V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Past pro chodce?

BŘECLAV (16.1.2019) – V pondělí večer vyjeli městští strážníci opět na sídliště Na Valtické. Přijali totiž oznámení, že někdo natáhl v okolí autobusové zastávky u točny strunu. Hlídka se ihned rozjela na místo, kde už ji kontaktovala oznamovatelka. Ta také uvedla, že o strunu, která byla v úrovni kotníků, zakopla a způsobila si zranění. To naštěstí nevyžadovalo lékařské ošetření. Hlídka při bližším zkoumání zjistila, že se nejedná o strunu, ale o dosti pevnou šňůru, což ale vůbec nic nemění na tom, že se jednalo o velmi nebezpečné krácení dlouhé chvíle. Šňůra byla někým pečlivě omotána kolem kmene stromu, odtud natažena k sloupu veřejného osvětlení a k autobusové zastávce. Asi není třeba zdůrazňovat, že případné následky zranění by mohly být daleko vážnějšího charakteru. Strážníci šňůru odmotali, vše zadokumentovali a nyní prověřují kamerové záznamy. Případ zatím šetří MP.

Lenka Rigó

196639 8

196639 1

196639 7

196639 12

zobrazit více

Odstavil kamion a vyrazil pro oběd

BŘECLAV (15.1.2019) - Asi velký hlad měl řidič kamionu, který si před polednem odstavil vozidlo i s návěsem na silnici v ulici Sovadinova a odskočil si do nedalekého bistra pro gáblík. Ten se mu ale prodražil, jelikož z místa odjel nejen s obědem, ale i s pokutou, kterou od strážníků vyfasoval za své bezohledné počínání.

Lenka Rigó

20190115 103905 715 MKDS Břeclav K006 Sovadinova x Slovácká Sovadinova x Slovácká

zobrazit více

Doplatil na svou dobrotu

BŘECLAV (15.1.2019) - Břeclavští strážníci vyjeli v pátek večer na sídliště Na Valtické k jedenačtyřicetiletému muži, který přišel o svůj mobilní telefon. Muž hlídce sdělil, že mobil půjčil svému třicetiletému známému, který si potřeboval nutně zavolat. Ten slíbil, že jakmile si hovor vyřídí, telefon mu vrátí. Už se však neukázal a majitel se svého telefonu nedočkal. Strážníci prověřili i místo bydliště povedeného známého, ale bez výsledku. Případ zatím zůstává v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Pozor, podezřelí prodejci opět na parkovišti!

BŘECLAV (11.1.2019) - Včera zaznamenali městští strážníci další pokus prodeje pochybného zboží, které se na první pohled tváří jako značky známých výrobců. Během odpoledne na toto jednání upozornil návštěvník parkoviště před OD Lidl, kde se ho skupina tří osob snažila donutit ke koupi parfému či aku vrtačky. Ten se podezřelými prodejci nenechal zviklat a ihned zalarmoval strážníky. Hlídka byla na místě do několika minut a trojici mužů na zmíněném parkovišti zastihla. Jednalo se cizí státní příslušníky ve věku mezi šestadvaceti a dvaačtyřiceti lety. Strážníkům dobře známá povedená trojice se ke všemu přiznala a ve správním řízení jim tak hrozí pokuta ve výši několika desítek tisíc korun. Opět apelujeme na občany, aby na nabídky podobných individuí nereagovali! Nedejte jim šanci a ihned volejte bezplatnou linku 156!

Lenka Rigó

196026 4

196026 5

zobrazit více

Místo nakupování obtěžoval ostatní zákazníky

BŘECLAV (10.1.2019) – Včera v odpoledních hodinách přijali břeclavští strážníci oznámení od asistenta prevence kriminality, že v OD Breclove se nachází osoba, která pokřikuje po kolemjdoucích a znečišťuje prostranství odpadky. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o muže, který byl pro své hrubé a nepřístojné chování, před necelou půlhodinou, vykázán ochrankou z prodejny o pár metrů dál. Nejenže se pětačtyřicetiletý muž neuměl chovat, ale ani nebyl schopen strážníkům věrohodně prokázat svou totožnost, a proto musel být hlídkou předveden na OO PČR. Po lustraci byl muž propuštěn, a na cestu ještě vyfasoval od strážníků, za své chování, pěkně tučnou pokutu.

