V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Nemohli se dočkat

BŘECLAV (27.1.2022) – Mladíka, jež chtěl vyzkoušet účinky alkoholu ještě před dovršením plnoletosti, nalezl oznamovatel v poloze ležmo na parkovišti nedaleko centra. Vzhledem k pohybu vozidel jej přesunul na bezpečnější místo a přivolal strážníky. Těm nadýchal téměř dvě a půl promile. Nejprve byl předán do péče záchranářů a posléze i rodičů.

Strážníci museli řešit i jiné nedočkavce. Sotva trochu přituhlo, „omladina“ už zkoušela pevnost ledu. Avšak hladiny byly pokryty jen tenkou nesouvislou vrstvou. Přesto se po nich děti klouzaly. Strážníci proto prováděli častější kontroly. Odvážlivce bez pudu sebezáchovy upozornili na nebezpečí a z ledu je vykázali.

L. Rigó

zobrazit více

Díky kamerám se opět podařilo ustanovit další pachatele podezřelé z trestné činnosti

BŘECLAV (19.1.2022) – Koncem roku se strážníci mimo jiné zabývali i dvěma případy poškození cizí věci. Vyčíslená škoda šla do desítek tisíc…Operátora MKDS zaujala skupina mladíků potloukající se ulicí J. Palacha. Že nepůjde o nevinnou večerní procházku městem, vzápětí potvrdil jeden z nich. Se dvěma promile si troufl na sochu T. G. Masaryka a poškodil tři odpadkové koše. V další „zábavě“ jim zabránili strážníci.Ztotožněn byl i výrostek, který poškodil skleněnou výplň autobusové zastávky v jedné z místních částí. A v neposlední řadě se podařilo dohledat viníka vážné dopravní nehody se zraněním, od které ujel. Jedním ze svědků byl strážník mimo službu, který do příjezdu složek IZS, spolu s další svědkyní, poskytoval těžce zraněné první pomoc. Poté předal časové údaje nehody i základní popis vozidla pachatele. Operátor MKDS zmapoval příjezdovou trasu a vytipoval možné podezřelé vozidlo. Toho si během kontroly jedné z ulic všimli strážníci, kteří pak kolegům z PČR předali řidiče i s poškozeným vozidlem.

L. Rigó

socha 

zobrazit více

…na Tři krále o dvě skládky dále

BŘECLAV (14.1.2022) – Ještě nesedl prach na krabice s „baňkama“ a strážníci už se musí zabývat odloženým odpadem. Hned několik hromad bordelu bylo zanecháno v ulici Dyjová a Na Zahradách. Jeden z původců už je strážníky ztotožněn, po druhém pátrají.

L. Rigó

404306 4 IMG 20220107 114207 069

404306 5 IMG 20220107 114227 447

404306 6 IMG 20220107 114241 093

404306 8 IMG 20220107 114318 639NZ

zobrazit více

Upozornění

2980

Policie ČR zahájila v těchto dnech novou preventivní aktivitu, která je zaměřena především na seniory, kteří se často stávají oběťmi podvodníků. V loňském opět vzrostl počet podvodů, kdy jsou senioři telefonicky žádání o peníze, které údajně nutně potřebuje jejich vnuk či jiný příbuzný. Policie nyní ve spolupráci s provozovatelem linky 1188 varuje seniory robotickým voláním.

Telefonát má tuto podobu: "Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je váš příbuzný nebo že vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte prosím Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky." V rámci této preventivní aktivity je voláno především seniorům se staročeskými jmény a pevnými linkami, kdy jim robot automaticky zavolá na pevnou linku s výše uvedeným varováním.

zobrazit více

Jeden přebral, druhý už to nestihl

BŘECLAV (4.1.2022) – Mezi svátky stihli strážníci „odbavit“ jednoho, co přebral tak, že si spletl vestibul vlakového nádraží s veřejným WC. Na cestě k fiktivnímu pisoáru, však upadl a zranil se. S necelými čtyřmi promile byl nejprve převezen do nemocnice a následně na záchytku.

Plány na oslavu Silvestra zhatili strážníci muži, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka si ho všimla při kontrole jedné z místních částí. Ještě před půlnocí byl předán kolegům z PČR. Po půlnoci už žádné vážnější incidenty nemuseli řešit. Za celou eM Pé vám všem do nového roku přeji, aby vaše cesty byly vždy bezpečné a ty životní, šťastné.

