V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Nekonečný příběh

BŘECLAV (7.12.2022) – Před prodejnou Albert bylo odcizeno jízdní kolo. Pachatel se s ním ale neuváženě vydal na projížďku městem, a tak se z něj neradoval dlouho.

Hned po nahlášení ztráty se operátor MKDS pustil do práce. Zpětnou kontrolou kamerových záznamů pachatele dohledal a následně zmapoval jeho pohyb od sednutí na kolo až po místo, kde se aktuálně nacházel. Zrovna projížděl rušnou křižovatkou, když si to v přímém přenosu „střihl“ přes přechod pro chodce. Jenže svým manévrem ohrozil dalšího cyklistu, který musel prudce brzdit a díky tomu spadl z kola. Jako z udělání jela okolo policejní hlídka, která si incidentu všimla, zloděje zastavila a začala s ním jeho přestupek řešit. O tom, koho mají právě před sebou, strážníci policisty „za tepla“ informovali. Následná lustrace však ukázala, že se u PČR zdrží poněkud déle. Nekradl poprvé a navíc na něj byl vydán soudní příkaz k dodání do ústavní péče.

Další poberta si chtěl také přilepšit, a proto se z prodejny OD pokusil odcizit tři láhve alkoholu. Byl však přistižen pracovníkem ochranky, kterého fyzicky napadl a prchl. Ne daleko. Strážníci jej nalezli na benzince o pár metrů dál.

V obchodním domě se stala i poslední událost, respektive v restauraci, jež je jeho součástí. Došlo zde ke zranění jednoho ze strávníků. Ten si újmu způsobil sám. Dojedl, vstal a „složil“ se na zem v celé své délce i šířce. Jak strážníci následně zjistili, mohly za to jedincovy necelé čtyři promile. Pro jistotu byl předán posádce záchranky.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.