V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Jednou to vyjít musí!

BŘECLAV (3.7.2020) – Vedle přestupků v dopravě, jsou strážníky nejčastěji řešeny i přestupky proti majetku, do kterých spadají krádeže v prodejnách. Přestože v uplynulých měsících počet událostí tohoto typu klesl, nyní už opět dosáhl standardní výše. Navíc jsou někteří pachatelé nepoučitelní a jejich chování hraničí až s drzostí. Tak jako v události, která se stala ve středu.

Strážníci vyjeli do jednoho z obchodních domů, kde byla zadržena žena „v akci“. Dvěma pracovníkům prodejny, kteří ji měli v prozatímní „péči“, vulgárně nadávala a vyhrožovala fyzickou újmou. Stejné jednání pak zkoušela i na zasahující strážníky. Na jejich výzvy nereagovala a kladla odpor, čímž si na chvíli vysloužila kovovou výzdobu obou zápěstí a výlet na služebnu PČR k ověření její totožnosti. Tím se však nenechala odradit. Žena se na místo činu vrátila a opět zkusila štěstí. Tentokrát se jí podařilo vyjít s odcizeným zbožím až ven, ale jen pár metrů, než ji ta samá hlídka i s lupem odchytila.

Během chvíle svým jednáním porušila hned několik paragrafů. Snad ji výsledek správního řízení přesvědčí o tom, že nakupování „za pět prstů“ není tím správným koníčkem.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.