V případě nouze použijte BEZPLATNOU tísňovou telefonní linku MP 156

Aktuální dění v Břeclavi

S.O.S. hodinky opět pomohly ženě v nouzi

BŘECLAV (8.12.2017) - V uplynulých dnech strážníci břeclavské městské policie opětovně vyjížděli na tísňové volání z S.O.S. hodinek

Stalo se tak poté, kdy čtyřiašedesátiletou Břeclavanku ochromila bolest na hrudi natolik, že si nebyla schopna o pomoc zavolat jinak.

Zalarmování strážníci byli během několika minut na místě a poskytovali ženě nezbytnou pomoc až do příjezdu záchranné služby, která seniorku převezla do péče lékařů.

Lenka Rigó

 

zobrazit více

Nová rezidentní zóna - sídl. Dukelských hrdinů (na straně u vodojemu)

Upozornění týkající parkování v nové rezidentní zóně sídl. Dukelských hrdinů (na straně u vodojemu) v Břeclavi.

upo dukelky 11122017

zobrazit více

Požár na sídlišti Slovácká: Řidiči a chodci, je třeba usnadnit plynulý příjezd a odjezd vozidel záchranářů!

BŘECLAV (07.12.2017) - Vzhledem k záchranným pracím spojeným s hašením požáru bytu na sídlišti Slovácká v Břeclavi žádá městská policie kolemjdoucí a řidiče o maximální ohleduplnost a uposlechnutí pokynů a výzev hlídek strážníků, kteří okolí požáru zajišťují. Na místě je již několik posádek profesionálních i dobrovolných hasičů. Strážníci také pomáhají s vyhledáváním osob, které si při požáru nadýchaly kouřových zplodin, a zajišťováním jejich ošetření.

Vyzýváme zvláště chodce, aby nevcházeli na místa ohraničené páskou „zákaz vstupu“ a umožnili rychlý a nerušený příjezd a odjezd vozidel hasičů a záchranné služby!

Zdeněk Novák

zobrazit více

Břeclav: Strážníci opět mapují místa, v nichž bezdomovci přežívají zimu na divoko

Karel1

BŘECLAV (05.12.2017) - Břeclavští strážníci dnes ráno zahájili celoměstskou akci s pracovním názvem Karel. Jejím cílem zmapovat komplexním způsobem aktuální bezdomoveckou scénu, která přežívá zimu mimo azylové domy, noclehárny a podobná zařízení charitního typu.

zobrazit více

Sotva žena obdržela S.O.S hodinky, už ji v nouzi pomohly

BŘECLAV (04.12.2017) - Další z ostrých výjezdů k senioru v nouzi absolvovali v neděli odpoledne strážníci břeclavské městské policie. Pomoc si čtyřiašedesátiletá žena si přivolala pomoc prostřednictvím  S.O.S. hodinek, které teprve před pěti dny od strážníků dostala. Vzhledem k tomu, že Břeclavanka trpěla bolestmi a křečemi horních i dolních končetin a byla pohybově paralyzována, musela být převezena sanitkou záchranné služby do nemocnice.

zobrazit více

Strážníci stíhali opilého řidiče. S dvěma promile jel po pěší zóně, pak se snažil z auta utéct

BŘECLAV (02.12.2017) - Po krátkém stíhání se břeclavským strážníkům podařilo zadržet opilého jednadvacetiletého řidiče. Stalo se tak v sobotu před čtvrtou hodinou ranní. Řidič na sebe upoutal městské policisty tím, že před noční vlakové nádraží přijížděl bez zapnutých světel na svém vozidle. Jakmile mladík z Břeclavska strážníky zaregistroval, vysokou rychlostí se z místa rozjel. Následně vjel na pěší zónu, cestou prorazil zábrany z řetězů mezi litinovými sloupky a ujížděl dál.

zobrazit více

Řidiči a chodci, pozor na náledí! Cyklisté, neriskujte!

