V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

                                                                                                                                                       

Nemocný, zraněný a kamery

BŘECLAV (30.1.2020) – V sobotu odpoledne vyjeli strážníci na žádost operátora ZZS JmK. Měli prověřit nejasné oznámení o muži ve špatném zdravotním stavu nacházejícím se ve vestibulu vlakového nádraží. Strážníci muže na místě skutečně našli, ale záhy zjistili, že jeho potíže už nějaký ten pátek trvají a navíc péči o své zdraví hrubě zanedbává. Lékařské ošetření bylo třeba, ale nebyl v ohrožení života.

To se však nedalo říci o dalším muži, který rychlou lékařskou pomoc skutečně potřeboval. V neděli ráno si ho všiml operátor kamerového systému. Muž upadl na zledovatělé vozovce tak nešťastně, že si způsobil vážné zranění. Hlídka byla na místě do několika minut. Muže předala posádce záchranky, kterou už mezitím přivolal jeden ze svědků.

A u kamer ještě zůstaneme. Záznamy z kamerového systému opět pomohly ustanovit pachatele, kteří se dlouhodobě podíleli na ničení cizího majetku. Přestože měli operátoři k dispozici jen kusé informace, potřebné záznamy dohledali a předali PČR. Podezřelé osoby tak mohly být ztotožněny a hnány k zodpovědnosti.

L. Rigó

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.