Lenka Rigó

zobrazit více

Jel se projet na hřiště

BŘECLAV (8.1.2019) - Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. I když v tomto případě by se o slově dospělý dalo dost dobře polemizovat. Zatím neznámý pachatel si bohužel vybral ke svému „hraní“ to nejméně vhodné místo. V sobotu dopoledne totiž přijali břeclavští strážníci oznámení o způsobené škodě na hřišti Pastvisko. Hlídka na místě zjistila, že téměř celá plocha hřiště je rozježděná motorovým vozidlem. Strážníci zatím prověřují videozáznamy z kamerového systému. Pokud se pachatele podaří ustanovit, může si být jist, že jeho jednání bude řešit správní orgán.

Lenka Rigó

195443 9

zobrazit více

Konec roku - S.O.S. hodinky i odložený pes

BŘECLAV (2.1.2019) – Strážníci nezaháleli ani koncem roku. V sobotu zalarmoval strážníky nouzový signál S.O.S. hodinek. A to hned dvakrát. Dopoledne zasahovala hlídla u dvaasedmdesátileté seniorky, u které došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Strážníci ženě přivolali záchranku a ta ji převezla do břeclavské nemocnice. Na druhé volání v nouzi vyjela hlídka večer téhož dne, kdy bylo třeba pomoci třiasedmdesátileté ženě, která upadla a nebyla schopna se sama bez pomoci zvednout. Strážníci ji pomohli na nohy a nezraněnou ji předali do péče rodinných příslušníků. Silvestrovskou noc oslavili Břeclavané tradičně. Slavilo se i v ulicích města, alkohol tekl proudem a také došlo i na zábavní pyrotechniku. Během noci však strážníci nemuseli vyjíždět k žádným vážnějším událostem. Bohužel tomu tak nebylo na Nový rok. Kolem poledne si náhodný kolemjdoucí všiml psa uvázaného řetězem k lampě veřejného osvětlení v jedné ze spojovacích uliček v ulici Hlavní. Strážníci pro jistotu prošli okolí, ale psíka, který neměl známku ani čip, bohužel nikdo neznal. Vše nasvědčovalo tomu, že se ho někdo takovýmto nehorázným způsobem zbavil. Navíc byl přivázán tak důkladně, že musela hlídka na řetěz použít pákové kleště. Kutíška převezli strážníci na služebnu MP, a poté do břeclavského útulku pro opuštěná zvířata. Jemu přejeme lepší osud a Vám mílí čtenáři v novém roce jen to dobré!

Lenka Rigó

194973 1

zobrazit více

Srnky uvízly v plotě

BŘECLAV (28.12.2018) – I na Štěpána měli břeclavští strážníci napilno. Pomoc ale tentokrát potřebovaly srny zaklíněné v plotě. Strážníky na ně upozornili všímaví občané. První srnu bylo třeba vyprostit z plotu v oboře Soutok, druhou o tři hodiny později v kempu Apollo. Hlídka si na pomoc musela přivolat HZS, protože obě srnky byly zaklíněny opravdu důkladně. Hasičům se je podařilo vyprostit a nezraněné srny byly ihned vypuštěny zpět do lesa.