BŘECLAV (01.12.2017) - Vzhledem k stávajícímu vyzýváme motoristy a chodce k maximální opatrnosti při jízdě Břeclaví a chůzi po chodnících. Údržba komunikací sice probíhá, vzhledem k rozsahu náledí na celém území města však bude zajišťování zejména schůdnosti chodníků trvat déle. Cyklistům pak důrazně doporučujeme minimálně v ranních hodinách velmi dobře zvážit jízdu na jízdním kole. Zvláště na některých silničních úsecích mohou jízdnou na bicyklu ohrozit své zdraví nebo způsobit dopravní nehodu!

Všechny účastníky silničního provozu pak žádáme o maximální opatrnost a ohleduplnost!

Zdeněk Novák    

zobrazit více

Vaše téma: Lišky

Na sociálních sítích (ať již v rámci profilů, skupin nebo soukromých zpráv) se stále častěji objevují informace o tom, kde všude byla v Břeclavi spatřena liška. Na toto téma, které budí emoce či obavy (dle soukromého názoru autora tohoto příspěvku bezdůvodné) uvádím za městskou policii následující. Pro stručnost a přehlednost uvedu časté otázky a k nim své odpovědi.

zobrazit více

Oprava tř. 1. máje omezí do neděle už tak komplikovaný průjezd Břeclaví

BŘECLAV (23.11.2017) - Notnou dávkou trpělivostí se musí ode dneška obrnit řidiči projíždějící Břeclaví. Důvodem je oprava povrchu vozovky na části páteřní komunikace tř. 1 máje, která tvoří průtah Břeclaví. Kvůli frézování úseku vozovky směrem z Poštorné do centra města je doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. Během dne bude provoz obnoven. Z důvodu vyfrézovaného povrchu však bude opravovaný úsek průjezdný se zvýšenou opatrností. Další omezení v dopravě začne v sobotu 26. listopadu, kdy silničáři zahájí pokládku povrchu na opravovanou část vozovky. Kyvadlový způsob dopravy řízený semafory by měl poté definitivně skončit v neděli k večeru.

(zno, ril)

 

zobrazit více

Po Fučíkově mostě jen s opatrností. Šetří se tam sražení cyklisty autobusem

BŘECLAV (23.11.2017) - K dopravní nehodě mezi autobusem a cyklistou došlo dnes v 10:45 hod. na mostě spojujícím ulice J. Palacha a 17. listopadu v centru Břeclavi. Vzhledem k tomu, že na místě stále zasahují záchranné složky, žádáme řidiče o maximální opatrnost a ohleduplnost při průjezdu mostem a jeho bezprostředního okolí. Doprava je usměrňována strážníky městské policie. K tvorbě kolon zatím nedochází.

 

(zno, ril)

 

zobrazit více

Zamilovaný Břeclavan nechtě vyzkoušel ostražitost strážníků

BŘECLAV (17.11.2017) - Ostražitost strážníků i obsluhy kamerového systému zažil ve čtvrtek po půlnoci devětadvacetiletý Břeclavan. Ve chvíli, kdy začal nedaleko centra města podezřele chodit kolem jednoho ze zaparkovaných automobilů a malovat na něj, zamířila na něj nedaleká pouliční kamera. Její operátor ihned zalarmoval hlídku strážníků, která byla během chvíle na místě.

zobrazit více

Opilý mladík riskoval: I přes nízké teploty vyspával ve křoví

BŘECLAV (17.11.2017) - Umrznutí riskoval ve čtvrtek v podvečer sedmadvacetiletý muž, nalezený ve čtvrtek vpodvečer spící ve křoví ve Staré Břeclavi. A probudit ho nebylo pro strážníky snadné. Mladík nereagoval na oslovení, světelné ani bolestivé podněty.

zobrazit více

Neosvětlený cyklista jel tmou se třemi promile v dechu

BŘECLAV (16.11.2017) - Se silně opilým cyklistou měli v uplynulých dnech co dočinění strážníci břeclavské městské policie. Stalo se tak na frekventované silnici tř. 1. máje krátce po 20:00 hod. Osmatřicetiletý Břeclavan na sebe upoutal pozornost hlídky jízdou bez předepsaného osvětlení. Jakmile s ním strážníci začali přestupek řešit, dostali podezření, že muž bude mít problémů více.

zobrazit více

Břeclav opět zahájí odprodej nalezených věcí

BŘECLAV (13.11.2017) - Letos podruhé nabídne Město Břeclav k odkupu věci ze skladu Ztrát a nálezů, provozovaných břeclavskými strážníky. Za zbožíznalcem stanovenou cenu bude nabízeno 53 věcí, u nichž se ani po roce nepodařilo dohledat jejich původního vlastníka. Stejně jako v předešlých čtyřech výprodejích tvoří většinu z nabízených věcí jízdní kola, elektronika či batohy.

