V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

Další senioři mohou požádat o S.O.S hodinky

 

BŘECLAV (18.10.2017) - Další senioři mohou žádat o přidělení tzv. S.O.S. hodinek. Městská policie Břeclav totiž bude i v dalším období pokračovat v projektu Pager pro seniory, který umožňuje o samotě žijícím starším lidem se zdravotními problémy přivolat si v případě nouze prostřednictvím speciálních hodinek pomoc.

zobrazit více

Bezdomovec nadýchal přes 4,5 promile alkoholu

 

BŘECLAV (18.10.2017) - Kombinace nadmíry alkoholu a zemské gravitace se stala v úterý večer osudnou čtyřiatřicetiletému bezdomovci z Břeclavi. Muže bezvládně ležícího na chodníku nedaleko centra města nalezla hlídka strážníků. Při zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchal dotyčný více než 4,5 promile. I přes svůj stav se choval agresivně a pokoušel se napadat jak strážníky, tak posádku přivolané sanitky. Za asistence strážníků a s pouty na rukou byl převezen do nemocnice, následně si muže převzala republiková policie.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Strážníci zadrželi hledaného muže

 

BŘECLAV (18.10.2017) - Muže hledaného pro násilný delikt se podařilo v úterý po poledni zadržet břeclavským strážníkům. Jakmile devětadvacetiletý Břeclavan zjistil, že je v hledáčku městských policistů, pokusil utéct. V tom mu strážníci bleskovým zákrokem zabránili a v poutech na rukou ho předali k dalšímu řešení republikové policii.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Strážníci vypátrali muže, podezřelého z kopání do zaparkovaného auta

 

BŘECLAV (13.10.2017) - Muže podezřelého z poškození bočního zrcátka na zánovním automobilu zadrželi ve čtvrtek večer strážníci břeclavské městské policie. Vypátrat a dopadnout se ho podařilo díky popisu, který strážníkům dal svědek vandalského počínání. Incident se odehrál před 21. hodinou v ulici Na Řádku. Při procházení kolem řady automobilů tam vandal bez zjevného důvodu několikrát kopl do jednoho z nich a navíc z něj utrhl i boční zpětné zrcátko. Městští policisté zahájili po muži pátrání a po několika desítkách minut se jim ho podařilo dopadnout. Čtyřiapadesátiletý muž byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož jím způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba deset tisíc korun, byl s podezřením na spáchání trestného činu předán k dalšímu řešení republikové policii.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Pomoc strážníků si seniorka přivolala tzv. S.O.S. hodinkami

BŘECLAV (12.10.2017) - Včasné zdravotní pomoci se v uplynulých dnech dostalo čtyřiaosmdesátileté Břeclavance, která strážníky zalarmovala prostřednictvím tzv. S.O.S. hodinek. Ženu městští policisté našli v jejím domě, kde si stěžovala na silné bolesti břicha obtížné dýchání. Zdravotní problémy utrpěla při předchozím pádu na zem. Strážníci ženě poskytli prvotní péči a přivolali na místo sanitku, která seniorku převezla do nemocnice. 

Projekt Pager pro seniory, v rámci kterého získají zdravotními problémy stižení o samotě žijící Břeclavané důchodového věku tzv. S.O.S. hodinky, provozuje Městská policie Břeclav od konce roku 2015. Aktuálně je do projektu zapojeno 54 seniorů. Za dobu trvání projektu strážníci absolvovali 15 ostrých výjezdů, při nichž se senior ocitl v nouzi. V sedmi případech bylo třeba poskytnutí první pomoci a převoz seniora záchrannou službou do nemocnice, ve zbylých případech postačila asistenční pomoc strážníků např. seniorům s pohybovými problémy.

