V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Aktuální dění v Břeclavi

Zajíčci, dobytek a podvodníci

BŘECLAV (31.3.2023) – V uplynulém týdnu vytočili linku 156 dva majitelé domů, kteří naletěli podvodníkům vydávajících se za stavební firmu. V dobré víře jim vyplatili zálohy v řádech desítek tisíc, a skutek utek. Nekvalitně provedenou práci nedokončili a na oprávněné námitky majitelů reagovali velmi agresivně. Apelujeme proto na obyvatele, aby si drobné opravy domu nesjednávali s osobami, které nemají prověřené. Zvláště pak, pokud mluví špatně česky a jedná se o cizince. Je třeba poučit i starší rodinné příslušníky.

Strážníci řešili i několik osob pod vlivem alkoholu. Hned tři z nich hlídka přistihla za volantem motorového vozidla. Dechovky prokázaly dvě promile. U všech. Samozřejmě si je převzali policisté. Další opilá osoba bez obrazu i zvuku, ležící na kruhovém objezdu, musela být předána do péče záchranářů.

Operátorům kamerového systému se opět podařilo dohledat a strážníky ustanovit pachatele podezřelého z ničení veřejného majetku.

Hlídka se musela zabývat i malými zajíčky, kteří byli nalezeni uvnitř oplocení dětského hřiště. Mláďata byla dle pokynů záchranné stanice přesunuta do bezpečí.

L. Rigó

zajíci

zobrazit více

Blokové čištění

BŘECLAV (20.3.2023) - Upozorňujeme obyvatele Břeclavi, že počínaje zítřkem začne blokové čištění místních komunikací. Na stanovených místech je v dostatečném předstihu umístěna dopravní značka s datem úklidu. Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení se zákazem stání vozidla a umožnili tak bezproblémové provedení údržby. Plán blokového čištění viz tabulka. Za sdílení děkujeme.

Blokové čištění

zobrazit více

Balíci, zvířectvo a jiní

BŘECLAV (16.3.2023) – Je toho víc, tak opět jen zkráceně.

Kontrola řidiče, který při jízdě nesvítil a také neměl doklady. Následovala kontrola PČR. Řidičák nikdy nevlastnil, navíc „nalízal“.

Oznámení operátora linky 112 o osobě v bezvědomí nacházející se v restauračním zařízení. Strážníci i záchranáři na místě, osoba již při vědomí, ale „pod vlivem“, komunikuje. Při kontrole pacienta záchranáři napadeni podnapilou přihlížející osobou. Strážníci zasáhli, zpacifikovali, spoutali, předali PČR.

Oznámení o muži stojícím v chodbě činžovního domu. Obyvatelka má strach vyjít z bytu. Muž také „pod vlivem“. Spletl si patro. Srážníky ztotožněn a správně nasměrován.

Oznámena dvě poškození majetku města (plot dětského hřiště Na Valtické a obrubníky v ulici Hlavní). Pachatelé zjištěni, ustanoveni a ztotožněni.

Oznámení o „balíku“ válejícím se uprostřed vozovky. Tentokrát šlo jen o slámu. Skutálela se z valníku. Strážníky odvalena. Řidič operátorem MKDS dohledán. Balík odstraněn.

Oznámení o neorganizovaném a BESIP ohrožujícím pohybu kachen na parkovišti u OD. Strážníci usměrnili a zatleskali. Kachny pochopily a uskutečnily přesun vzduchem.

L. Rigó

sláma

 

zobrazit více

Senioři a srnec

BŘECLAV (10.3.2023) – Během týdne strážníci pomohli hned několika seniorům. A nejen jim.

Na prvního z nich hlídku upozornil operátor ZZS JmK. Měli prověřit muže ležícího na zemi v ulici Na Pěšině. Strážníci zjistili, že senior (ročník 1930) je podchlazený, nemůže vstát a stěžuje si na bolest nohou. Hlídka mu poskytla termo folii a informovala operátora. Ten na místo ihned vyslal sanitku. Další dvě seniorky si hlídku přivolaly svými S.O.S. hodinkami. Tu první stačilo jen zvednout po pádu. Druhou, také po pádu, už bylo třeba předat do péče záchranářů.

