V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Kdo hledá, najde

BŘECLAV (9.2.2024) – Za nemalého přičinění operátorů MKDS se strážníkům podařilo dohledat další jedince podezřelé nejen z majetkové trestné činnosti, ale i nedávno posprejovaných veřejných záchodků.

Individua, která se v době „nástřiku“ u WC pohybovala, dohledal operátor zpětnou kontrolou kamerových záznamů. O pár dnů později si operátor při kontrole centra všiml jedince, odpovídajícímu popisu jedné z podezřelých osob. Strážníci očividně překvapeného muže zajistili a předali republikovým policistům, kterým se k činu doznal.

V průběhu několika dnů se operátorům také podařilo zachytit několik zlodějů zrovna ve chvíli, kdy vybíhali z prodejen. Pro hlídku v terénu bylo jejich dopadení vždy dílem okamžiku. Část z nich byla strážníky „pořešena“ na místě, zbytek pachatelů byl „rozebrán“ PČR.

Díky operátorům se našlo i kolo, které bylo nahlášeno jako odcizené. Majitel hlídce tvrdil, že ho odstavil před prodejnou v ulici J. Palacha. Operátor však zjistil, že dotyčný kolo ze stojanu vzal a odešel s ním mimo dosah kamer. Že kolo pak zaparkoval jinde a zapomněl na něj, mu došlo až ve chvíli, kdy ho strážníci nalezli ve stojanu o pár obchodů dál…

No a při kontrole okrajové části města strážníky upoutal osobní automobil, odstavený na odlehlém místě doslova „mimo trasu“. Následně zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo již několik hodin hlášeno jako odcizené…

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.