L. Rigó

silvestr

zobrazit více

Zkoušeli, co vydrží

BŘECLAV (29.12.2021) – 2. svátek vánoční opět prověřil, jak vysoké absorpce alkoholu jsou někteří jedinci schopni. Ty nejslabší „kusy“ pak prošly i zkouškou „mrazem“. V rozmezí pár desítek minut budili strážníci dva ještě mladistvé, kteří své síly bohužel přecenili. Jednoho zaměřil operátor MKDS před vchodem do DK, druhého si všimla hlídka na mostě J. Fučíka. Oba ležící, spící v mrazivé noci. Byli probuzeni a předáni posádkám ZZS.

Čerstvý sněhový poprašek zas prověřil stabilitu chodců, odvahu cyklistů a zručnost řidičů motorových vozidel. Jeden takový nadšenec zimní rally si ke zkoušce kvality pneumatik a řidičského umu, vybral ulice v centru města. Jestli svou „jízdou“ zaujal někoho „od filmu“, nevíme. Avšak jedno „pozvání“ už má jisté. Ale konkurz to rozhodně nebude. video zde

L. Rigó

zobrazit více

Tři plus čtyři

BŘECLAV (17.12.2021) – Strážníci mají i v tomto období plné ruce práce. V rozmezí několika málo dnů zastavili tři podezřelé posádky motorových vozidel.

To první řídil cizinec bez dokladů a „pod vlivem“. V druhém seděl za volantem mladík bez řidičáku, který měl do plnoletosti ještě hodně daleko, a v součinnosti s cizineckou policií zamezili v další jízdě vozidlu s migranty.

Navýšil se i počet výjezdů, u kterých bylo třeba poskytnout první pomoc a přivolat záchranku.

V odpoledních hodinách vyjeli strážníci na pomoc muži, který zkolaboval přímo na ulici nedaleko nádraží. Byl v bezvědomí, navíc silně podchlazený. Další dva výjezdy byly k seniorkám. Ta první si způsobila zranění pádem a druhé se náhle zhoršil zdravotní stav natolik, že si musela přivolat hlídku S.O.S hodinkami. Pomoc strážníků však potřebovala i mladá žena, která se ocitla bez domova, bez peněz a bez léků, které nutně potřebovala. Hlídka zajistila, co bylo v dané chvíli potřeba a zároveň jí předala kontakt na sociální pracovníky, kteří jí mohou v její situaci pomoci.

L. Rigó

zobrazit více

"Blek frajdej" 2

BŘECLAV (13.12.2021) – I v předvánočním čase, mohou nastat žně. Konkrétně pro „zahraniční prodejce“, kteří s rostoucí hustotou návštěvníků OD, zkouší své štěstí na přilehlých parkovištích. Jimi nabízené „prvotřídní“ zboží není kvalitní a už vůbec ne „pravé“.

Proto buďte obezřetní a nákupům na parkovištích se raději vyhněte.

À propos, zloději nemají v merku jen parkoviště. Nebezpečí bohužel hrozí i v kamenných obchodech. Proto ani na okamžik nenechávejte své tašky bez dozoru. Zvlášť, když máte uvnitř peněženky.

L. Rigó

zobrazit více

Pít, spát, milovat

BŘECLAV (9.12.2021) – Návštěva kina, divadla či výstavy je pro mnohé příjemným kulturním zážitkem. To ale neplatí, když se o umění snaží někteří z místních „umělců“. Důkazem toho jsou "představení“, která strážníci shlédli v uplynulých dnech. Hlavní postavu v nich ztvárnila jim dobře známá „herečka“ s pestrou minulostí.

Nedaleko nádraží nejprve sehrála drama se záchranáři, kteří se jí pokoušeli ošetřit zranění hlavy, které si způsobila „pod vlivem“. Jejich péči odmítala a byla na ně agresivní. Po zklidnění a ošetření byla přemístěna do interiérů záchytky.