Strážníci vyjeli na pomoc i srnci, který se zaklínil v bráně sportovního areálu v ulici Lesní. Zvíře bylo zaklesnuté opravdu důkladně. Proto hlídka nic neriskovala a přivolala hasiče. Ti srnce po chvíli vyprostili a překvapivě nezraněného vypustili do lesa. Poté strážníci upozornili správce objektu, aby si bránu lépe zabezpečil.

L. Rigó

srnec

zobrazit více

„Dopravní seriál“

BŘECLAV (8.3.2023) – Říká se, že opakování je matka moudrosti. Česká kancelář pojistitelů nám umožnila zveřejnit videa s dopravními situacemi, se kterými se můžeme v běžném životě setkávat nejčastěji. Cílem je osvěžit si základní pravidla silničního provozu.

Nepozornost na parkovištích patří k častým příčinám dopravních nehod. Ty nebývají vážné a většinou jde jen o odřené plechy, ale denně jich vidíme několik. Dá se jim však snadno předejít. První z řady videí tedy bude právě o parkování…

Parkovani

zobrazit více

„Ptáci“

BŘECLAV (2.3.2023) – Z kamerových záznamů se díky místní i osobní znalosti podařilo strážníkům ustanovit další dva pachatele podezřelé z krádeže a kolegům PČR předat osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka na ni narazila při běžné kontrole okolí vlakového nádraží. Také zadrželi dalšího zloděje na útěku, který v jednom z OD odcizil zboží v hodnotě několika tisíc.

Vzhledem k přechodnému oteplení stoupl i „index žízně“ a tak měli strážníci co dočinění i s několika jedinci, kteří se po řádném občerstvení vydali k domovu ve stavu těžkého nevědomí. Cestou uléhali kamkoliv, spoléhajíce se na ochotu kolemjdoucích, vytočit linku 156. Otrlejší jedince stačí vzbudit, postavit na nohy a správně nasměrovat. Jenže tentokrát šlo o „slabší kusy“. Ty musely hlídky odklízet z chodeb i sklepů obytných domů, chodníků či silnic a následně předávat záchranářům nebo hůř, manželkám.

Avšak v jednom případě se těmto následkům podařilo předejít. Před jednou z restaurací přešlapovala mezi štamgasty i labuť. Strážníci jí domlouvali tak dlouho, až se umoudřila a přešla zpátky na vodu.

L. Rigó

zobrazit více

Na útěku

BŘECLAV (24.2.2023) – Strážníci dopadli hned několik jedinců prchajících před zákonem.Na žádost kolegů PČR se zapojili do pátrání po pachateli, který se násilím vloupal do jedné z prodejen. Osobu shodnou s popisem strážníci zadrželi během několika minut i s lupem.Druhého muže si nejprve všiml operátor MKDS. Jeho cvičené oko zaznamenalo, že se podezřele dlouho poflakuje kolem stojanu se zbožím, umístěném před jednou z prodejen. Snad čekal, až kameraman zaostří, rychle se shýbl, strčil pod mikinu velikonočního zajíce a vzal nohy na ramena. To už byla hlídka na cestě. Jednalo se o drobnost, ale jeho „kniha hříchů“ už byla popsaná i s obalem, proto případ došetří republikoví policisté. Ti dořeší i ženu, kterou strážníci přistihli za volantem motorového vozidla, ačkoli měla řízení zakázáno.Na dalšího „běžce“ hlídka narazila při kontrole vlakového nádraží. Byl jím neosvětlený cyklista, navíc mimo trasu. Nejprve najel na chodník, a pak si to bez sebemenšího zaváhání namířil do nádražního vestibulu, prokličkoval cestující v tubusu čekárny a zacílil na východ u terminálu. Tam už na něj ale čekali strážníci. Cyklista nejprve spolupracoval, ale když mělo dojít na dechovku, pokusil se o útěk. Hlídce neunikl, ani když se ji snažil zpomalit svým jízdním kolem, „poslaným“ jejich směrem. Zkoušku na alkohol odmítl a na dotaz proč utíkal, odpověděl, že zpanikařil. O pár hodin později, ho hlídka nalezla tvrdě spícího pod okrasným keřem v parku. Tentokrát už bez paniky nadýchal „čistou dvojku“.

