V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Společný jmenovatel

BŘECLAV (2.8.2022) – Následující události mají společného jmenovatele. Trestný čin. Během pěti dnů řešili strážníci čtyři jedince, kteří byli pro podezření ze spáchání trestného činu předáni PČR.

Bylo přijato oznámení o agresivním muži na sídlišti Slovácká. V ruce držel nůž, rozkopával odpadkové koše, pokřikoval nacistická hesla a všem okolo vyhrožoval fyzickou likvidací. Hlídka muže na místě zajistila. Ke svým činům se doznal, avšak agresivita ho nepřešla. Naopak. Při předávání kolegům z PČR, jimi musel být zpacifikován.

V Poštorné hlídku zaujalo vozidlo, z kterého za jízdy létaly odpadky. Řidič gruntoval interiér. Byl zastaven a dechově zkontrolován. Řídil bez řidičáku, zato s 1,5 promile.

V Charvátské si zas hlídka všimla muže, který zrovna vyšel z baru. Na tom by nebylo nic divného, kdyby neměl dost okatý problém s chůzí, nenasedl do auta a nerozjel se. Nadýchal čistou „trojku“.

V pondělí minulého týdne drzý jedinec bezostyšně okradl ženu. Ta si ho však všimla, zalarmovala APK a ti zas strážníky. Dotyčný byl lapen, a protože jeho trestní rejstřík byl na dlouhé čtení, rovnou putoval na PČR. Pár hodin nato si operátor MKDS všiml osoby, kterak zahalena kapucí, něco kutí u zaparkovaného auta na nám. T.G.M. Hlídka poškození nezjistila, přesto muže zajistila. Jednalo se o téhož jedince. Občanku u sebe neměl, avšak k překvapení hlídky vlastnil cizí doklady, několik klíčů od vozidel, autorádio s očividně přestřiženými dráty a troje kleště…

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.