V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Muž v koloně

BŘECLAV (2.9.2020) – Uzavírka centra ještě více zhoršila už tak komplikovaný průjezd městem. Kolony, které se tvořily pouze v ranní a odpolední špičce, se nyní staly celodenními. Nastalá dopravní situace je tedy nejen opravdovou zkouškou trpělivosti všech účastníků silničního provozu, ale také může zdramatizovat i banální cestu k lékaři. Příkladem toho je událost, která se stala hned první den uzavírky.

Na žádost operátora záchranky JmK vyjeli břeclavští strážníci na pomoc muži, který se vydal se zdravotními obtížemi k lékaři a uvízl v koloně. Naneštěstí u něj došlo ke zhoršení zdravotního stavu a byl zapotřebí rychlý přesun. Strážníci muže v koloně nalezli, přeložili do služebního vozidla a dopravili jej co nejrychleji do nemocnice.

I když je jízda v koloně doslova ubíjející, je potřeba stále sledovat provoz a předvídat. Častým problémem jsou řidiči, kteří vjedou do křižovatky, aniž by mohli pokračovat dál. Nejen že si nepomohou, ale hlavně zablokují výjezd a vjezd do vedlejších ulic. Tím dopravu ještě více zpomalí. A pokud se tak stane v křižovatce třída 1. máje a U Nemocnice, tito hazardéři ohrožují nejen stabilitu nervové soustavy stojících řidičů, ale i rychlý průjezd posádek ZZS k pacientům ohrožených na životech.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.