovi, který celý incident způsobil. Ten na místě uhynul. Událost prozatím zůstává v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Venčení psů skončilo fyzickým napadením

BŘECLAV (24.8.2018) – O tom, že si své názory někteří prosazují i silou, se ve středu večer přesvědčila žena z Břeclavi. Ta se při procházce se svým psem dostala do sporu s chovatelkou, která své tři psy měla při venčení na volno. Na upozornění, že by měla mít psy na vodítku, reagovala majitelka psů nejprve nadávkami a posléze starší ženu srazila k zemi. Případ se odehrál na jednom z břeclavských sídlišť, kde venčení psů na volno není povoleno. Žena musela vyhledat lékařské ošetření. Případ prozatím zůstává v šetření MP. Shodou okolností jsme se v tomto týdnu na stránkách městské policie věnovali i tomuto problému. Jak se dalo čekat, článek vyvolal mnoho reakcí. Přestože názory pejskařů na venčení psů bez vodítka a bez náhubku mohou být různé, vyhláška města stanovuje jasná pravidla. V jednom se ale shodneme určitě – chování psů se odvíjí od chování pána. Pokud se budou mezi sebou napadat majitelé psů, vodítek a náhubků se pro své mazlíčky nezbavíme nikdy.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci zadrželi dva hledané muže

BŘECLAV (23.8.2018) - V rozmezí několika málo dnů břeclavští strážníci zadrželi dva muže, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V prvním případě hlídka kontrolovala totožnost řemeslníka, který měl v areálu chráněného bezpečnostním systémem provádět rekonstrukční práce. Muž u sebe neměl doklad totožnosti, ale své iniciály strážníkům sdělil. Ti po kontrole zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání, protože nenastoupil do výkonu trestu. Proto byl sedmačtyřicetiletý muž hlídkou předveden a předán PČR. Rekonstrukci tak bude muset dokončit už někdo jiný. V druhém případě na sebe muž upoutal pozornost strážníků tím, že se procházel polonahý a bos po hlavní ulici. Tak jako v prvním případě muž neměl čím doložit svou totožnost a jen uvedl své iniciály. Navíc nedokázal hlídce vysvětlit, kde má zbytek oblečení a jak do Břeclavi přicestoval. Strážníci zjistili, že sedmatřicetiletý cizí státní příslušník je ve své zemi veden jako pohřešovaný. Proto byl hlídkou také předán PČR.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci provádí kontroly pejskařů

BŘECLAV (21.8.2018) - Na základě zvyšujícího se počtu stížností, strážníci provádí opakované kontroly majitelů psů, kteří si své mazlíčky venčí bez vodítka, bez dozoru, vetší plemena bez náhubku a bez úklidu toho, co po nich zůstane. Také máme hlášeny případy, kdy majitelé dokonce nechávají své pejsky dělat potřebu do dětských pískovišť. V jeden den, kdy na sídlišti Na Valtické proběhlo opatření zaměřené na tato protiprávní jednání, bylo zjištěno hned šest přestupků. Jak se dalo čekat, pejskaři argumentovali, že by se strážníci měli zabývat důležitějšími věcmi a nebuzerovat…Jenže poměrně častou činností strážníků je právě odchyt při venčení zaběhlých psů a jejich případný převoz do útulku. S tím jsou spojeny nejen poměrně vysoké časové nároky a finanční náklady, ale hlavně ohromný stres pro psa, který se ocitl v cizím prostředí a bez svého pána! Nejen majitelé domácích mazlíčků si proto musí uvědomit, že jsou nastavena jistá pravidla, která je třeba dodržovat, jako že na veřejných prostranstvích, kromě daných výjimek, se musí pes pohybovat na vodítku a ti větší s výškou v kohoutku nad 30 cm i s náhubkem. Také nikdo z nás není nadšený, pokud šlápne do toho, co po svém psu někdo neuklidil, nebo když si volně pobíhající pes uleví v pískovišti pro děti. Proto apelujeme na majitele psích kamarádů, aby byli ohleduplní ke svému okolí a dbali při procházkách na dodržování již výše zmíněných pravidel. Tím zároveň zajistí i jejich bezpečnost.

Lenka Rigó

zobrazit více

Agresivní muž posilněný alkoholem ohrožoval nejen strážníky, ale i kolemjdoucí

BŘECLAV (20.8.2018) - V uplynulých dnech musela hlídka břeclavských strážníků zasahovat před jedním z břeclavských obchodních domů proti agresivnímu muži. Ten slovně napadl nejprve hlídku asistentů prevence kriminality a poté si troufl i na strážníky. Ti muže vyzvali, aby svého jednání zanechal, ale ten na výzvu nereagoval. Začal pokřikovat vulgarismy i na strážníky a dal se na útěk. Muž se však náhle zastavil, zvedl ze země kámen a začal hlídkám vyhrožovat útokem. Vzhledem k tomu, že se incident odehrával na velmi rušné ulici a mohlo by dojít ke zranění i ostatních osob, strážníci na nic nečekali a třiatřicetiletého agresivního muže ihned zpacifikovali. Výsledek provedené dechové zkoušky strážníky nepřekvapil. Hodnota dvě a půl promile „mluvila“ za vše. Případ zatím zůstává v šetření městské policie.