Lenka Rigó

194224 1

zobrazit více

Strážníci pomáhali před Vánocemi i na Štědrý den

BŘECLAV (27.12.2018) – Na Štědrý den brzy ráno požádala strážníky o pomoc sedmasedmdesátiletá žena. Manžel doma upadl a nebyl schopen se sám, ani s její pomocí, zvednout. Hlídka byla na místě do několika minut a pomohla muži na lůžko. Ten si pádem naštěstí nezpůsobil jiné zranění, a proto lékařské ošetření nebylo třeba. Čtvrteční sněžení nezpůsobilo problémy jen v dopravě. Perné chvilky zažila v poledne starší žena, která upadla na chodníku tak nešťastně, že si způsobila zranění hlavy. Hlídka ženě poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Týž den, ale o dvě hodiny dříve, strážníky požádal o pomoc i pětašedesátiletý muž, který měl defekt kola na svém invalidním vozíku a nemohl se tak dopravit domů. Hlídka muže i s vozíkem naložila do služebního vozidla a převezla do místa bydliště.

Lenka Rigó

zobrazit více

Milí přátelé,

za všechny kolegyně a kolegy z břeclavské městské policie Vám přeji vánoční svátky prožité ve zdraví v klidu a v pohodě. Někdo moudrý řekl, že na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky. Proto Vám také přeji, zvláště v tomto vánočním čase, aby okamžiků, kdy společně se svými nejbližšími prožíváte něco milého, vzácného a snad i kouzelného, bylo co nejvíce. Je třeba si takové chvíle uchovat.

Pokojné Vánoce!

Lenka Rigó

zobrazit více

Přistižen při činu!

BŘECLAV (21.12.2018) – Pro strážníky patří neděle k těm klidnějších dnům, kdy se toho moc neděje. To ale neplatilo pro neděli minulou. V pozdních večerních hodinách se námětím T. G. Masaryka rozlehl zvuk tříštícího se skla. Majitel obchodu, spolu se svědky, pohotově zadržel muže, který právě rozbil skleněnou výplň vstupních dveří do jeho provozovny. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o jednatřicetiletého muže – strážníkům dobře známou firmu. Výtečník měl velké problémy s komunikací, a proto provedená dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem téměř tří promile nebyla pro strážníky žádným překvapením. Majitel vyčíslil škodu, která nepřesáhla pět tisíc korun. Muž je tak podezřelý „pouze“ ze spáchání přestupku proti majetku a ve správním řízení mu hrozí pokuta až do výše 50 000 korun.

Lenka Rigó

zobrazit více

UPOZORNĚNÍ!

BŘECLAV (20.12.2018) – Městská policie Břeclav upozorňuje, že od 01.01.2019 dojde ke změně provozní doby a organizace statické dopravy zpoplatněného stání na parkovišti U pošty, kdy zpoplatněná doba je stanovena totožně s provozní dobou hlavní pošty, dále pak maximální dobu užití parkoviště ke stání vozidel je stanovena na 2 hod. Tímto opatřením dojde k zamezení zneužívání parkoviště řidiči vozidel, které zde stojí dlouhodobě a omezují tak klienty pošty a klientů dalších úřadů a institucí v okolí. Změnu schválila Rada města Břeclavi vydáním Nařízení města Břeclavi č. 7/2018.

Ceník parkovného na parkovišti U pošty od 1. 1. 2019

Pondělí – pátek 8:00 – 18:00

Sobota 8:00 – 12:00

Cena parkovného 2hod. 10 Kč

Parkovací kotouč max. 30 minut zdarma

(mp)

zobrazit více

Břeclavi slouží dvě nové kamery

BŘECLAV (20.12.2018) – V posledních měsících letošního roku byly v Břeclavi vybudovány dva nové kamerové body. Stávající počet tak rozšířila nová kamera u hlavní pošty v ulici Břetislavova a další kamera byla instalována nedaleko kostela v ulici Osvobození v městské části Poštorná. Na základě analýzy pocitových map bylo cílem tohoto rozšíření zvýšit pocit bezpečí nejen obyvatel města, ale i návštěvníků. Tvorba pocitové mapy probíhala v rámci akce Fórum Zdravého města. Město Břeclav na tento projekt získalo finanční podporu z Programu prevence kriminality na místní úrovni 2018, vyhlášeného Ministerstvem vnitra ČR. Dotace Ministerstva vnitra činila 339 500 Kč.