Výprodej skladu se koná v objektu Městské policie Břeclav, Kupkova 3 a to od 20. do 30. listopadu 2017, vždy od pondělí do čtvrtka v časech 08:00 - 12:00 hod. Podrobnější informace budou zájemcům poskytnuty na tel. 519 324 564. Katalog nabízených věcí je k dispozici ZDE nebo na Úřední desce Městského úřadu Břeclav.

Rezervace katalogových věcí není možná!

Zdeněk Novák

  

zobrazit více

Strážníci začínají se zimními kontrolami chat

BŘECLAV (13.11.2017) - Tak jako každý rok po skončení rekreační a zahrádkářské sezóny, začínají strážníci břeclavské městské policie provádět kontroly zabezpečení osiřelých chat a zahradních domků. Kontroly budou strážníci provádět namátkově v denních i nočních hodinách a to až do jara. Po každé provedené kontrole objektu na něm strážníci zanechají majiteli písemný vzkaz s informacemi kdy, v kolik hodin a s jakým výsledkem byla kontrola provedena.

Zásady zabezpečení zazimovaných rekreačních objektů jsme podrobně uvedli v dřívější zprávě

Lenka Rigó

chaty

 

zobrazit více

Mladík napadal kolemjdoucí, nakonec se jejich hněvu stěží ubránil

BŘECLAV (13.11.2017) - Agresivního mladíka, který bezdůvodně napadal kolemjdoucí na pěší zóně Sadů 28. října, zadrželi v uplynulých dnech strážníci břeclavské městské policie. Stalo se tak při jejich večerní obchůzce, kdy z prostoru před tamní školou zaznamenali křik a strkanici několika osob. Incident vyprovokoval sedmadvacetiletý alkoholem posilněný Břeclavan.

zobrazit více

Městská policie oslavila 25 let od svého založení. Předány byly plakety i medaile za věrnost

BŘECLAV (10.11.2017) - Městská policie Břeclav si ve čtvrtek připomněla 25 let od svého založení. Stalo se tak při slavnostním shromáždění, kterého se zúčastnili představitelé města, městské policie a další hosté. Zhruba tři desítky z nich poté byly oceněny plaketami za zásluhy o rozvoj městské policie a medailemi za věrnost.

zobrazit více

Mladík měl smůlu: do kiosku se nevloupal, při útěku před strážníky spadl

 

BŘECLAV (10.11.2017) - Břeclavským strážníkům se ve středu po vpodvečer podařilo zadržet mladíka, který se mezi desítkami kolemjdoucích snažil vloupat do kiosku na asi nejrušnější ulici ve městě. Jediným jeho spojencem bylo šero a velkým protivníkem smůla.

zobrazit více

Upozornění na možné komplikace v dopravě po nedělní vichřici

BŘECLAV (29.10.2017) - Městská policie Břeclav vyzývá řidiče a cyklisty k velké obezřetnosti. Na území města leží na řadě míst množství nedělní vichřicí ulámaných větví a jiných předmětů, které zasahují do chodníků i okrajů vozovek. Cyklisté nebudou moci vždy jet ve svém vyhrazeném pruhu nebo při okrajích vozovek a budou nuceni na zemi ležící pozůstatky vichřice objíždět. Zvláště v časných ranních hodinách a v ranní dopravní špičce žádáme cyklisty k opatrným objízdným manévrům a řidiče pak k maximální opatrnosti a ohleduplnosti.

