V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Za minutu dvanáct a zázrak

BŘECLAV (1.12.2022) – V uplynulých dnech řešili strážníci dvě dramatické události. V obou případech šlo doslova o život. V jiné zas byli svědky zázračného uzdravení.

Nejprve hlídka vyjela na oznámení o muži, který již delší dobu nevycházel z veřejného WC. Použil ho z důvodu nevolnosti a jeho společník pojal podezření, že se kamarádův stav zhoršil. Strážníci jej uvnitř nalezli krvácejícího a v křečích. Na místo ihned přivolali záchranku.

Akutní lékařská pomoc byla třeba i muži, nacházejícím se v bytě, do kterého se jeho rodinní příslušníci nemohli dostat. Strážníci museli zalarmovat nejen záchranku, ale i hasiče.

No a do třetice. Na žádost operátora ZZS JmK prověřovali i oznámení o muži pohybujícím se na invalidním vozíku, nyní však ležícím nedaleko rušné křižovatky. Hlídka nalezla podnapilého, jim dobře známého invalidního jedince, který si stěžoval na intenzivní bolest nohou a mermomocí se dožadoval příjezdu záchranky. Po dechové kontrole s výsledkem téměř dvě a půl promile si náhle vše rozmyslel a jako zázrakem se sám zvedl ze země. Bolest nohou rázem pominula a co víc, začal i chodit. Ošetření již nepotřeboval a sám bez pomoci místo opustil. O tomto mimořádném nadpřirozeném jevu strážníci ihned informovali operátora a záchranka tak nemusela zbytečně vyjíždět.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.