(mp)

kamery breclav

kamery postorna

zobrazit více

Strážníci pokračují v kontrolách osob bez domova

BŘECLAV (19.12.2018) – Včera v brzkých ranních hodinách provedli strážníci, spolu se zástupci Odboru sociálních věcí a školství, další fázi Akce Karel (tuto zimu třetí v pořadí). Cílem opatření bylo aktualizovat početní stav bezdomovců přečkávajících zimu v provizorních podmínkách, zkontrolovat zdravotní stav těchto osob a místa, kde se bezdomovecká zimoviště nacházejí. V rámci první kontroly byly evidovány lokality, v nichž se lidé s bezdomoveckým způsobem života dosud obvykle zdržovali, při druhé kontrole následovalo vyhledávání nových úkrytů a přístřešků sloužících k přečkání zimy v Břeclavi. Sociálními pracovnicemi jim také byla nabídnuta pomoc např. ve formě teplého oblečení či přikrývek, ale také bezplatná pomoc s dluhovým/právním poradenstvím a řešením jejich momentální situace.

Lenka Rigó

IMG 20181218 072843

zobrazit více

Strážníci testují elektromobil

BŘECLAV (18.12.2018) - Jízdní vlastnosti, provozní náklady a možnosti budoucího využití prověřují od dnešního dne městští strážníci v Břeclavi u elektromobilu, který bezplatně zapůjčil Městské policii prodejce a zástupce importéra KIA, společnost AGROTEC. Výhodou elektromobilů jsou především nízké náklady na provoz, spolehlivost a bezhlučný chod. Nelze pominout také skutečnost, že šetří životní prostředí a nezamořují vzduch škodlivými spalinami. Není vyloučeno, že strážníci budou elektromobily časem více využívat. Vůz je plně elektrický, na jedno nabití ujede 180 km, dobíjí se z obyčejné eletro zásuvky na 230V, kdy jedno nabití vozidla stojí okolo 40 Kč. Strážníci vyzkouší ekonomiku provozu a otestují vhodnost pro práci hlídek MP.

zobrazit více

Pro zraněného muže musela přijet záchranka

BŘECLAV (17.12.2018) – V pátek po půlnoci byli strážníci upozorněni na osobu ležící nedaleko ulice U Jánského dvora. Hlídka na místě nalezla čtyřicetiletého muže, který se nemohl postavit. Stěžoval si na bolest hrudníku a nohy, kterou si pádem těžce zranil. Strážníci muži poskytli první pomoc a přivolali záchranku, která jej převezla do břeclavské nemocnice.

Lenka Rigó

zobrazit více

Konflikt řešili pěstmi

BŘECLAV (13.12.2018) – Včera večer zaznamenal operátor kamerového systému potyčku mezi několika muži na pěší zóně v ulici J. Palacha. Jednadvacetiletý mladík spolu s o šest let starším kumpánem opakovaně udeřili dalšího muže přímo do obličeje. Mezitím už ke skupince mířili břeclavští strážníci. Povedená dvojice se dala na útěk, jakmile zahlédla vozidlo městské policie. Hlídka však oba mladíky ihned dostihla. Také u nich provedla dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem téměř dvě promile. Tímto incidentem, pro mladšího z nich, však večer ještě neskončil. O hodinu později řešila hlídka jinou událost v ulici K. Čapka zrovna ve chvíli, kdy šel okolo náš mladší aktér příběhu. Ten nelenil, začal úkony strážníku narušovat a navíc se snažil poškodit vůz MP. Po několika marných výzvách byl výtečník hlídkou zpacifikován a nebylo žádným překvapením, že výsledek další dechové zkoušky už přesáhl hodnotu dvě promile. Obě události zatím zůstávají v šetření MP.