Zdeněk Novák

zobrazit více

„Dušičky“ se blíží, strážníci začali s častějšími kontrolami hřbitovů

BŘECLAV (28.10.2017) - Pod větším dozorem městských policistů jsou ode dneška břeclavské hřbitovy, které v souvislosti s dušičkovým obdobím čeká týdenní návštěvnický nápor. Větší koncentrace lidí, ale i velké množství květinových vazeb a další funerální výzdoby láká tradičně i nenechavce všeho druhu. Strážníci tak zvýší počet kontrol pohřebišť v denních i nočních hodinách. Cílem pořádkového bezpečnostního opatření je přispět ke zvýšené ochraně osob a majetku, předcházet různým druhům protiprávních jednání a odhalovat jejich případné pachatele.

zobrazit více

Mladé parádnice chtěly pod bundou ukrást věci za více než 3000 korun

BŘECLAV (20.10.2017) - Dvě mladé parádnice skončily včera v rukou strážníků krátce poté, co se v jednom z břeclavských obchodních domů snažily ukrást kosmetiku za úhrnem více než 3.000 korun.

zobrazit více

Cizinec ignoroval vyhoštění, nakonec se mu vymstil neosvětlený bicykl

BŘECLAV (26.10.2017) - V Česku neoprávněně pobývajícího cizince zadrželi ve středu večer břeclavští městští policisté. Stalo se tak při běžné dopravní kontrole.

zobrazit více

Jak před zimou zabezpečit chatu před nevítanými návštěvníky

Vzhledem k letošnímu brzkému nástupu podzimu většina z chat a chalup včetně zahradních domků osiří. Zimní prázdnota těchto objektů je tradičním lákadlem pro zloděje všeho druhu, stejně jako pro osoby, které chatky na čas nezákonně obydlí a užívají je. Aby se takovým činům zabránilo nebo aby pachatelé majitelům chat a zahradních domků způsobili co nejmenší škody, doporučuje městská policie několik základních preventivních rad.

zobrazit více

Další senioři mohou požádat o S.O.S hodinky

BŘECLAV (18.10.2017) - Další senioři mohou žádat o přidělení tzv. S.O.S. hodinek. Městská policie Břeclav totiž bude i v dalším období pokračovat v projektu Pager pro seniory, který umožňuje o samotě žijícím starším lidem se zdravotními problémy přivolat si v případě nouze prostřednictvím speciálních hodinek pomoc.

zobrazit více

Bezdomovec nadýchal přes 4,5 promile alkoholu

 

BŘECLAV (18.10.2017) - Kombinace nadmíry alkoholu a zemské gravitace se stala v úterý večer osudnou čtyřiatřicetiletému bezdomovci z Břeclavi. Muže bezvládně ležícího na chodníku nedaleko centra města nalezla hlídka strážníků. Při zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchal dotyčný více než 4,5 promile. I přes svůj stav se choval agresivně a pokoušel se napadat jak strážníky, tak posádku přivolané sanitky. Za asistence strážníků a s pouty na rukou byl převezen do nemocnice, následně si muže převzala republiková policie.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Strážníci zadrželi hledaného muže

 

BŘECLAV (18.10.2017) - Muže hledaného pro násilný delikt se podařilo v úterý po poledni zadržet břeclavským strážníkům. Jakmile devětadvacetiletý Břeclavan zjistil, že je v hledáčku městských policistů, pokusil utéct. V tom mu strážníci bleskovým zákrokem zabránili a v poutech na rukou ho předali k dalšímu řešení republikové policii.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Strážníci vypátrali muže, podezřelého z kopání do zaparkovaného auta

 

BŘECLAV (13.10.2017) - Muže podezřelého z poškození bočního zrcátka na zánovním automobilu zadrželi ve čtvrtek večer strážníci břeclavské městské policie. Vypátrat a dopadnout se ho podařilo díky popisu, který strážníkům dal svědek vandalského počínání. Incident se odehrál před 21. hodinou v ulici Na Řádku. Při procházení kolem řady automobilů tam vandal bez zjevného důvodu několikrát kopl do jednoho z nich a navíc z něj utrhl i boční zpětné zrcátko. Městští policisté zahájili po muži pátrání a po několika desítkách minut se jim ho podařilo dopadnout. Čtyřiapadesátiletý muž byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož jím způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba deset tisíc korun, byl s podezřením na spáchání trestného činu předán k dalšímu řešení republikové policii.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Pomoc strážníků si seniorka přivolala tzv. S.O.S. hodinkami