Lenka Rigó

zobrazit více

Muži řešili výměnu názorů pěstmi, ženy fackami

BŘECLAV (9.8.2018) - Hned dva případy „ručního“ vyřizování účtů museli řešit strážníci břeclavské městské policie během několika málo dnů. V noci z neděle na pondělí vyjela hlídka do jednoho z barů v místní části Charvátská Nová Ves, kde mělo dojít nejprve k slovní a posléze i fyzické potyčce mezi dvěma muži notně posilněnými alkoholem. Po verbální výměně názorů přišly na řadu žduchance, po kterých došlo i na pěsti. Dvaadvacetiletý muž „sejmul“ svého soka tak, že o čtyři roky starší muž skončil s krvácivým zraněním v obličeji v nemocnici. U obou mužů hodnota alkoholu v dechu vystoupala nad jeden a půl promile. V druhém případě došlo na facky mezi dvěma ženami v městském parku přímo za bílého dne. Nesoulad v názorech ukončila třicetiletá žena důraznou fackou, kterou uštědřila své o sedm let starší oponentce. Nutno dodat, že i v tomto případě sehrál svou roli alkohol. Ženě, která chtěla svou pravdu prosadit fackovací metodou, naměřili strážníci téměř dvě promile. Oba případy zatím zůstávají v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Prázdniny jsou v plném proudu, dětské dopravní hřiště nezahálí!

I v době prázdnin se za námi, ať už na Městskou polici či dětské dopravní hřiště, přišly podívat děti z příměstských táborů i mateřských škol. V budově MP děti nahlídly do prostor, kde se nachází kamerový systém a operační středisko. Na dvoře si pak děti odchytili medvěda:o), zkusily, jaké to je mít na rukou pouta a vyzkoušely taktickou výstroj strážníků. Samozřejmě nesměla chybět zkouška vysílačky a výstražného i zvukového zařízení na služebních vozidlech MP. Na dětském dopravním hřišti pak děti od jízdy na kole neodradily ani vysoké teploty. Po cyklojízdě si děti v učebně DDH vyzkoušely znalost dopravních značek na IT a formou hry si také zopakovaly pravidla bezpečného pohybu dětí na ulici, při jízdě na kole či autem. Jen za první pololetí nás na DDH navštívilo bez mála tisíc dětí. Byly mezi nimi i děti z přespolních základních škol, které si k nám na hřiště přijely vyzkoušet jízdu na kole a osvěžit si pravidla silničního provozu před krajským kolem soutěže BESIP. K naší velké radosti se tito žáci v soutěži umístili na prvním a druhém místě.

Lenka Rigó

DSC 2974

zobrazit více

Žena po návštěvě sklípku ztratila paměť i spodní prádlo

BŘECLAV (1.8.2018) - V uplynulém týdnu řešili břeclavští strážníci kuriózní případ nálezu hromady pohozených osobních věcí. Tašku s kreditní kartou a doklady, kosmetické potřeby, dámskou kabelku s doklady i finanční hotovostí a nedaleko ležící dámské spodní prádlo našli na pláži u rybníka němečtí turisté, kteří vše předali správci, a ten o nálezu ihned informoval strážníky. Po příjezdu na místo, kontaktovala hlídku jednadvacetiletá žena, která uvedené osobní věci postrádala. Žena, která zde trávila dovolenou, si nepamatovala, jak se na pláž dostala, ani proč si zde své věci nechala bez dozoru. Pamatovala si pouze, že měla domluvenou návštěvu sklípku. Vzhledem k tomu, že žena byla nezraněna a kromě paměti jí nic nechybělo, strážníkům i správci poděkovala a se slovy: „na Moravě mě už nikdo neuvidí!“ se rozloučila.

Lenka Rigó

zobrazit více

Opět proběhla kontrola průjezdnosti požární technikou HZS.

BŘECLAV (31.7.2018) - Za doprovodu hlídky městské policie, se břeclavští hasiči pokoušeli projet všemi uličkami v ulici Na Širokých. Naštěstí nehořelo, ale zjištěné skutečnosti by jistě ohrozily včasnost zásahu, jelikož by se požární technika v dané lokalitě pohybovala jen velmi složitě. Hasiči upozornili na nepoužívané brány, na kterých se již notně podepsal zub času. Couvání i samotný nájezd cisternou do těchto míst byl velmi složitý. Dalším problémem byla zaparkovaná auta v místech, kde se do uliček vjíždí, jelikož bránila cisterně pokračovat v jízdě. Proto při parkování svých vozidel vždy myslete i na to, zda parkujete tak, aniž byste někomu bránili v jízdě a zda je kolem vás dostatek místa i pro průjezd požární techniky HZS. V tomto případě je opravdu každá minuta drahá. Za hasiče děkujeme.

Lenka Rigó

br2 1

br2

zobrazit více

PČR informuje: Řidiči komplikují průjezd křižovatkou.

V posledních dnech jsme zaznamenali podněty a stížnosti od občanů, kteří poukazují na špatnou průjezdnost břeclavskými křižovatkami. Uplynulý týden se Břeclav potýkala se zhoršenou průjezdností díky plánované uzavírce křižovatky ulic Sovadinova a Na Zahradách. Navíc vznikla havarijní situace, a ta si vyžádala uzavření silnice Nábř. Komenského. V těchto místech je silnice stále uzavřena a opravy vodovodu budou trvat pravděpodobně až do půlky srpna. Uvedené komplikace se samozřejmě odrazily v dopravě, neboť objízdné trasy vedly přes střed města. Bohužel častou chybou, kterou policie registruje, je naprosto zbytečné ucpávání křižovatek bezohlednými řidiči. Někteří se snaží projet křižovatkou za každou cenu, i když je zřejmé, že vzhledem k hustotě provozu nemohou dále pokračovat. Zákon přitom jasně stanoví, že řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce, aby umožnil přecházení vozovky chodcům. Chtěli bychom apelovat na všechny řidiče, aby dodržovali zákonné ustanovení týkající se jízdy křižovatkou a zbytečně tak nepřispívali k zhoršenému průjezdu centrem Břeclaví.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 30. července 2018

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.