L. Rigó

utek 

zobrazit více

Tři v nouzi, jak si kdo ustele a objímač

BŘECLAV (16.2.2023) – Následující události opět potvrdily, že břeclavští jsou ke svému okolí všímaví a osud ostatních jim není lhostejný.

Na linku 156 bylo přijato oznámení o ženě, která upadla v ulici Na Pěšině a nemůže vstát. Oznamovatel ženě pomoci nemohl, neboť dotyčnou zaregistroval ze sídliště, nacházejícího se přes řeku. Proto zalarmoval strážníky. Žena si při pádu nezpůsobila žádná zranění. Hlídka jí pomohla na nohy a převezla do místa bydliště. Strážníky přivolala i seniorka, která se nemohla dozvonit na svou kamarádku. Obavy byly na místě. Té se zhoršil zdravotní stav natolik, že musela být předána do péče záchranářů. Ti si od strážníků převzali i další seniorku, která si hlídku přivolala SOS hodinkami. Ke špatnému zdravotnímu stavu se přidaly ještě dýchací potíže.

V pondělí večer bylo přijato oznámení o muži v křoví. Oznamovatel ještě doplnil, že si dokonce začal svlékat i šaty. Strážníci zjistili, že se dotyčný opravdu chystá „do hajan“, ale všimli si i tržné rány na hlavě, kterou si muž pravděpodobně způsobil pádem. Neustále tvrdil, že je u sebe doma, jen neví, proč má tak vlhkou postel. Nadýchal dvě promile. I on byl pro jistotu předán záchranářům.

Strážníci vyjeli i do jednoho z OD. Výjimečně ne na krádež. Nacházel se tam muž, který se snažil platícím zákazníkům, aniž by o to někteří stáli, přidat k účtence i hřejivá objetí…

L. Rigó

zobrazit více

Od všeho něco

BŘECLAV (10.2.2023) – Je toho víc, tak dnes bez „omáčky“…

V uplynulých dnech byli strážníky odchyceni a předáni policistům hned tři řidiči „pod vlivem“ (žádní „žabaři“ - dvakrát jeden a půl promile a čistá dvojka), neosvětlený cyklista, o kterém strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o osobu v pátrání, na kterou byl vydán zatykač, a také tři hledané nezletilé dívky.

Ke dvěma dalším událostem museli přivolat záchranáře. Do péče jim předali silně podchlazeného muže bez domova, spícího v mrazu na zemi a ženu bez dokladů, nalezenou nedaleko Pohanska, která byla ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu.

Díky osobní znalosti strážníků byli ustanoveni další dva pachatelé podezřelí z krádeže a mohou tak být pohnáni k zodpovědnosti.

Ovšem někdy má rutinní událost i nečekaný obrat. Strážníci opět vyjeli do jednoho z OD na krádež. Pachatel byl i přes mrazivé počasí jen velmi málo oblečen a to, co měl na sobě, bylo potrhané. Odcizil jedny kalhoty. Hlídce přiznal, že ho k činu donutila finanční situace. Zboží bylo vráceno, on adekvátně „pořešen", ale poté byl strážníky převezen do nízkoprahového centra, kde mu byla poskytnuta základní péče - teplo, jídlo, pořádné oblečení a kontakt na sociální pomoc.

V tíživé životní či finanční situaci se muže ocitnout každý. Je dobré vědět na koho se v případě nouze obrátit. Pro tyto potřeby slouží v Břeclavi Nízkoprahové denní centrum v ulici Svatoplukova.