Lenka Rigó

hakala

zobrazit více

Pozor na falešné řemeslníky!

BŘECLAV (12.12.2018) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že jsme přijali několik oznámení na pochybné skupiny osob nabízející různé pomocné práce (úprava chodníků, řezání dřeva, sběr železa apod.). Po domluvě na ceně „řemeslníci“ započnou s prací, ale v půlce si to rozmyslí a cenu o mnoho navýší! Pokud zákazník nesouhlasí, práci nedokončí a nechají kupříkladu rozkopanou dlažbu před domem. To se stalo v pondělí na jednom ze sídlišť v městské části Poštorná. Sedmačtyřicetiletý muž nabídl dvaašedesátileté majitelce domu, úpravu vydlážděné cesty. Přestože se mezi sebou na ceně za provedenou práci dohodli, po částečném rozebrání dlažby, začal pracant majitelce tvrdit, že to byla cena pouze metr čtvereční, s čímž žena samozřejmě nesouhlasila. A nezůstalo jen u jednoho případu. Vše je už v šetření MP. Mimo způsobené škody podvodníci tímto svým jednáním také porušují Tržní řád. Proto varujeme občany, aby na tyto nabídky nereagovali a ihned volali bezplatnou linku 156.

Lenka Rigó

zobrazit více

Chtěl si užívat, ale na zaplacení neměl

BŘECLAV (10.12.2018) - Včera večer byli strážníci přivoláni do nočního klubu v Břeclavi. Osmatřicetiletý muž si zde evidentně užíval, přestože věděl, že u sebe nemá žádnou finanční hotovost. Obsluze na baru způsobil útratu ve výši několika tisíc korun, a když pak došlo na placení, musel s pravdou ven. Vymlouval se na to, že přijede jeho známý a vše uhradí. Ten ale k jeho smůle nedorazil. Případ tak zatím zůstává v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Žena seděla v mrazivé noci v poli

BŘECLAV (6.12.2018) – Včera před půlnocí vyjeli strážníci, na žádost operátora ZZS JmK, prověřit oznámení o ženě sedící v poli nedaleko ulice U Jánského dvora. Hlídka na místě nalezla pětašedesátiletou ženu, která si stěžovala na malátnost, bolest nohou, pro kterou se nebyla schopna postavit a že zde sedí už hodinu. Strážníci ji zabalili do termofólie a přivolali záchranku. Je pravděpodobné, že ke stavu ženy přispěla i vysoká hladina alkoholu v krvi. Dechovou zkouškou na alkohol jí bylo naměřeno téměř jeden a půl promile.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci vyjeli na alarm S.O.S. hodinek

BŘECLAV (5.12.2018) – Koncem minulého týdne se na služebně břeclavské městské policie opět rozezněl alarm, který svými S.O.S. hodinkami spustila seniorka v nouzi. Strážníci u ní byli do pěti minut a na místě už byl také soused pětašedesátileté ženy, který jí přispěchal na pomoc. Ten hlídce sdělil, že žena několikrát upadla a byla i v bezvědomí. Strážníci ihned přivolali záchranku, která seniorku převezla do břeclavské nemocnice. Také zabezpečili dům a informovali příbuzné.

Lenka Rigó

zobrazit více

Alkohol, vulgarismy a nepořádek. Mladíci si „užívali“ po svém

BŘECLAV (4.12.2018) – Minulou středu po poledni hlídka strážníků řešila dva mladíky, kteří se za budovou jedné z břeclavských pojišťoven občerstvovali alkoholem a rozhodli se krátit si dlouhou chvíli házením odpadků na okna kanceláří a vulgárním pokřikování na pracovnici pojišťovny. Hlídce se podařilo výtečníky, kteří odpovídali popisu, zastihnout u nedalekého supermarketu. Devatenáctiletému mladíkovi strážníci naměřili téměř jednu promile a šestnáctiletému dokonce jednu a půl promile. Staršímu z povedené dvojice nedělalo problém nabídnout alkohol mladšímu kumpánovi, přestože dobře věděl, že má do plnoletosti daleko. Ve správním řízení se tak oba mladíci budou zpovídat ze spáchání hned několika přestupků.