Zdeněk Novák

zobrazit více

Dítě muselo přespat v nemocnici, dokud matka nevystřízlivěla

 

BŘECLAV (07.10.2017) - Případ opilé matky s ročním dítětem v kočárku řešili v pátek vpodvečer břeclavští strážníci. Jednalo se o šestatřicetiletou Brňanku, která svou opilostí na sebe upoutala pozornost pracovníků břeclavského železničního nádraží. Když městští policisté přijeli na místo, zjistili, že žena má u sebe kočárek s asi ročním kojencem. Zkoušku na přítomnost alkoholu Brňanka hlídce odmítla. Vzhledem k jejímu chování však bylo zjevné, že dotyčná rozhodně není ve stavu, kdy by mohla pečovat o malé dítě. K tomuto závěru dospěla i na místo přivolaná pracovnice sociálně-právní ochrany dětí, která nařídila umístění kojence do nemocnice až do vystřízlivění jeho matky. Případem se sociální odbor bude nadále zabývat.

 

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Jsem vodník!, křičel z Dyje na strážníky trudomyslný mladík. Skončil v nemocnici

 

BŘECLAV (03.10.2017) - Měl se za vodníka, nakonec skončil v nemocnici. Řeč je o třiadvacetiletém Břeclavanovi, který na sebe o uplynulém víkendu upoutal pozornost svým večerním broděním se Dyjí. Mladík zprvu stál po tmě ve vodě u Kuffnerova nábřeží a na strážníky křičel, že chce zemřít. Poté se vydal hlouběji do vodního toku a zmizel pod hladinou. Po svém vynoření se tvrdil, že je vodník a brodil se dál směrem k Fučíkovu mostu. Protože dotyčný jevil známky psychické nestability a skoncováním se životem vyhrožoval letos už několikrát, přivolali strážníci na místo hasiče a sanitku. Po vytažení z řeky byl Břeclavan převezen do péče lékařů.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Městská policie na svém webu spustila rezervační systém areálu dopravní výchovy

BŘECLAV (25.09.2017) - K objednání návštěvy areálu dopravní výchovy provozovaného od letošního roku Městskou policií Břeclav na Kuffnerově nábřeží lze nově použít dálkový rezervační systém. Ten zájemci naleznou na internetových stránkách břeclavských strážníků mpbv.cz v sekci Dopravní výchova. Primárně jsou možnosti rezervace určeny pro mateřské a základní školy, seniorská sdružení nebo příměstské tábory. Pokud to však provozní okolnosti dovolí, mohou si dopravní hřiště či učebnu dopravní výchovy zarezervovat i skupiny z řad občanů nebo jiné organizace. Provozní doba areálu dopravní výchovy je pouze v pracovních dnech v čase 08:00 - 15:00 hod.

zobrazit více

Nález bezprizorního štěněte u třídičky odpadů. Tam se lidé často psů zbavují

 

BŘECLAV (25.09.2017) - Odložené štěně mají od dnešního dopoledne ve své péči strážníci břeclavské městské policie. Jde o druhý případ během několika dnů, kdy se zřejmě někdo „natvrdo“ zbavil svého psa. Štěně bylo nalezeno na neobydleném okraji Břeclavi poblíž dálničního přivaděče. Jde o lokalitu, kde se lidé jedoucí okolo Břeclavi psů již několikrát tímto způsobem zbavili.

zobrazit více

Cizinec psa vyhodil z auta a ujel pryč

BŘECLAV (22.09.2017) - Do středečního odpoledne měl svůj domov a lidskou smečku, od večera toho dne mu domov nahradil kotec v útulku a smečku další nechtění, opuštění a bezprizorní psi. Řeč je o mladém psu rasy jack russel teriér nalezeného u silnice v břeclavské místní části Poštorná.

zobrazit více

Muž dosáhl svého. Skončil však v jiné nemocnici, než doufal

BŘECLAV (16.09.2017) - Příslovečného Pyrrhova vítězství dosáhl v pátek večer třiašedesátiletý Břeclavan. Tak urputně se po svém propuštění z břeclavské nemocnice domáhal opětovného pobytu v ní, až v nemocnici skutečně skončil. Ovšem v jiné, než doufal. Strážníci ho totiž vzhledem k jeho stavu převezli do nemocnice brněnské, kde přečkal noc v rámci detoxikace v protialkoholním zařízení.

zobrazit více

Břeclavským strážníkům se podařilo zadržet dva muže, podezřelé z rozsáhlé majetkové trestné činnosti.