L. Rigó

zobrazit více

Hledaní, semafor, skokan a naháči

BŘECLAV (26.1.2023) – Stalo se v rozmezí několika málo dnů…

Díky perfektní místní i osobní znalosti strážníci zadrželi hned dvě hledané osoby. O první měli zájem policisté, o tu druhou zdravotníci psychiatrické léčebny.

Při kontrolní činnosti si hlídka všimla poškozeného semaforu v křižovatce ulic Sovadinova a J. Palacha. Viníka odhalil záznam z kamer. Byl jím řidič vozidla, který hrubě podcenil své schopnosti i úsudek. Na sněhové pokrývce dostal smyk a nezvládl zatáčku. Vozidlo „zastavil“ až o sloup semaforu a z místa nehody ujel. Případ už šetří dopravní policisté.

Strážníci také vyjeli na oznámení, že z mostu skočil do ledové řeky muž. Ihned přivolali složky IZS a nešťastníkovi pomohli.

Městem se proháněli i dva naháči. Ten první, strážníkům dobře známý (nyní bohužel víc, než by chtěli), běhal po parku úplně „na Adama“, neboť si myslel, že se mu na těle zmenšují šaty a pak prý na něm začaly i hořet. Za pomocí APK byl strážníky odchycen a přesunut do záchranky. Pro podezření ze spáchání trestného činu věc řeší PČR. Toho druhého zaregistroval operátor MKDS. Utíkal půlnočním centrem jen v tričku, bez kalhot a bos. Jemu se naštěstí nic nezmenšilo. Jen si zabouchl dveře a běžel pro náhradní klíč.

L. Rigó

zobrazit více

Bez skrupulí

BŘECLAV (20.1.2023) – Při pátku pár hříšníků…

Prvním v řadě je násilník, který vedle stojícího muže napadl nejprve slovně a za pár okamžiků i fyzicky. Potyčka se udála před nádražní budovou a upozornil na ni operátor MKDS. Přestože už napadený ležel na zemi, agresor směrem k jeho hlavě vyslal ještě brutální kopanec. Těžce zraněného muže strážníci předali záchranářům a agresora republikovým policistům.

Dalším hříšníkem je jedinec, který v prodejně pronesl přes pokladnu potraviny bez placení. K jeho smůle si jej však všiml zaměstnanec ochranky. Místo toho, aby se poberta kál, ještě měl tu drzost ochrance vyhrožovat fyzickým násilím. Případ už je také v šetření kolegů PČR.

No a v ulici Národních hrdinů strážníci zastavili řidiče vozidla, které mělo přes dva roky neplatnou „technickou“. „Neplatný“ byl i šofér, jelikož měl udělen zákaz řízení. Toho si vzali do parády policisté, ale práce strážníků ještě neskončila. Zjistili totiž, že majitel vozidla, který se mezi tím dostavil na místo, jaksi „zapomněl" uhradit hned několik dopravních pokut v celkové výši dosahující 10.000 korun. Nejprve zkusil strážníky obměkčit výmluvami různého druhu a pravděpodobnosti, ale když byl poučen o tom, že mu nově mohou zadržet registrační značky vozidla, celý dluh neprodleně uhradil.

L. Rigó

zobrazit více

Když polepšovna nestačí

BŘECLAV (11.1.2023) - Jedinců, co vydají na seriál, je v Břeclavi hned několik a svými činy průběžně zaměstnávají nejen strážníky, ale i kolegy PČR. Ovšem aktivita jednoho z nich je mírně řečeno nadprůměrná. Ještě před Vánoci stihl spolu s kumpánem napadnout ženu jedoucí na jízdním kole, z kterého ji strhli. Vulgárně ji osočovali a na kole jí způsobili škodu za několik tisíc.

Ani do nového roku rozhodně nevešel s předsevzetím polepšit se. Operátor MKDS jej zachytil zrovna ve chvíli, kdy bez placení vybíhal z prodejny s plným košíkem potravin. O dva dny dříve, po návštěvě restaurace, poničil tři motorová vozidla. Celková škoda šplhá k desítkám tisíc. Pro podezření ze spáchání trestného činu se již případem zabývá Policie ČR.

