V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Děti v ohrožení

BŘECLAV (29.7.2021) – Případy, ve kterých figurují i malé děti, jsou pro strážníky bezesporu těmi nejnáročnějšími. Důkazem toho je i následující událost.

Během výjezdu na sousedský spor si zasahující hlídka všimla dvou zhruba dvouletých dětí, které se bez dozoru pohybovaly u domu nedaleko rušné silnice. Byly bosé a na sobě měly pouze trička. Při zjišťování, kde se nacházejí rodiče, počaly létat z okna domu různé předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem uvnitř. Některé z věcí dokonce dopadaly nebezpečně blízko dětí.

„Úklid“ bytu prováděla žena, která u toho vykřikovala vulgární a nesrozumitelné výrazy. Na výzvy hlídky vůbec nereagovala a jak se bohužel ukázalo, byla matkou dětí. Náhle otevřela dveře a vtáhla jedno z dětí do domu. Druhé nechala bez povšimnutí venku. Vzápětí byl z domu slyšet dětský pláč.

Chování matky bylo agresivní i nevypočitatelné a bylo zřejmé, že není zcela při smyslech. Strážníci proto vnikli do domu násilím a dítě dostali z jejího dosahu. Mezí tím už byla na místo přivolána záchranka spolu s policisty a zaměstnanci OSPODu. Žena byla převezena do nemocnice s podezřením na intoxikaci neznámou látkou a nezraněné děti byly předány do péče soc. pracovnic.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.