O několik dnů později zinscenovala pro jednoho vlastníka bytu přímo pohádkovou tragédii. Ustlala si v „kumbále“, který k bytu patří a usnula. Majitel kupodivu nezkoumal její urozenost a probudit ji polibkem ho nenapadlo. Ale pro jistotu zalarmoval strážníky. Ti ji pro podezření ze spáchání trestného činu osobně seznámili i s obsazením hlídky PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Když si myslíš, že tě nikdo nevidí

BŘECLAV (1.12.2021) – V předvánočním čase se s hustotou nakupujících zákonitě zvýší i počet výjezdů na krádeže. Triky zlodějů jsou stále stejné, potvrzují to i dvě události z posledních dnů.

Ten první pronesl v kapsách energetický nápoj a „štanglu“ salámu. Strážníky však nezaujal jen obsah jeho kapes, ale i zvláštní držení těla, které připomínalo „nosiče melounů“. Na pokyn hlídky tedy sáhl do svých tělních záhybů a z podpaží vylovil ještě dva kousky uzeného bůčku. Kam by asi schoval párky...

Dalšímu se pro změnu zachtělo nových bot. Ty staré dal do krabice a nové na nohy. Neprošel.

Strážníci jim to spočítali i s úroky.

L. Rigó

zobrazit více

Další pachatelé trestných činů ustanoveni

BŘECLAV (26.11.2021) – Díky kamerovým záznamům MKDS se kolegům z PČR podařilo ustanovit další pachatele podezřelé z trestných činů.

Jedním z nich byl „umělec“, který sprejem „vylepšil" autobusovou zastávku u sídliště Na Valtické. Do práce se dal před třetí hodinou ranní, vybaven čelovkou, kšiltovkou a invalidním vozíkem...

Další záběry pomohly usvědčit ženu, která před jedním z OD nalezla peněženku s vysokým finančním obnosem a platební kartou. Nález si přisvojila a začala utrácet. Policistům se k činu doznala a díky včasnému zásahu byla zajištěna většina peněz.

A dařilo se i strážníkům. Policistům předali opilého cizího státního příslušníka. Hlídku na sebe upozornil velmi nebezpečnou jízdou. Nejisté „manévry“ za volantem navíc prováděl ve „špičce“ na jedné z nejfrekventovanějších komunikací. Nadýchal přes jednu promile a také byl bez dokladů.

Dalšího „řidiče“, který ignoroval zákaz řízení, si hlídka všimla, když ji míjel v protisměru. Byl zastaven a pro podezření ze spáchání trestného činu, předán PČR. O pár dnů později se situace opakovala. Repetent měl tu drzost sednout si za volant znovu. Po zastavení se ještě snažil vyměnit si místo se spolujezdkyní, avšak neúspěšně. Opět byl předán do péče kolegů z PČR.

L. Rigó

budka roh

budka

zobrazit více

Tři v nouzi

BŘECLAV (12.11.2021) – V uplynulých dnech museli strážníci hned k několika událostem přivolat záchranku. A v jednom případě i hasiče…

Při jedné z večerních kontrol si hlídka, v ulici nedaleko centra, všimla nehybně ležící osoby. Jednalo se o mladíka zjevně ve stavu těžké opilosti. Protože na podněty téměř nereagoval, byl na místo přivolán lékař. Při zjišťování totožnosti se navíc ukázalo, že dotyčný má do plnoletosti ještě daleko. Událost MP dále šetří.

Lékařskou péči potřebovaly i dvě seniorky. Jedné se udělalo nevolno před OD. Ženy si naštěstí všimla kolemjdoucí a upozornila hlídku. Další zůstala ležet po pádu doma na zemi. Volání o pomoc slyšela sousedka, která měla náhradní klíč od jejího bytu, ale zraněná žena bohužel nechala ten svůj v zámku. Proto sousedka zalarmovala strážníky. Ti na místo přivolali hasiče, kteří se k seniorce dostali a předali ji do péče záchranářů.

L. Rigó

zobrazit více

Den válečných veteránů

BŘECLAV (11.11.2020) – Dnes si opět připomínáme Den válečných veteránů.

Symbolem tohoto svátku se staly květy vlčího máku. Jako projev úcty a vyjádření díků všem, kteří za svobodu položili vlastní život, si je na svá auta připnuli i břeclavští strážníci.

IMG 20211111 071302

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 15.11.2021 do 25.11.2021, a to vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit.