A jeden ještě vánoční zázrak. Roztržitý návštěvník si v jednom břeclavském bistru zapomněl tašku s veškerými doklady, platební kartou a finanční hotovostí, která činila téměř deset tisíc korun. Svou ztrátu sice zanedlouho zjistil, ale to už byl sto kilometrů od Břeclavi. S prosbou o pomoc se obrátil na břeclavské strážníky. A světe div se, taška byla stále na místě a nic nechybělo.

L. Rigó

zobrazit více

Silvestrovská revue

BŘECLAV (4.1.2023) – „Břeclavští" umí být kreativní i na Silvestra…

Ještě neodbila půlnoc a operátor MKDS už hlásil podezřelý přesun dopravní značky „Práce na silnici" ulicí J. Palacha. Nesl si ji na rameni (i se sloupkem) alkoholem posilněný jedinec, který si s ní chtěl před kulturákem zatančit.

Už dvacet minut po půlnoci hlídka předávala záchranářům na ulici ležícího podchlazeného mladíka „v kómatu“. Té noci naštěstí jediného.

V jednu ráno si zas operátor „všiml“, že si muž, postávající před budovou nádraží, „všiml“ nezajištěného jízdního kola. A protože čekal na první ranní spoj, rozhodl se zkrátit si dlouhou chvíli projížďkou po okolí. K jeho nemalé lítosti mu to strážníci nekompromisně zatrhli a čekání mu krátili úředními úkony.

O dvě hodiny později byli svědky upozorněni na pravděpodobně podnapilého řidiče motorového vozidla v ulici tř. 1.máje. Už při komunikaci s řidičem bylo strážníkům jasné, že dechovka bude pozitivní. A byla. „Hrubo“ přes jednu promile.

Směnu jim „zpestřila“ i drsná potyčka skupiny osob před Domem kultury, která si vyžádala lékařské ošetření většiny účastníků a hašení hned několik hořících zbytků po pyrotechnice v různých částech města. V souvislosti s odpalováním pyrotechniky strážníci řešili i škodu na motorovém vozidle na sídlišti Na Valtické.

Á propos v létě loňského roku vešla v platnost Obecně závazná vyhláška č. 4/2022, o regulaci používání zábavní pyrotechniky. Kromě vyhláškou stanovených výjimek je užívání a provozování zábavní pyrotechniky, provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů zakázáno.

L. Rigó

DZ

zobrazit více

Upozornění

Dnes 4. 1. 2023 bude oddělení Ztrát a nálezů, správa parkovacích karet od 14:00 do 16:00 hod. z provozních důvodů zavřeno.

zobrazit více

Ani obraz, ani zvuk

BŘECLAV (21.12.2022) – Alkoholem posilněné postavy a události v tomto příspěvku nejsou smyšlené a jakákoli podobnost se skutečnými osobami není čistě náhodná.

Operátor MKDS si všiml dvojice jedinců, rvoucí se v předvečer přímo před jedním z OD. Strážníci ihned vyjeli na místo a pacifikovali. Pro podezření ze spáchání trestného činu událost řeší kolegové z PČR.

Operátor si po druhé hodině ranní v ulici 17. listopadu všiml i mladíka nehybně ležícího na chodníku hned vedle elektrokoloběžky. Měl zranění na hlavě, v dechu přes dvě promile a v hlavě vymeteno. Co se mu stalo, si nepamatoval. Strážníci jej ihned předali do péče záchranářů. Zpětná kontrola kamerového záznamu odhalila, že dotyčný koloběžku neubrzdil a narazil přímo do zdi jednoho z obchodů.

Záchranku museli přivolat i zraněnému a podchlazenému muži, ležícímu nedaleko Včelínku, na kterého strážníky upozornil náhodný kolemjdoucí. Měl štěstí, byla tma, mrzlo a ležel mimo trasu.