BŘECLAV (12.10.2017) - Včasné zdravotní pomoci se v uplynulých dnech dostalo čtyřiaosmdesátileté Břeclavance, která strážníky zalarmovala prostřednictvím tzv. S.O.S. hodinek. Ženu městští policisté našli v jejím domě, kde si stěžovala na silné bolesti břicha obtížné dýchání. Zdravotní problémy utrpěla při předchozím pádu na zem. Strážníci ženě poskytli prvotní péči a přivolali na místo sanitku, která seniorku převezla do nemocnice. 

Projekt Pager pro seniory, v rámci kterého získají zdravotními problémy stižení o samotě žijící Břeclavané důchodového věku tzv. S.O.S. hodinky, provozuje Městská policie Břeclav od konce roku 2015. Aktuálně je do projektu zapojeno 54 seniorů. Za dobu trvání projektu strážníci absolvovali 15 ostrých výjezdů, při nichž se senior ocitl v nouzi. V sedmi případech bylo třeba poskytnutí první pomoci a převoz seniora záchrannou službou do nemocnice, ve zbylých případech postačila asistenční pomoc strážníků např. seniorům s pohybovými problémy.

Zdeněk Novák

zobrazit více

Dítě muselo přespat v nemocnici, dokud matka nevystřízlivěla

 

BŘECLAV (07.10.2017) - Případ opilé matky s ročním dítětem v kočárku řešili v pátek vpodvečer břeclavští strážníci. Jednalo se o šestatřicetiletou Brňanku, která svou opilostí na sebe upoutala pozornost pracovníků břeclavského železničního nádraží. Když městští policisté přijeli na místo, zjistili, že žena má u sebe kočárek s asi ročním kojencem. Zkoušku na přítomnost alkoholu Brňanka hlídce odmítla. Vzhledem k jejímu chování však bylo zjevné, že dotyčná rozhodně není ve stavu, kdy by mohla pečovat o malé dítě. K tomuto závěru dospěla i na místo přivolaná pracovnice sociálně-právní ochrany dětí, která nařídila umístění kojence do nemocnice až do vystřízlivění jeho matky. Případem se sociální odbor bude nadále zabývat.

 

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

Jsem vodník!, křičel z Dyje na strážníky trudomyslný mladík. Skončil v nemocnici

 

BŘECLAV (03.10.2017) - Měl se za vodníka, nakonec skončil v nemocnici. Řeč je o třiadvacetiletém Břeclavanovi, který na sebe o uplynulém víkendu upoutal pozornost svým večerním broděním se Dyjí. Mladík zprvu stál po tmě ve vodě u Kuffnerova nábřeží a na strážníky křičel, že chce zemřít. Poté se vydal hlouběji do vodního toku a zmizel pod hladinou. Po svém vynoření se tvrdil, že je vodník a brodil se dál směrem k Fučíkovu mostu. Protože dotyčný jevil známky psychické nestability a skoncováním se životem vyhrožoval letos už několikrát, přivolali strážníci na místo hasiče a sanitku. Po vytažení z řeky byl Břeclavan převezen do péče lékařů.

Zdeněk Novák

 

zobrazit více

zobrazit archiv aktualit

Nepřehlédněte

Městská policie

 • Kupkova 3, 690 02 Břeclav 
 • tel.: +420 519 373 876, +420 724 106 992 
 • fax: +420 519 321 348
 • e-mail: info@mpbv.cz

Město Břeclav

 • Provozovatel Městské policie je Město Břeclav.
 • Městský úřad Břeclav
  nám. T.G.Masaryka 3, 690 81 Břeclav
 • IČ: 00283061, DIČ: CZ00283061
 • Web města
 • Facebook města

Tísňová linka 156

Městská policie Břeclav je orgánem obce, který plní úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plní také další úkoly podle zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii; plní i další úkoly, pokud to stanoví zvláštní zákon.