V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Strážníci testují elektromobil

BŘECLAV (18.12.2018) - Jízdní vlastnosti, provozní náklady a možnosti budoucího využití prověřují od dnešního dne městští strážníci v Břeclavi u elektromobilu, který bezplatně zapůjčil Městské policii prodejce a zástupce importéra KIA, společnost AGROTEC. Výhodou elektromobilů jsou především nízké náklady na provoz, spolehlivost a bezhlučný chod. Nelze pominout také skutečnost, že šetří životní prostředí a nezamořují vzduch škodlivými spalinami. Není vyloučeno, že strážníci budou elektromobily časem více využívat. Vůz je plně elektrický, na jedno nabití ujede 180 km, dobíjí se z obyčejné eletro zásuvky na 230V, kdy jedno nabití vozidla stojí okolo 40 Kč. Strážníci vyzkouší ekonomiku provozu a otestují vhodnost pro práci hlídek MP.

Vozidlo bude využíváno hlavně k zajištění technickohospodářské činnosti (údržba a servis parkovacích automatů, závorového systému, cyklověže apod.) a rovněž i strážníky okrskáři v přidělených okrscích. Pokud by bylo ekovozidlo vyhodnoceno jako vhodné pro práci MP, tak se i městští strážníci, při obnově svého vozového parku, zapojí do projektu „Smart City“, pořízením vozidla na elektrický pohon. Na případný nákup by také rádi využili téměř čtvrt milionovou dotaci od Státního fondu životního prostředí. Bezplatné zapůjčení a testování vozidla v žádném případě nezavazuje k jeho koupi

(mp)

mp elektro

 

Nepřehlédněte

Městská policie

Město Břeclav

  • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
  • Městský úřad Břeclav
    nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
  • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
  • Web města
  • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.