BŘECLAV (12.09.2017) - Díky bedlivosti operátora městského kamerového systému a operativnosti hlídky městské policie se v uplynulých dnech břeclavským strážníkům podařilo zadržet dva muže, podezřelé z rozsáhlé majetkové trestné činnosti. 

zobrazit více

Do Břeclavi zamíří MOBIDIK. Zájemcům pomůže s prevencí

BŘECLAV (11.09.2017) - V rámci blížícího se Evropského týdne mobility navštíví Břeclav speciálně upravený autobus zaměřený svým vybavením na prevenci kriminality a bezpečnost v silniční dopravě. Děti i dospělí jej mohou navštívit v neděli 17. září od 10:30 do 16:00 hodin na parkovišti u Zimního stadionu Břeclav. Akci ve spolupráci se svými brněnskými kolegy připravila Městská policie Břeclav.

zobrazit více

Strážníci zpacifikovali silně agresivního muže. Skončil v policejní cele

BŘECLAV (25.08.2017) - Až s použitím donucovacích prostředků a následným umístěním do policejní cely se podařilo břeclavským strážníkům zpacifikovat silně agresivního muže. Ten ve čtvrtek odpoledne poškozoval majetek a napadal lidi jak na pěší zóně Sadů 28. října, tak v nedalekém supermarketu. S podezřením na spáchání trestného činu se jeho chováním zabývá republiková policie, které byl po zadržení strážníky předán.

zobrazit více

Dvě cyklistky se srazily, mladší z nich skončila v nemocnici

BŘECLAV (21.08.2017) - K dopravní nehodě dvou cyklistek byli dnes hodinu po poledni přivoláni břeclavští strážníci. Ke střetu došlo v ulici 17. listopadu nedaleko centra města. Sedmadvacetiletá žena utrpěla při nehodě poranění hlavy, s nimž byla převezena záchrannou službou do nemocnice. 

zobrazit více

Dopravní nehoda zkomplikovala průjezdnost Lidickou ulicí v Břeclavi

Aktualizace: Ve 12:10 hod. byl provoz na silnici zcela obnoven

BŘECLAV (18.08.2017) - Se zpožděním a jízdou v koloně musí v tuto chvíli počítat řidiči v Břeclavi. V Lidické ulici poblíž čerpací stanice ve směru na výjezd z města došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky.

zobrazit více

Strážníci dopadli řidiče, co neměl za volantem vůbec co dělat. Pozitivní měl i test na drogy

BŘECLAV (17.08.2017) - Břeclavským strážníkům se v uplynulých dnech podařilo zadržet sedmapadesátiletého řidiče, který usedl za volat i přes v únoru udělený zákaz řízení. Dotyčný je městským policistům velmi dobře známý a tak když strážníci muže spatřili odejít z restaurace přímo ke svému automobilu, měl smůlu.

zobrazit více

Strážníci s hasiči kontrolovali průjezdnost ulic pro záchranářskou techniku

BŘECLAV (14.08.2017) - Městská policie Břeclav se spolu s břeclavskou stanicí Hasičského záchranného sboru zaměřila na průjezdnost ulic pro techniku záchranářů.

zobrazit více

Dvouletá holčička v okně budila obavy kolemjdoucích

BŘECLAV (04.08.2017) - K malému dítěti sedícímu v okně jedné ze starobřeclavských ubytoven vyjížděli ve čtvrtek odpoledne břeclavští strážníci. Zalarmoval kolemjdoucí muž, který se obával, že by dítě mohlo z okna vypadnout. Když hlídka na místo přijela, zjistila, že ve výšce asi tří metrů sedí v okně dvouleté děvčátko. 

zobrazit více

Strážníci opět zahajují značení jízdních kol syntetickou DNA. Zdarma

BŘECLAV (03.08.2017) - Zájemci o označení svého jízdního kola prostřednictvím tzv. syntetické DNA budou mít opět šanci. Břeclavská městská policie totiž bude pokračovat v projektu forenzního značení jízdních kol, které zvyšuje šanci na vypátrání odcizeného jízdního kola.