Seznam nalezených věcí k prodeji naleznete ZDE.

Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

zobrazit více

Když věříš v nesmrtelnost

BŘECLAV (4.11.2021) – Následující videa by mohla sloužit jako preventivní spoty pro Besip...Nepozorná chodkyně s mobilem u ucha a alkoholem znavený jedinec, který to „zapichl“ uprostřed křižovatky. Měli štěstí, pro tentokrát odešli po svých.

L. Rigó

chodec

zobrazit více

Ad dětské dopravní hřiště

BŘECLAV (1.11.2021) - Dopravní hřiště „žilo“ i v době prázdnin. Tak jako každým rokem jej i letos navštívily děti z příměstských táborů.

A naopak, břeclavští strážníci vyjížděli za malými "táborníky" a dětmi z různých klubů či skupin.

Jednou z nich byly děti z lokality Riegrova, které si vzali pod svá křídla domovníci, jež ve zmíněné lokalitě pracují. Mimo jiné jim strážníci ukázali odchytový vůz i s pomůckami, které si mohly samy vyzkoušet při "odchytu medvěda" a samozřejmě došlo i na opakování pravidel silničního provozu.

PS: Od 1. 11. 2021 bude signalizace na DDH až do jara mimo provoz.

L. Rigó

232277615 3083194068627369 522929541752583593 n

zobrazit více

„Dušičky“

BŘECLAV (27.10. 2021) – Vzhledem k nadcházejícímu svátku Památky zesnulých budou strážníci ve zvýšené míře kontrolovat břeclavské hřbitovy.

Před „Dušičkami“ se tradičně na hřbitovech zvýší počet návštěvníků, kteří své hroby chtějí upravit a nazdobit. Vyšší koncentrace osob však mohou lákat i jedince, kteří úctu k zesnulým rozhodně nemají. Proto budou všechny břeclavské hřbitovy ve dne i v noci pod zvýšeným dohledem.

PS: Své tašky a jiná zavazadla mějte neustále pod kontrolou a ve vozidle nenechávejte cennosti!

L. Rigó

123

zobrazit více

Třeťáci řádili na hřišti

BŘECLAV (26.10.2021) – Koncem měsíce září bylo hřiště plné třeťáků. Opět proběhla akce „Na silnici nejsi sám“, kterou pro žáky 3. tříd ZŠ připravili strážníci ve spolupráci s PČR, Městem Břeclav a BESIP. S potěšením konstatujeme, že se kromě všech "místních základek“ přihlásily i mimobřeclavské.Děti si oprášily stávající znalosti a dozvěděly se, jaká rizika jim v dopravě hrozí. Pod dohledem strážníků vyzkoušely jízdní kola a jako každý rok si procvičily i paměť. Letošními rekordmankami jsou žačky ze ZŠ Slovácká a Kupkova. Zapamatovaly si osmnáct z dvaceti policejních předmětů. Blahopřejeme a ceny opět přivezeme:o)

L. Rigó

hrfoto

Další foto ZDE.

zobrazit více

Kamera u Pastviska

BŘECLAV (20.10.2021) - V uplynulých dnech byl v místní části Stará Břeclav vybudován nový kamerový bod.

Stávající počet tak rozšířila kamera instalovaná u Domova seniorů. Mimo jiných „obsáhne“ i hřiště Pastvisko, na které se bohužel nechodí „vyřádit“ jen sportovci…

20211020 111538 591 MKDS Břeclav K86

20211020 111548 31 MKDS Břeclav K86

zobrazit více

Vandal dohledán

BŘECLAV (7.10.2021) – Strážníci spolu s operátory MKDS dohledali vandala, který zničil knihobudku i s knihami.

Samotné poškození nebylo kamerou zachyceno, proto museli operátoři nejprve vytipovat možné trasy, kterými se mohl neřád pohybovat. A že jich bylo. Strážníci mezi tím dohledávali případné svědky. V době poškození se toho v místní části Poštorná událo více. Kromě knihobudky si svou agresi pachatel vybil i na nádobách s odpadem v ul. Hraniční a Hlavní. Do šetření tak musely být zahrnuty i tyto skutky a na strážnících bylo, aby mezi nimi prokázali souvislost.