A do jedné z restaurací před polednem zavítal zmatený bosý muž. Obsluha pro sichr přivolala hlídku. Té prozradil, že jde z „akce“ a že kromě paměti a bot, o které přišel neznámo kde, mu nic jiného nechybí.

L. Rigó

zobrazit více

Tradice

BŘECLAV (16.12.2022) – Jako obvykle o tomto čase došlo již tradičně k zvýšení počtu výjezdů strážníků do obchodů na krádeže. Nenechavce řeší téměř denně. A že se v některých případech nejedná o žádné troškaře, potvrdí následující události.

Dvojice drzých mladíků, které na záznamech ustanovil jeden ze strážníků, vynesla z OD zboží za více než deset tisíc korun.

Jedinec chtivý alkoholu se zas nerozpakoval nabrat si a vynést bez placení láhve v hodnotě přesahující dva tisíce korun. 

Další žíznivý muž znalý pravidla, že na lačno se „blbě“ pije, si k alkoholu přidal i pár potravin v celkové částce dosahující téměř tří tisíců.

Všichni dotyční jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu.

L. Rigó

zobrazit více

Kontrola osob bez domova

BŘECLAV (13.12.2022) - Posledních pár nocí se rtuť teploměru držela nuly, a tak se v pátečních ranních hodinách strážníci vydali na kontrolu osob bez domova. Díky místní i osobní znalosti věděli, do kterých lokalit se za nimi mají vypravit. Spolu se sociálními pracovníky pak zaktualizovali jejich početní stav a poskytli jim informace ohledně možnosti ubytování v Nízkoprahovém denním centru či řešení jejich momentální situace. V kontrolách budou strážníci pokračovat i nadále.

L. Rigó

1670851609118

1670851665413

1670851609130

1670851696450167085169646616708516964421670851696434

zobrazit více

Nekonečný příběh

BŘECLAV (7.12.2022) – Před prodejnou Albert bylo odcizeno jízdní kolo. Pachatel se s ním ale neuváženě vydal na projížďku městem, a tak se z něj neradoval dlouho.

Hned po nahlášení ztráty se operátor MKDS pustil do práce. Zpětnou kontrolou kamerových záznamů pachatele dohledal a následně zmapoval jeho pohyb od sednutí na kolo až po místo, kde se aktuálně nacházel. Zrovna projížděl rušnou křižovatkou, když si to v přímém přenosu „střihl“ přes přechod pro chodce. Jenže svým manévrem ohrozil dalšího cyklistu, který musel prudce brzdit a díky tomu spadl z kola. Jako z udělání jela okolo policejní hlídka, která si incidentu všimla, zloděje zastavila a začala s ním jeho přestupek řešit. O tom, koho mají právě před sebou, strážníci policisty „za tepla“ informovali. Následná lustrace však ukázala, že se u PČR zdrží poněkud déle. Nekradl poprvé a navíc na něj byl vydán soudní příkaz k dodání do ústavní péče.

Další poberta si chtěl také přilepšit, a proto se z prodejny OD pokusil odcizit tři láhve alkoholu. Byl však přistižen pracovníkem ochranky, kterého fyzicky napadl a prchl. Ne daleko. Strážníci jej nalezli na benzince o pár metrů dál.

V obchodním domě se stala i poslední událost, respektive v restauraci, jež je jeho součástí. Došlo zde ke zranění jednoho ze strávníků. Ten si újmu způsobil sám. Dojedl, vstal a „složil“ se na zem v celé své délce i šířce. Jak strážníci následně zjistili, mohly za to jedincovy necelé čtyři promile. Pro jistotu byl předán posádce záchranky.

L. Rigó

zobrazit více

Za minutu dvanáct a zázrak

BŘECLAV (1.12.2022) – V uplynulých dnech řešili strážníci dvě dramatické události. V obou případech šlo doslova o život. V jiné zas byli svědky zázračného uzdravení.