zobrazit více

Nepříčetná žena vyvolala konflikt na dětském hřišti. Skončila v péči psychiatrů

BŘECLAV (31.07.2017) - O rozruch na dětském hřišti na Kuffnerově nábřeží v Břeclavi se v neděli dopoledne postarala opodál žijící čtyřiašedesátiletá žena. Ta se po vstupu na tzv. Rákosníčkovo hřiště hned dostala do konfliktu s jeho návštěvníky.

zobrazit více

Náháč na silnici doplatil na absenci reflexních prvků

BŘECLAV (24.07.2017) - Na absenci reflexních prvků při pohybu po neosvětlené silnici doplatil v uplynulých dnech dvacetiletý mladík z Břeclavska. Jdoucího po kraji vozovky v rouše Adamově ho dvě hodiny po půlnoci našli strážníci na silniční spojce mezi okresním městem a Lednicí.

zobrazit více

Zloděj - smolař sice ukradl telefon, ztratil přitom ale svou občanku

BŘECLAV (19.07.2017) - S kuriózním případem roztěkaného nenechavce se v uplynulých dnech setkali břeclavští strážníci. Šestatřicetiletý muž přišel do podniku za barmankou s tím, že potřebuje pomoci najít klíče, které tam předešlého dne údajně nechal.

zobrazit více

Diskuse o politice skončila šarvátkou a přenocováním na záchytce

BŘECLAV (01.07.2017) - O rozruch se v noci na dnešek postarala trojice mužů vášnivě diskutujících u sklenky alkoholu v jedné z restaurací nedaleko břeclavského centrálního parku.

zobrazit více

Změny v přestupkovém právu mění i výši pokut

BŘECLAV (01.07.2017) - Dnes nabyly účinnosti zbrusu nové zákony týkající se přestupkového práva. Změny jsou zásadní a je jich mnoho. Laicky a hodně stručně řečeno, týkají se přestupků samotných i řízení o nich, tj. hmotněprávní i procesněprávní části.

zobrazit více

Cizinci vybírající peníze na neexistující sbírku jsou opět tu

BŘECLAV (23.06.2017) - Městská policie Břeclav upozorňuje na opětovně se vyskytující jednotlivce či skupinky vybírající peníze na neexistující sbírku. Ta má být údajně ve prospěch handicapovaných lidí a chudých dětí. Ve skutečnosti však slouží k finančnímu přilepšení bezstoudných podvodníků.

zobrazit více

"Dívčí válka" před nádražím dopadla neslavně; agresivní žena musela být spoutána

BŘECLAV (22.06.2017) - S pouty na rukou skončila v úterý v noci čtyřiatřicetiletá výtržnice, která spolu se svou stejně starou známou postarala o rozruch před břeclavským vlakovým nádražím.

zobrazit více

Zástupci hejtmanství spolu se starostou zahájili provoz areálu dopravní výchovy v Břeclavi

BŘECLAV (20.06.2017) - Za účasti náměstků jihomoravského hejtmana a vedení města Břeclavi byl dnes dopoledne slavnostně zprovozněn areál dopravní výchovy na Kuffnerově nábřeží.

zobrazit více

Po partě vandalů zbyla v silnici popelnice a vozovka posetá střepy z lahví

BŘECLAV (17.06.2017) - V pátek před půlnocí zadrželi strážníci jednoho z dvojice vandalů, po nichž v břeclavské Denisově ulici zůstaly na několika místech střepy ve vozovce a v silnici odstavená popelnice. Svědkem jejich počínání byl muž, který ihned zalarmoval městskou policii.

zobrazit více

Pes-železničář u strážníků čekal na páníčka. Jízdní řád musel mít přednost

BŘECLAV (17.06.2017) - Na úlek a neúprosnost jízdního řádu doplatil v sobotu nad ránem pes, kterého si strážníci převzali v depu břeclavského vlakového nádraží. Mezi železničáře však nezavítal náhodou - koleje a vůni karbolkou nasáklých pražců měl totiž chlupáč v krvi.

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.