Lenka Rigó

191094 1

zobrazit více

Chtěl se zbavit odpadu za každou cenu

BŘECLAV (3.12.2018) – V uplynulých dnech strážníci vyjeli na oznámení do jedné z kanceláří administrativní budovy v areálu sběrného dvora. Starší muž se zde dožadoval vysypání odpadu, v den kdy byl sběrný dvůr uzavřen. Pracovnice přepážky se snažila muži vysvětlit, že musí přijet v určené dny, kdy je sběrný dvůr otevřen, ale dotyčný muž se s takovou odpovědí nechtěl spokojit. Začal na úřednici křičet a chovat se agresivně. To už ale ženě přispěchala na pomoc kolegyně z vedlejší kanceláře, která slyšela křik. Kolegyně se snažila situaci uklidnit, ale muž se choval hrubě i vůči ní a ve vzteku měl uhodit pěstí do přepážky a firmě tak způsobit škodu na majetku. Jeho jednání zůstává v šetření MP.

Lenka Rigó

zobrazit více

Pozor na podezřelé prodejce!

BŘECLAV (27.11.2018) – Během posledních dnů jsme zaznamenali hned několik oznámení na falešné prodejce (většinou se jedná o cizince), kteří se snaží kolemjdoucím vnutit zboží buď pochybné kvality, nebo které by mohlo pocházet z trestné činnosti. Samozřejmě tito prodejci vždy zdůrazňují, že se jedná o velmi výhodný nákup! Také si vybírají ke své činnosti plochy s velkým počtem lidí např. parkoviště před nákupními centry. Městští strážníci se takovým oznámením zabývali zrovna včera dopoledne. Na parkovišti v ulici U Nemocnice neznámý muž oslovil devětašedesátiletého muže, kterému nabízel holicí strojek za cenu čtyřikrát vyšší, než je jeho skutečná hodnota. V mnoha případech tito „prodejci“ pracují ve dvojicích, či skupinách a v nestřeženém okamžiku nakupující okradou o daleko vyšší sumu peněz nebo při placení zboží pachatelé vytrhnou nakupujícímu peněženku z ruky! Proto apelujeme na občany, aby na tyto pochybné nabídky nereagovali a ihned volali bezplatnou linku 156.

Lenka Rigó

zobrazit více

Domáhal se návštěvy násilím

BŘECLAV (26.11.2018) - Muže, dobývajícího se násilím do Azylového domu, museli řešit městští strážníci minulou středu po půlnoci. Šestatřicetiletý muž se dožadoval vstupu, přestože se mu pracovnice Azylového domu snažila vysvětlit v jakém čase a stavu se chodí na návštěvy. Bohužel se vše míjelo účinkem, a navíc se nezvaný návštěvník začal domáhat vstupu i kopanci do dveří. Strážníci muže na místě zklidnili a provedli u něj dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem téměř dvou promile. Jelikož výtečník tvrdohlavě stál za svým a i nadále odmítal místo opustit, musel být hlídkou předveden na PČR a své chování bude vysvětlovat ve správním řízení.

Lenka Rigó

zobrazit více

S.O.S. hodinky opět v hlavní roli

BŘECLAV (23.11.2018) – V uplynulých dnech vyjeli městští strážníci opět na nouzové volání z S.O.S. hodinek. O pomoc volala pětašedesátiletá seniorka, které se náhle přitížilo. K jejímu už tak špatnému zdravotnímu stavu, se přidaly dýchací potíže a velká nevolnost. Hlídka byla u ženy do několika minut a do příjezdu záchranky jí poskytovala nezbytnou pomoc.