Na základě těchto informací byla sestavena časová osa pohybu pachatele, ze které byly získány indicie, díky nimž pak mohl být pachatel strážníky dohledán a ustanoven. Spravedlnosti tak může být učiněno zadost.

L. Rigó

zobrazit více

Nabídka dne

BŘECLAV (29.9.2021) – Uplynulé dny přinesly strážníkům mnoho událostí. Mezi nimi bylo i několik „chuťovek“, ale i ty bylo třeba zpracovat. Některé se nechávají ještě „dojít“, ale většina už je hotová a bylo z nich připraveno několikachodové menu. V nabídce je hned několik druhů „zvěřiny“ řádně prolité alkoholem.

Řidiče, co si myslel, že bude míň vidět, když nebude svítit, odchytli strážníci v brzkých ranních hodinách nedaleko čerpací stanice. Vozidlo řídil, přestože požil. Nadýchal dvě promile.

Někteří si nedají pokoj, ani když jim „přistřihnou křídla“. Jeden takový „pták“ opět vlezl za volant, i když má řízení zakázáno a navíc byl také pod vlivem. Výsledek? Dvě a půl promile.

Hlavním chodem byl „řízek“, co se stavil na městské, nahlásit ztraceného psa. Při odjezdu měl páníček drobné potíže s volantem, proto byl zastaven a přeměřen. Nadýchal tři promile. Všechny tři „chody“ byly předány policistům k další „úpravě“.

A nakonec „flamendr“, jenž se snažil trumfnout stávající břeclavský rekord. Vysoko nasazená laťka se sice zatřásla, avšak překonána nebyla. Výsledná hodnota čtyři a půl promile nestačila. V dalším překonávání mu nejprve zabránili strážníci a po té i záchranáři.

L. Rigó

zobrazit více

Víkendová „jízda“

BŘECLAV (9.9.2021) – I když to tak zatím nevypadá, podzim je za dveřmi. Rána jsou chladná a na břeclavských komunikacích se už místy může válet i mlha.

O víkendu však mlhu zastoupilo několik řádně „nacamraných“ jedinců, kteří se neúspěšně pokusili o cestu domů a jejichž ostatky pak musely být strážníky odklizeny. A opět se našli i tací, co si ve „svém stavu“ troufli za volant.

Prvního odpadlíka, navíc mladistvého, v součinnosti s operátorem ZZS JmK, nalezli strážníci v ulici Říční. Byl „bezsebe“. Do své péče si ho museli převzít záchranáři. Ti si převzali i dalšího stejně postiženého, kterého našla hlídka volně loženého nedaleko parku. Třetí si ustlal pod balkonem jednoho z činžovních domů. A protože byla zima, z přízemního balkonu si stáhl deku…

No a pak ten zbytek za „volantama“:

- jeden bez řidičáku,

- druhý nadýchal přes tři promile plus zákaz řízení,

- třetí to samé a navíc bez technické a bez pojištění. Jediné co měl, tak drogy…

L. Rigó

zobrazit více

Kamery pomohly usvědčit skupinu zlodějů kabelek

BŘECLAV (6.9.2021) – Případ rozsáhlejšího charakteru začal odcizenou kabelkou z nákupního košíku v jednom z OD. Z kamerového záznamu z prodejny strážníci zjistili, že ženu po celou dobu nákupu sleduje osoba, jejíž popis byl ihned předán operátorům MKDS. Následně bylo zjištěno, že podobný případ ze stejného dne, avšak v jiné prodejně řeší i PČR.

Proto jim byla událost předána ke společnému šetření.

Tím ale práce operátorů neskončila, naopak se jim mezitím podařil zmonitorovat pohyb podezřelé osoby a zachytit vozidlo, kterým se i s řidičem přesouvala z místa na místo. Lustrace vozidla ukázala na provozovatele a ztotožnit pak podezřelou osobu už byla pro policisty maličkost.

Z dalšího šetření vyplynulo, že se nezaměřili jen na Břeclav. V jejich případě jde o rozsáhlou trestnou činnost.

L. Rigó

zobrazit více

Když někteří dělají totéž

BŘECLAV (31.8.2021) – V uplynulých dnech řešili strážníci události, ve kterých byly hlavními aktérkami i ženy. K vůli jedné z nich museli bohužel vyjet ještě dvakrát.

