V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Strážníci břeclavské městské policie opět na záchrance.

DSC 2723 MediumOd půlky února letošního roku břeclavští strážníci opět jezdí s posádkami záchranné zdravotnické služby. Tyto stáže strážníci absolvují již třetím rokem a zvyšují tak svou odbornost. Nezřídka bývají hlídky městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první a správné vyhodnocení situace včetně poskytnutí neodkladné první pomoci je právě na nich. Pro představu - za rok 2017 poskytovali břeclavští strážníci první pomoc při dopravních nehodách se zraněním či náhlého kolapsu osob ve více než 100 případech a seniorům, volajícím si o pomoc strážníků S.O.S. hodinkami, kterých už je zapůjčeno bez mála 90, poskytovala hlídka první pomoc ve čtrnácti případech. A právě teoretické i praktické vzdělávání strážníků v oblasti zdravovědy a poskytování první pomoci úzce z projektem S.O.S. hodinek souvisí. Cílem odborného výcviku je tedy získat praktickou zkušenost z práce záchranářů, ale i potřebné znalosti a dovednosti při poskytování různých druhů první pomoci. Záchranáři je tak předávají strážníkům přímo při ostrých výjezdech ZZS.

Nemohu nezmínit bezmeznou ochotu, trpělivost a obětavost záchranářů jak při komunikaci tak i při péči o pacienta - přestože s některými to jde jen velmi ztěžka (ať už vinou těžké nemoci, či přemíry alkoholu). A za to jim také patří velké poděkování.

Nepříjemnou zkušeností strážníků z těchto stáží jsou případy, kdy se někteří řidiči, cyklisté i chodci dostatečně nevěnují dění okolo sebe a z nepozornosti vjedou záchrance se spuštěným výstražným zvukovým signálem přímo do cesty. A proto, prosím, sledujte dění okolo sebe a vždy když uslyšíte sirénu ZZS, hasičů či policie, nebuďte lhostejní a umožněte jim hladký průjezd. V Břeclavi to není jednoduché, ale nikdy nevíte, zda právě nejedou k někomu Vám blízkému, který nutně potřebuje jejich pomoc.

Lenka Rigó

 

 

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.