V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                        

Koupel, kostka do skla, steaky na útěku, máslo nad zlato a obraz

BŘECLAV (11.11.2022) – Kamerový systém spolu s osobní a místní znalostí operátorů i strážníků opět pomohl odhalit pachatele podezřelé z krádeží a ničení majetku.

Mimo vodního ptactva se v neděli ráno v řece pod „kebabem“ koupala i popelnice, které do vody pomohl jedinec s evidentním deficitem inteligence. Dohledal jej operátor zpětnou prověrkou záznamů. Kamera zachytila nejen samotný akt, ale i RZ vozidla, jímž se po městě spolu s kumpány pohyboval.

Kamerový záznam usvědčil i muže, který ve tři ráno trefil dlažební kostkou výlohu jedné z provozoven OD Břeclove. Operátor ihned věděl, s kým má tu čest.

Dalším v pořadí byl „savec stejkožravec“, co v prodejně ukradl dva balíčky masa a utekl bez placení. Ostraha jej bezpečně poznala, přesto strážníkům po odchytu drze zapíral. Marně, kamera ho zabrala i s úlovky.

Nákup za pět prstů nevyšel ani potencionálnímu fanouškovi pořadu o pečení. Pokusil se odcizit dvě krabice másla v hodnotě několika tisíc korun. Nákupní košík s drahocenným nákladem se mu však zaklínil ve dveřích, a tak zbaběle prchl. Povedeného „cukráře" pak na záznamu identifikovali strážníci.

No a poslední „dva“ z výčtu zachytily kamery při poškozování jednoho z veřejně vystavených obrazů.

Všichni zúčastnění tak mohou být pohnáni k zodpovědnosti.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.