Nejprve hlídka vyjela na oznámení o muži, který již delší dobu nevycházel z veřejného WC. Použil ho z důvodu nevolnosti a jeho společník pojal podezření, že se kamarádův stav zhoršil. Strážníci jej uvnitř nalezli krvácejícího a v křečích. Na místo ihned přivolali záchranku.

Akutní lékařská pomoc byla třeba i muži, nacházejícím se v bytě, do kterého se jeho rodinní příslušníci nemohli dostat. Strážníci museli zalarmovat nejen záchranku, ale i hasiče.

No a do třetice. Na žádost operátora ZZS JmK prověřovali i oznámení o muži pohybujícím se na invalidním vozíku, nyní však ležícím nedaleko rušné křižovatky. Hlídka nalezla podnapilého, jim dobře známého invalidního jedince, který si stěžoval na intenzivní bolest nohou a mermomocí se dožadoval příjezdu záchranky. Po dechové kontrole s výsledkem téměř dvě a půl promile si náhle vše rozmyslel a jako zázrakem se sám zvedl ze země. Bolest nohou rázem pominula a co víc, začal i chodit. Ošetření již nepotřeboval a sám bez pomoci místo opustil. O tomto mimořádném nadpřirozeném jevu strážníci ihned informovali operátora a záchranka tak nemusela zbytečně vyjíždět.

L. Rigó

zobrazit více

Falešná kočička a running man

BŘECLAV (24.11.2022) - V úterý večer přijali strážníci oznámení o krádeži „flašky“ vodky v jedné z břeclavských prodejen. Pro strážníky nic výjimečného. Přistiženou osobou však byla nezletilá dívka, která se je pokusila obelstít falešnými údaji osoby, za kterou se vydávala. Lustrace odhalila nejen její fintu, ale i skutečný věk. Vyšlo najevo, že holčině je teprve čtrnáct. Vodka byla vrácena do prodejny a dívka rodičům.

Krádež alkoholu sehrála roli i v další události. Při kontrole obchodní zóny v ulici třída 1. máje byl operátorem MKDS zaznamenán běžící muž. To by taky nebylo nic výjimečného, kdyby neutíkal od jednoho z obchodů, stále se neohlížel a neměl plné ruce práce udržet pod bundou láhev drahé whisky. Krádež alkoholu byla oznámena vzápětí. Díky osobní znalosti operátor dotyčného ihned identifikoval a vzhledem k jeho pestré minulosti o běžce projevili zájem kolegové z PČR.

L. Rigó

zobrazit více

Kolaři a voňavka

BŘECLAV (18.11.2022) – V rozmezí několika málo dnů se strážníkům podařilo dohledat dvě odcizená jízdní kola a ustanovit oba podezřelé původce přesunu. Hlavní roli opět sehrála místní a osobní znalost.

Kola, které bylo hlášeno jako odcizené, si všiml strážník při běžné kontrole místních částí. Viditelně „parkovalo“ ve dvoře jednoho z rodinných domů. Pravý majitel svůj stroj bezpečně poznal, takže zjistit podezřelého byla pro strážníka maličkost.

Snadná byla i identifikace jedince, kterého o pár dnů dříve zachytila kamera, umístěná u terminálu IDS. Soustředěně obhlížel „denní nabídku“ stojanů plně obsazených jízdními koly. Když zaregistroval jedno nezabezpečené, dlouho se nerozmýšlel. Nasedl a odjel.

No a do třetice. Díky ukázkové součinnosti s operátorem strážníci dopadli muže, kterému se zachtělo ušetřit na dárku pro svou milou. Po pečlivém výběru v oddělení parfumerie nedal zboží do košíku, ale pod bundu. Po následné konfrontaci s prodávajícími jej zanechal v obchodě a utekl. Zalarmovaní strážníci předali jeho popis operátorovi MKDS, který muže sledoval a souběžně o jeho pohybu instruoval hlídku. „Odchyt“ dotyčného pak byl dílem několika okamžiků.

