V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Několik postřehů z humanitárního centra v Břeclavi

BŘECLAV (28.6.2021) - Až na stavební materiál je nyní humanitární pomoc v Břeclavi zastavena, ale pár rad pro příště se jistě hodí.

Pokud máte možnost, než něco přivezete, zjistěte si, co je nejvíce v dané chvíli potřeba. Situace se neustále mění, a proto se informujte i průběžně. Co nebylo potřeba dnes, může být zítra.

Dary zabalené do tenkých sáčků či pytlů na odpadky nepřežijí ani cestu do sběrného centra, natož pak dále do místa určení. Potraviny a hygienické potřeby, je třeba dávat do krabic či pevných tašek tak, aby se nevysypal obsah a hlavně je důležité obaly popsat! Zjišťování, co daná krabice či pytel obsahuje, humanitární pracovníky, kteří toho mají i bez toho dost, neskutečně zdržuje.

Oblečení a lůžkoviny by měly být nejlépe nové či alespoň čistě vyprané!! A samozřejmě opět dobře popsané a v pevném obalu. Bohužel si někteří pletou humanitární pomoc se sběrným dvorem. Dorazily i balíky špinavých, poškozených a dokonce i zapáchajících oděvů, lůžkovin a matrací!

Pokud darujete nářadí, musí být funkční. Do děravých koleček se toho moc nevleze.

Není to o nevděčnosti, lidé v postižených obcích jsou vděční za každou pomoc, ale nemají čas a vlastně kolikrát ani v čem si věci přeprat a už vůbec ne si je opravit! To nejmenší, co pro ně můžeme udělat je to, že jim pošleme funkční věci, které mohou ihned upotřebit.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.