Lenka Rigó

zobrazit více

Pro zraněného opilého muže musela přijet záchranka

BŘECLAV (19.11.2018) – V pátek před půlnocí vyjeli strážníci do obce, ve které také provádí dohled v rámci veřejnoprávní smlouvy. V jedné z ulic našla oznamovatelka ležet zraněného muže, který však její pomoc odmítl. Čtyřiapadesátiletý muž byl viditelně v podnapilém stavu, měl problémy s artikulací a navíc měl vážné zranění na hlavě. Přestože stále odmítal jakoukoliv pomoc, strážníci muži poskytli základní ostření a přivolali záchranku, která zraněného odvezla do břeclavské nemocnice.

Lenka Rigó

zobrazit více

Strážníci ztotožnili podezřelého a nalezli odcizené kolo

BŘECLAV (16.11.2018) – Husarský kousek se povedl strážníkům během jedné směny, a dokonce v rozmezí pouhé hodiny. V úterý hned z rána, v jedné z bočních ulic, si hlídka všimla muže, který odpovídal popisu osoby podezřelé z protiprávního jednání, kterého se měla dopustit předchozího dne. V kolonce podezřelý už nemusí být uvedeno „neznámý pachatel“, ale konkrétní osoba. Chvíli nato, za pomoci všímavého občana, nalezli strážníci, na sídlišti před domem, jízdní kolo nemalé hodnoty, které bylo nahlášeno jako odcizené. Majitel kola naštěstí v minulosti využil preventivního programu MPBV a kolo nechal forenzně označit a zavést do systému. Díky tomu, bylo během chvíle zjištěno jméno pravého majitele.

Lenka Rigó

zobrazit více

Další dotace na Asistenty prevence kriminality

Projekt Asistenti prevence kriminality funguje v Břeclavi od roku 2011. Jejich práce je pro městskou policii přínosem. APK totiž rozumí problémům sociálně slabších a do lokalit, které sociálně slabší obývají, se dokáží dobře infiltrovat. Strážníkům jsou proto nápomocní v mnoha případech. Kromě toho také dohlížejí na bezpečné okolí škol a vykonávají další přidružené funkce. Nově město Břeclav získalo na jejich financování dotaci z Evropské unie a z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věci. Tato dotace zajistí financování APK na další 3 roky. Pěti procenty se na projektu podílí břeclavská radnice. Hlavním smyslem celého projektu je zvýšit pocit bezpečí ve městě a nerepresivní činností přispět k zmírnění tzv. pouliční kriminality. Pomocí asistentů dochází k navazování lepší komunikace mezi obyvateli vyloučených lokalit, městem a dalšími subjekty. Projekt je také zaměřen na podporu samotných asistentů, formou vzdělávání a supervize, a na zvýšení jejich kompetencí. Přispívá tak k jejich sociálnímu začleňování.

(mp, dav)

Registrační číslo projektu: CZ.03.260/0.0/0.0/16_052/0009433.

 

 TAB

APK

zobrazit více

Labuť blokovala provoz

BŘECLAV (14.11.2018) - V Břeclavi neblokují provoz jen uzavírky a objížďky. Někdy se o kolonu postará i umanutý pták. V našem případě šlo o labuť, které se v sobotu večer zachtělo noční procházky městem. Vykračovala si po silnici ulicí 17. listopadu a i přes pokročilou noční hodinu, kdy už nebyl tak rušný provoz, způsobila zmatek. Jelikož si tvrdohlavá labuť nedala říct a odmítla silnici dobrovolně opustit, musela být strážníky odchycena. A protože k svátku svatého Martina patří pečeně a ve městě tedy pro ni nebylo dvakrát bezpečno, byla v pořádku vypuštěna až u „Vídeňáku“.

Lenka Rigó

20181110 214732 728 4 K004 Smetanovo nábřeží most J.Fučíka

188090 1

 

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.