PS: Každé jízdní kolo má výrobní číslo, které je umístěno (vyraženo) na spodní části rámu (středové složení). V případě nálezu odcizeného JK je ho třeba k identifikaci. Tudíž je vhodné si ho při koupi zapsat a uložit. Dobré je mít i foto celého kola.

L. Rigó

zobrazit více

Koupel, kostka do skla, steaky na útěku, máslo nad zlato a obraz

BŘECLAV (11.11.2022) – Kamerový systém spolu s osobní a místní znalostí operátorů i strážníků opět pomohl odhalit pachatele podezřelé z krádeží a ničení majetku.

Mimo vodního ptactva se v neděli ráno v řece pod „kebabem“ koupala i popelnice, které do vody pomohl jedinec s evidentním deficitem inteligence. Dohledal jej operátor zpětnou prověrkou záznamů. Kamera zachytila nejen samotný akt, ale i RZ vozidla, jímž se po městě spolu s kumpány pohyboval.

Kamerový záznam usvědčil i muže, který ve tři ráno trefil dlažební kostkou výlohu jedné z provozoven OD Břeclove. Operátor ihned věděl, s kým má tu čest.

Dalším v pořadí byl „savec stejkožravec“, co v prodejně ukradl dva balíčky masa a utekl bez placení. Ostraha jej bezpečně poznala, přesto strážníkům po odchytu drze zapíral. Marně, kamera ho zabrala i s úlovky.

Nákup za pět prstů nevyšel ani potencionálnímu fanouškovi pořadu o pečení. Pokusil se odcizit dvě krabice másla v hodnotě několika tisíc korun. Nákupní košík s drahocenným nákladem se mu však zaklínil ve dveřích, a tak zbaběle prchl. Povedeného „cukráře" pak na záznamu identifikovali strážníci.

No a poslední „dva“ z výčtu zachytily kamery při poškozování jednoho z veřejně vystavených obrazů.

Všichni zúčastnění tak mohou být pohnáni k zodpovědnosti.

L. Rigó

zobrazit více

Tančil s nožem

BŘECLAV (4.11.2022) – V uplynulých dnech strážníci řešili i jednoho, co chodil „po návštěvách“ s kuchyňským nožem.

Hlídku si na pomoc zavolal zaměstnanec provozovny v okrajové části města, kam vstoupil neznámý muž s nožem v ruce. Očividně pod vlivem alkoholu nebo drog prováděl pohyby, které jen velmi vzdáleně připomínaly tanec a aniž by cokoliv řekl, odešel ještě před příjezdem strážníků. Oznamovatel jim však poskytl perfektní popis a udal směr, kterým se „tanečník“ vydal. Dostali se až na hráz, kde z nedalekého objektu zaslechli křik. Zdrojem byla skupina osob pokoušející se povalit na zem muže, po kterém hlídka právě pátrala. Strážníci vzpouzejícího se agresora ihned zpacifikovali a spoutali.

Šetřením na místě zjistili, že sotva muž „dotančil“ v jednom podniku, nelenil a s nožem v ruce šel „obšťastňovat“ sousedy o dům dál. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán republikovým policistům.

L. Rigó

zobrazit více

Prodej nalezených věcí

Město Břeclav nabízí k odprodeji níže uvedené nalezené věci. Zájemci o koupi se mohou dostavit od 14.11.2022 do 24.11.2022, a to vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00 hod. na Městskou policii Břeclav, Oddělení ztrát a nálezů, Kupkova 3, Břeclav. Upozorňujeme, že není možné si věci předem zamluvit. Podrobnější informace na tel. 519 324 564.

Aktualizovaný seznam věcí určených k prodeji nejdete - ZDE.

zobrazit více

„Dušičky“

BŘECLAV (27.10. 2022) – Vzhledem k nadcházejícímu svátku Památky zesnulých budou všechny břeclavské hřbitovy ve dne i v noci pod zvýšeným dohledem strážníků. Větší koncentrace osob však láká nenechavce, kteří se neštítí ničeho. Své tašky tedy mějte neustále na očích a ve vozidle nenechávejte nic cenného!

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.