Ta „první“ napadla muže v zahrádkářské kolonii. Nejdříve verbálně a poté i fyzicky. Její agresivita byla tak intenzivní, že musel vyhledat lékařské ošetření.

Další divožena napadla v domě sousedku, kterou také musel ošetřit lékař. Agresorku však zloba nepřešla ani po dvou dnech. Když sousedku potkala ve městě, ani zde si vůči ní neodpustila vulgarismy a vyhrožování. Napadená pro jistotu vyklidila pole a vytočila linku 156. Další den, opět notně posilněna alkoholem, se pustila do velké akce. Troufla si na skupinu několika osob odpočívajících na čerpací stanici. I je začala vulgárně napadat a dokonce je ohrožovala lahví. Dotyční si to samozřejmě nenechali líbit. Odzbrojili ji a zalarmovali strážníky.

A v parku se to také mydlilo. „Dva“ si tam pěstmi vyřizovali účty (měl dáti a nedal), a tak byly dlužníkovi ručně „napočítány“ úroky.

L. Rigó

parkbitka

zobrazit více

Kamery usvědčily dalšího zloděje kol

BŘECLAV (24.8.2021) – Operátoři kamerového systému opět dohledali dalšího hrdinu, který se nebál „vypůjčit“ si bez dovolení jízdní kolo, zaparkované ve stojanu u terminálu IDS. Díky osobní a místní znalosti operátora byl pachatel ustanoven, a protože se jedná o „chronického“ zloděje, byl záznam rovnou předán PČR, která bude událost šetřit jako trestný čin.

PS: Pod dohledem kamer se později dovybavil ještě pumpičkou. Hlídka jej odchytla a událost mu připsala na „účet“, který si u republikových policistů již „otevřel“.

L. Rigó

hrcek

zobrazit více

Něco o utrhnutém uchu a komu není rady…

BŘECLAV (12.8.2021) - Dennodenním tréninkem si strážníci dokonale vycvičí oko a paměť na obličeje, a proto jim neunikli ani další „dva“ celostátně hledaní, kterých si hlídka všimla při rutinních kontrolách města. A to v rozmezí několika málo dnů. Jednoho po druhém „sbalila“ a předala kolegům z PČR.

Stejně tak dopadl i řidič vozidla. Při řešení běžného přestupku u sebe neměl doklady k řízení. Lustrací vyšlo najevo, že mu byly zabaveny a dotyčný svůj seznam přestupků ještě „zabil“ pozitivním testem na přítomnost OPL. Událost i s „řidičem“ byla samozřejmě předána republikovým policistům.

O pár hodin později seděl za volantem znovu. Hlídka si ho všimla, když ji míjel v protisměru. Byl opět zastaven, omezen na svobodě, předán do péče PČR a opět pozitivně testován na OPL. Tentokrát už to nebude přestupek, ale „trestňák“.

L. Rigó

zobrazit více

Nedají si říct II

BŘECLAV (5.8.2021) - Bezpočtukrát zde také bylo potvrzeno, že operátoři „na kamerách“ svou práci umí, a že i když musí sledovat spoustu záběrů, dovedou si vybrat to důležité. A protože nepoučitelných jedinců je spousta, má obsluha kamerového systému spolu se strážníky stále co dělat.

Právě svou snahou o nenápadnost zaujali operátora „exoti“, kteří se v pondělních nočních hodinách procházeli po terminálu IDS. Pravděpodobně bez peněz, bez svědomí a inteligence vůbec. Kameru sice našli, avšak jen jednu z mnoha. Snahou zablokovat jí výhled a maskováním se kapucemi, se operátor mohl potrhat smíchy. Poté se ten „nejstatečnější“ z nich, jal kleštěmi přeštípnout zámek jízdního kola. To se mu naštěstí nepodařilo (slabý nejen na duchu, ale i fyzicky).

Po „odchytu“ se pak hlídce snažil namluvit, že kolo je kamaráda, a protože si dotyčný zapomněl klíče a kolo nutně potřeboval, snažil se jen pomoci. Jeho sci-fi příběh o dobru vyvrátil pravý majitel, který se ke kolu dostavil překvapivě i s klíčem, který do zámku pasoval.

L.Rigó

kolanadr

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.